Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Vchodové dveře do domu

Zamyslely jste se někdy nad tím, že vchodové dveře tvoří první dojem z návštěvy vašeho domu nebo bytu?  Dejte si tedy při jejich výběru záležet. Pomocí jednoduchých více či méně kutilských nápadů můžete vyladit vchodové dveře k dokonalosti. A pokud vás zajímá, jak toho docílit, čtěte dále.  

Proč je důležité správně vybrat vchodové dveře  

Vchodové dveře jsou také důležitým bodem, který hraje velkou roli při případném prodeji domu nebo bytu. Poutají pozornost a pomáhají tvořit již zmiňovaný první dojem. Pokud například v chodbě nemáte dostatek světla, mohou tento problém vyřešit částečně prosklené vchodové dveře.  

Jak vybrat ty správné vchodové dveře: krok za krokem  

Toužíte po kvalitních vchodových dveřích, které budou třešničkou na dortu vašeho krásného domu? Řiďte se následujícími kroky, aby pro vás byl výběr co nejsnadnější.  

 1. Bezpečnost na prvním místě 

  U vchodových dveří byste měli dbát převážně na bezpečnost. Samozřejmě se dívejte i na design, ale hlavně se zaměřte se na bezpečnostní prvky jako jsou certifikáty o splnění evropských norem a bezpečnostní třídy.  

 2. Chcete dostatek světla?  

  Nejprve si ujasněte, zda budou pro váš domov nejvhodnější celovýplňové dveře. Nepotřebujete náhodou do místnosti přidat trochu denního světla?

 3. Minimalismus se zajímavými doplňky 

  Stále nemůžete najít dveře, které by vyhovovaly vašemu vkusu. Toužíte po něčem zajímavém, ale zároveň minimalistickém? Máme řešení. Zvolte úplně jednoduché kvalitní dveře a vstup do domu oživte číslem domu vlastní výroby. Jak přesně? To si ještě popíšeme. 
  TIP! Minimalistický styl: 7 praktických způsobů, jak zařídit interiér

 4. Nechejte dveře vyniknout 

  Řekněte všem jasně, kudy mají kráčet. Máte nenápadnou barvu fasády. Rozzařte dům dveřmi v mentolové barvě.  

 5. Kreativitě se meze nekladou 

  Pokud jste tvořivá duše a nechcete jen tak obyčejné vchodové dveře, vyzdobte je například pomocí zrcadel v geometrických tvarech. Výsledek bude ohromující. 

12 nápadů a inspirací  

Chcete-li udělat nejlepší dojem, měl by typ a barva vašich dveří doplňovat architektonický styl a barevné schéma domu. Současné trendy oceňují čisté a jednoduché designy před přehnaně dekorativními. Podívejme se na nejlepší nápady na vchodové dveře.  

 1. Světlo díky mřížce 

Pokud chcete do domu dostat hromadu světla, zvolte dveře s celoplošnými okny kolem. Pro stylový vzhled vybírejte design okenní mřížky. Například v bílé barvě.  

 1. Markýza pro vaše pohodlí 

Nejen že hezky vypadá, ale ochrání vás také proti slunci i dešti. Stylový, ale hlavně praktický doplněk, který ozvláštní jakékoliv dveře a udělá z nich neobyčejný prvek. 

 1. Slaďte exteriérové prvky 

Vytvořte sladěný a sofistikovaný vstup výběrem všech exteriérových prvků v podobném stylu. Hledejte stejnou barvu nebo kovovou povrchovou úpravu pro vstupní prvky jako jsou klepadla dveří, čísla domů, poštovní schránka a světlo na verandě.  

 1. Hliník pro největší odolnost 

Chcete mít odolné dveře, které nepodlehnou zubu času? Tepelně izolační, s minimální péčí a odolné, to jsou hliníkové vchodové dveře.  

 1. Dřevo je jistota 

Chcete zkombinovat styl a kvalitní izolační vlastnosti? Dřevěné vchodové dveře jsou klasikou, která nezklame. Narozdíl od hliníku však podléhají vlivům, jako je změna počasí, vlhkost atd, a to zejména v zimě. Co třeba zvolit vchodové dveře v odstínu zlatý dub? 

 1. Zapojte technologie 

Využít můžete i chytré technologie, jako jsou zámky na kartu nebo třeba otisk prstu. Hitem je i digitální kukátko, díky kterému vidíte, kdo se k vám zrovna snaží dostat.  

 1. Finančně výhodná varianta 

Plastové vchodové dveře do domu mohou být finančně výhodné, ale nesnažte se na nich ušetřit za každou cenu. Zvolte kompromis mezi kvalitou a cenou.  

 1. Nerozbitná ocel 

Ocelové dveře jsou nesmrtelné a jen tak něco je nezničí. Jejich výhodou je i to, že mají odhlučňovací efekt a jsou vysoce odolné. Malým mínusem je to, že v nabídce není příliš velké množství designů.  

 1. Trojsklo nebo dvojsklo je ta správná volba 

Toužíte po prosklených vchodových dveřích? Samozřejmostí je bezpečnostní sklo. Dvojsklo zajistí dostatečné zajištění tepla. K ještě větší tepelné izolaci však slouží trojsklo.  

 1. Pevné zárubně pro větší bezpečnost 

I když vždy není nutné měnit i zárubně, je doporučováno je vyměnit je za pevnější kovové. Je to bezpečnější varianta. Pokud se například rozhodnete pro variantu dvoukřídlých vchodových dveří, bude výměna zárubní bezpochyby potřeba.  

 1. Prosklené dveře zajistí mříže 

Vybíráte vchodové dveře do chalupy, ve které nepobýváte moc často? I zde můžete zvolit prosklené dveře, které zajistíte kovovými mřížemi. To zabrání případným lupičům dostat se do domu.  

 1. Vymalujte si dveře podle sebe 

Chcete natřít dveře podle svého vlastního vkusu? Vybírejte variantu z nenatřeného dřeva. Poté si můžete vytvořit svůj vlastní design vchodových dveří. Co třeba vchodové dveře v antracitové barvě?  

Nejkrásnější dekorace: Co nesmí chybět u vchodových dveří  

Přední vchod je vynikajícím místem, kde se můžete vydat cestou stylových dekoračních prvků. Vyberte si několik doplňků, které přitahují pozornost, například stylové venkovní osvětlení, barevně obarvené dřevěné přední dveře nebo barevné dlaždice v okolí dveří. S těmito nápady na zdobení předních dveří nepotřebujete moc, abyste dosáhli stylového vzhledu (a v budoucnu také třeba zapůsobili na potenciální kupce).  

Jako dekorace může sloužit také nábytek na přední terase. Vybírejte kvalitní dřevěné kusy. Avšak i při malém rozpočtu existují způsoby, jak upozornit na vaše vchodové dveře a zlepšit atraktivitu oblasti u vstupu do domu. Proměňte vstup svého domova na místo přitahující pozornost přidáním několika dobře vybraných a pěkně uspořádaných rostlin na přední verandě. Tvarování také způsobí zajímavý architektonický efekt, když se umístí po bocích a na horní část dveří.  

Nápady na domovní čísla  

Máte vybrány dveře podle vašich představ, ale rádi byste jim dodali šmrnc? Co takhle zkusit umístit ke dveřím kreativní zpracování domovního čísla?  

 • Pro milovníky psů 

Milujete čtyřnohé mazlíčky? Ať už to jsou psi, kočky nebo jiná zvěř, nechte si udělat na míru číslo domu se soškami vašich miláčků.  

 • Stylově industriálně 

Máte domácnost v industriálním stylu? Zvolte domovní číslo umístěné na dřevěné desce.  

 • Chcete zazářit? 

LED osvětlení se dá využít i jako podsvícení u domovních čísel. Připravte se, že budete zářit přes celou ulici.  

 • DIY varianta 

K této vychytávce vám vystačí starý tác a barvy ve spreji, dál si pořiďte šablonu s číslem, které chcete na dům umístit. Tác nastříkejte černou barvou a čísla nasprejujte přeš šablonu pomocí bílé barvy. Bílá je nejlepší volba, protože je nejlépe čitelná právě na černém podkladu.  

Shrnutí  

Věříme, že již máte jasnější představu o tom, jaké vchodové dveře vybrat. Na závěr si však ještě upřesníme, které dveře jsou vhodné do bytu a které do domu.  

 • Dá se říci, že do bytu můžete zvolit jakékoliv.  
 • Náročnější je to u dveří do domu. Právě ty musí být odolnější proti povětrnostním podmínkám.  
 • Vchodové dveře zvolte kvalitní dřevěné. Ještě odolnější variantou jsou hliníkové, dřevohliníkové a samozřejmě ocelové.  

Doufáme, že pro vás naše tipy na výběr vchodových dveří budou užitečné. Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing. Nenechte si ujít množství nápadů na zařízení vašeho bydlení a exkluzivní nabídky pro krásný a stylový domov. 

Mohlo by se vám také hodit: