Hledat

Rohožky

Rohožky: Objevte originální rohožku pro váš domov

Předsíň, vstupní chodba nebo hala jsou tím prvním, co nás při příchodu domů uvítá. Nezapomínejme proto ani na stylové vybavení těchto prostor. Jedním z nenápadných, ale praktických a důležitých doplňků do chodeb a předsíní všude na světě jsou rohožky

O ty si nejen očišťujeme obuv, abychom si domů donesli co možná nejméně venkovních nečistot, ale také představují jeden z prvních ukazatelů našeho vkusu, na který každá návštěva narazí. A jak jinak všem příchozím ukážeme svůj vytříbený smysl pro styl už mezi dveřmi než designovou rohožkou z Westwing?

Vybírejte si z mnoha tvarů i stylových zpracování rohožek. Jutová přírodní rohožka venkovní i vnitřní prostory domu obohatí o útulný boho styl. Mezi oblíbenými kousky ale narazíme i na modely s nápisy vítající hosty nebo hlásající různé citáty či vtipná rčení. Rohožky v atypickém tvaru kopretiny, duhy,  či ananasu jsou sice o něco odvážnějšími modely, ale zato geniálně vyniknou v jednoduše vybavených předsíních.

Praktické a stylové rohožky

Je jedno, jestli je léto, zima, jaro nebo podzim nebo jestli zrovna prší, sněží či svítí zářivé sluneční paprsky – nečistoty a špína mají zůstat přesně tam, kde mají být: venku! Aby to bylo možné zajistit, je rohožka u vstupu do bytu nezbytným doplňkem. Aby rohožky splnily naše vysoké nároky, nestačí, že pouze zadrží špínu tam, kde má zůstat, ale měly by přitom také dobře vypadat!

Design + funkčnost = rohožka

Pocit, že přijdete domů a máte jistotu, že tam někdo na vás čeká, nikoho nenechává chladným – také když se v tomto případě jedná pouze o rohožku, to je milé přivítání. Především když rohožky příchozího přivítají hezkým zevnějškem. Vytvářejí tak vstup do bytu hned zábavněji. Šosácký a jednotvárný obraz nechaly tyto rohožky stát již dříve před dveřmi. Stále častěji se teď ukazují v pěkných, hravých, romantických nebo vtipných variantách. Kruhové, hranaté, ve formě hrocha, v červené, zelené, modré, žluté nebo růžové. Rohožky září v různých formách a barvách, vzorech a dekorech. Těžko se rozhoduje pro správnou rohožku!

S drzými výroky jsou některé rohožky nejen nenahraditelné, ale také osvěžujícím způsobem bystré. Vstupní čisticí rohože mohou zůstat venku a to myslíme v tomto případě vážně! Protože obvyklá praxe je, že venku před dveřmi může ležet rohož, která má bránit hrubé špíně. Do bytu pak dáme dekorativní rohožky, které jsou příliš krásné na to, aby sloužily pouze na zachycení špíny a nečistot z bot. Samotné rohožky pro použití mimo byt mohou být trochu jednodušší. Takže se nikdo nebojí, řádně si před bytem očistit obuv.

Jak udržovat rohožky?

Hezké rohožky si nezaslouží, abyste po nich šlapaly, ale jednoduše jsou pro tento účel tady, a navíc existují prostředky a cesty, jak jim znovu propůjčit krásu! Rohožky, které jsou plné špíny, sotva mohou z našich bot sebrat další špínu. Podle toho musejí být i rohožky čas od času vyčištěny. Ale jak se rohožky nejlépe vyčistí? To zcela závisí na jednotlivých druzích – u některých stačí, když se vyklepou a mohou znovu výborně pracovat. Jiné rohožky by měly být vysáty vysavačem a jiné potřebují vyprat, aby znovu mohly sloužit svému účelu!

Nakupujte kvalitní rohožku před dveře na Westwing

Vybíráte-li si právě novou rohožku, mohlo by se vám hodit pár tipů, jak nešlápnout vedle, ale obohatit svůj domov o styl dalším vytříbeným doplňkem, který s nadmírou krásy nepřišel ani o trochu své praktičnosti. To, aby rohožka před dveře dobře plnila svůj účel, je samozřejmě nejdůležitější. 

Jen blázen by si chtěl zaprášenou a mnohdy mokrou obuv otírat třeba o kožešinové koberce. Proto je třeba zvolit vhodný materiál, kterým může být například jutové lýko, z něhož se vyrábí i venkovní koberce nebo umělé či přírodní vlákno. Velkou výhodou kvalitních rohoží je i to, jak jednoduše se o ně pečuje. Až budete mít dojem, že vaše rohožka působí zašle, jednoduše ji vyklepejte a bude jako nová.

Chybí vám doma značková rohožka v mimořádné kvalitě a atraktivním designu? Vyrazte pro ni hned teď do obchodu Westwing. Kromě vstupního slevového voucheru v hodnotě 300 Kč, který máme připravený pro nově registrované zákazníky, vás čekají i další výhody online nákupu u nás. Například sofistikovaný filtrovací systém, doprava zdarma již od 800 Kč nebo až 100 dní dlouhá lhůta pro vrácení nevyhovujícího zboží.