Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
pokojové rostliny do stínu

Pokojové rostliny dokáží do našich interiérů přidat svěžest, vyčistit vzduch, uklidňují a navíc jsou krásnou dekorací. Existují ale pokojovky, které se hodí i do tmavých místností? Naštěstí ano! Připravili jsme pro vás 13 tipů na krásné stínomilné rostliny.

Jaké rostliny zvládají tmavý prostor

Při hledání pokojových rostlin do tmavé místnosti se poohlížejte především po tropických rostlinách. Mnoho z nich ve svém přirozeném prostředí roste hluboko v deštném pralese či v džungli, kde se schovávají pod vyššími rostlinami.

Jsou proto zvyklé na málo světla a bude se jim líbit ve stínu i u vás doma. Často hodí dokonce i jako rostliny do místnosti bez oken. Zejména v koupelně se tropickým rostlinám daří díky vysoké vlhkosti.

13 tipů na pokojové rostliny do stínu, které nevyžadují světlo

Dali jsme pro vás dohromady 13 tipů, ze kterých si můžete bez obav vybrat. Hledání pokojové rostliny, která prospívá i v tmavší místnosti, už nemůže být jednodušší.

  1. Dračinec pruhovaný

Dračinec pruhovaný pochází z Afriky a na první pohled vypadá jako bambus. Ve skutečnosti jde ale spíše o sukulent a s bambusem nemá (kromě vzhledu a lidového názvu šťastný bambus) nic společného. 

Šťastný bambus má nejraději rozptýlené sluneční světlo, na které je zvyklý z deštného pralesa. Spíše než příliš mnoho světla ale zvládá větší stín. Když začne blednout, přesuňte ho na několik týdnů do světlejší místnosti. 

  1. Kroton

Kroton je nenáročná rostlina, která ve volné přírodě roste až do třímetrové výšky. V interiéru zůstane mnohem menší, přesto se vytahuje k nebi, proto vyberte těžší květináč, který rostlina snadno nepřeváží.

Má přirozeně barevné listy v odstínech od zelené, přes oranžovou, žlutou až po šarlatovou. Přestože ve stínu nebudou barvy tak zářivé, kroton vám stále poroste. 

  1. Zelenec

Zelenec je v českých domácnostech velmi obvyklý. Určitě jste na návštěvách zahlédli rostlinku s dlouhými úzkými listy v zelené či zeleno-krémové barvě. 

Jestli hledáte převislé pokojové rostliny do stínu, zelenec je skvělá volba. Na světlém místě se mu daří o trochu lépe – listy jsou silnější a výraznější, proto ho občas přesuňte do prosluněnější místnosti.