Hledat

Pánve

Seřadit
89 Výrobků
Seřadit

Pánve: Nakupujte kvalitní pánev do vaší kuchyně

Vaření je nutností. Pro některé potěšení, pro jiné utrpení. Pokud tedy chcete, aby vás alespoň trochu bavilo, musíte mít kvalitní kuchyňské nádobí. O tom by vám povyprávěl nejeden kuchař. 

Co však rozhodně nesmí chybět v žádné kuchyni, kromě hrnce a vaří se na tom mnoho velmi oblíbených jídel? Je to pánev.

Na ní usmažíte, podusíte i opečete. Sladké i slané pokrmy. Je to všestranný pomocník. A věřte, že velmi záleží na její kvalitě.  

Pánev se někdy využívá i jako součást dekorace. Zavěsí se za rukojeť třeba nad linku nebo sporák a vyplňuje tak jindy nevyužitý prostor. Máte ji pak hned po ruce a navíc se krásně leskne při dopadu slunce, alespoň pokud jde o nerezovou pánev.  

Objevte nerezovou pánev na Westwing

Není pánev jako pánev. Každá má svůj specifický tvar, velikost a jsou tvořeny z různých materiálů. Mezi jedny z nejčastějších jsou právě nerezové pánve

Nepřipaluje se na nich jídlo a dobře se myjí. Nerez je odolný a pokud na něj nevezmete ostrý nůž, nepoškrábete jej. Rukojeť mají opatřenou tak, aby nepálila. Často je dřevěná. 

Dříve było slovní spojení nepřipalování a nerezu docela tabu. Dnes už jsou povrchy pánve opatřeny nerezovým povrchem. 

Takže jídlo se skutečně nespálí, tedy pokud na něj nezapomenete. Na oblibě stoupají i díky velké životnosti. Pořizovací cena je sice vyšší, ale za to vám vydrží. 

Jak vybrat správný typ pánve online?

Potřebujete nové pánve a nevíte, jaké vybrat? Nabídka je široká a rozmanitá. Nezoufejte. Běžte na to jednoduše. Stačí, když si uvědomíte svůj styl vaření. 

Pak už to bude hračka. Vše si zapište na papír a podle zvolených kritérií, zvolte tu, která se nejvíc blíží vaší představě. 

Potřebujete spíše pánev na smažení palačinek, tedy s téměř nulovým okrajem a plochou anebo rádi smažíte maso se zeleninou a vše nejlépe dohromady a ve velkém množství? Pak raději zvolte větší průměr a hlubší tvar. 

Vaříte na indukci nebo plynu a rádi byste využili i možnosti strčit pánev zapéct do trouby? Pak to chce žáruvzdornou rukojeť. Na vaření v páře či pomalé dušení potřebujete dobře padnoucí pokličku.  

Proč si koupit pánev wok nebo pánev na palačinky?

Vaření vás bude bavit jedině pokud vám půjde od ruky. A jestliže to má fungovat, musíte si vždy vybrat vhodné náčiní. Takže podle druhu pokrmu. Pokud se chystáte na lívance, musíte vytáhnout pánev na palačinky, která vám umožní je jednoduše otáčet. 

Můžete na ní smažit i lívance nebo opékat placky, plátky slaniny, rybu a tortilly. V pánvi wok si zase připravíte lahodné jídlo s omáčkou. Výhodou je její rychlost. Rychle se nahřeje a díky vysokým bokům rovnoměrně opéká ingredience. 

Často se používá k úpravám asijských jídel. Češi ji plní i mletým masem, omáčkami a těstovinami. Jídlo lze ve woku předpřipravit a pak přendat do formy a zapékací mísy a vložit do trouby.  

Jestliže jste vášnivý a ostřílený kuchař, nemusíme vás přesvědčovat o tom, abyste vařili pouze v kvalitním kuchyňském příslušenství. Pokud se to teprve učíte anebo se rovnou kuchyni vyhýbáte obloukem, věřte, že se to změní. 

Jednou to vyzkoušíte a už se toho nepustíte. Všechny druhy pánví pak pohodlně seženete z pohodlí domova na Westwing. A s možností vrácení zboží až 100 dní budete mít dost času na to, si to zamilovat.