dárky na vánoce pro rodiče

V tomto článku Vám blíže představíme blog Můj dům, můj squat, na kterém naleznete témata týkající se zejména designu, módy a ilustrací. Autorka tohoto blogu je Iri, kterou baví objevovat krásné věci, za kterými se skrývá originální nápad a zajímavý příběh. Iri nám mimo jiné popsala začátky svého blogování, dále nám prozradila příběh vytvoření svých originálních ilustrací a také se s námi podělila o tipy, kde hledá inspiraci. Užijte si tento inspirativní rozhovor!

Jak bychom měli popsat Iri z blogu Můj dům, můj squat v jedné krátké větě:

Nadšená autorka kreativních slov věnovaných kreativním projektům.

Blog Můj dům, můj squat je o:

Myšlenkách a nápadech, které stojí za pozornost.

Přijde mi hrozně zábavná představa, že prostřednictvím pár linek nakreslených centropenem tloušťky 0,7 můžeme stvořit celý svět na vzdálené kometě nebo zmrazit rozhovor dvou chlápků, které jsem zrovna potkal v sámošce.

Michal Bačák, ilustrátor

Vybrané fotky z blogu

Rozhovor s Iri, autorkou blogu Můj dům, můj squat

Co Vás vedlo k založení blogu?

Touha objevovat věci, které dělají svět krásnějším.

Jaký je Váš oblíbený styl v interiérovém designu a proč?

Autentický. Když se lidé obklopí tím, co skutečně chtějí a potřebují.

Všiml jsem si zajímavých ilustrací na Vašem blogu, vytváříte si je sama a jakou technikou?

Centropenem tloušťky 0,7 jsem nakreslila obrázek, jak v obklopení svých designových snů sedím v křesle, a naskenovaný ho poslala autorce blogu Design In White. A ta s ním udělala hotové zázraky. „Rozsekala” ho na sekce, které se po najetí myší „vybarví” a po rozkliknutí zobrazí konkrétní téma.

Kde hledáte nejčastěji inspiraci pro svoji práci?

Náhodně přes Instagram a Pinterest, cíleně chodím třeba na web australského magazínu Frankie nebo na blog kalifornské značky Poketo.
A pokud jde o obor, který mě živí, což je marketing v IT, zavítám na stránky Wired, CzechCrunch a blogy různých vývojářů jako je třeba Kanaďan Joshua Comeau.

Na co se nejvíce těšíte, až se opět doba vrátí k normálu?

Na výlet do Kodaně, který plánujeme s dcerou.

Máte nějaké tipy začínajícím blogerům?

Pro založení blogu by měly existovat dva hlavní důvody: buď máte k tématu co říct, nebo hoříte touhou se o něm co nejvíce dozvědět.