Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Predsin inspirace

Předsíň je první a poslední místo, které ve svém domově vidíte a kde přivítáte všechny své návštěvy. Měla by být přívětivá, praktická a funkční. Připravili jsme pro vás inspiraci na nejkrásnější zařízení předsíně, i tipy, jak navodit příjemný pocit hned při vstupu do bytu. 

Proč investovat do předsíně 

V předsíni netrávíme příliš času a v podstatě tudy jen procházíme. Stojí tedy za investici času a peněz? Nezapomeňte, že vstupní hala je prvním místem, které vy i vaši hosté vidí po příchodu domů. Její zařízení dokáže silně ovlivnit vaši náladu. 

Prakticky zařízená předsíň vám zjednoduší vypravování a ranní odchod. Při jejím vybavování myslete na to, aby vše mělo své místo. Už se vám tak nestane, že budete na poslední chvíli hledat klíče od auta a oblíbený šátek. 

Vhodný nábytek a vybavení vám také pomůže předsíň udržet perfektně uklizenou. Poslední věcí, kterou chcete po příchodu z práce řešit jsou poházené boty celé rodiny u dveří.  

Jak navrhnout novou předsíň: Krok za krokem 

 1. Plánujete rozsáhlou rekonstrukci nebo jen nové vybavení?

  V první řadě si rozmyslete rozsah změn, které chcete a můžete dělat. 

 2. K čemu předsíň využíváte a co vše v ní potřebujete uskladnit?

  Je možné posunout zdi a zvětšit prostor? 

 3. Zvolte styl předsíně, kterého se budete držet při výběru nábytku a dekorací.

  Měl by ladit k ostatním místnostem. Vyberte vhodnou barvu zdí podle velikosti, stylu domova i množství denního světla, které se do předsíně dostane. 

 4. Vyberte vhodný nábytek

  Který bude odpovídat požadavkům na uskladnění věcí i vašemu stylu. 

 5. Vyberte doplňky do předsíně.

  Množství i typ se odvíjí od její velikosti, vždy je ale místo přinejmenším na krásné zrcadlo. 

Tip: V případě malé nebo úzké předsíně se pokuste věci, které nepoužíváte pravidelně, přesunout do jiné místnosti. 

Nejlepší barvy do předsíně 

Barva zdí v předsíni by měla být v souhře s barvou pokojů, do kterých vede. V případě malé předsíně s nedostatkem denního světla zvolte světlejší odstíny, které světlo odráží. 

S větším prostorem se nemusíte bát ani tmavých barev. Například černáantracitová nebo tmavě zelená barva působí velmi elegantně.  

Nábytek a doplňky do předsíně: Bez čeho se neobjedete 

V předsíni si vyhraďte místo na kvalitní botník v dostatečné velikosti. Může sloužit zároveň jako lavička na obouvání nebo být součástí věšáku na bundy či předsíňové stěny. 

Praktický je také věšák nebo háčky na bundy, které momentálně nejvíce nosíte. Zbytek kabátů uložte do skříně či šatny, aby v předsíni nebylo příliš mnoho věcí. Pokud máte dostatek prostoru, nejlepší volbou je vestavná skříň, která může být téměř neviditelná. 

Doplňky do předsíně jsou často opomíjené. I malý obraz nebo váza s květinami ale udělá velký rozdíl v pocitu, který při vstupu vyvolá. Základem je zrcadlo, které se hodí do předsíně jakékoliv velikosti. V menších předsíních pak vsaďte především na nástěnné dekorace, do velké haly můžete pořídit například designovou sochu nebo velkou pokojovou rostlinu v květináči. 

5x stylová inspirace pro praktickou předsíň 

Inspirujte se krásným a praktickým zařízením předsíně. Díky němu ji plně využijete a příchod domů bude ještě příjemnější něž nyní. 

1. Předsíň s přírodními materiály 

Přírodní materiály jsou trendem posledních let. Více myslíme na kvalitu i udržitelnost a obklopeni přírodou se cítíme příjemně. Vyzařuje z nich teplo, klid a svěžest. Předsíň vymalujte na bílou nebo béžovou barvu a vybavte ji nábytkem i doplňky z přírodních materiálů. 

Nejlepšími materiály jsou v případě předsíně dřevo, ratan, len a bavlna. Přírodní interiér nezapomeňte doplnit pokojovými rostlinami v keramických květináčích. Nejsou jen na okrasu, také pročistí vzduch. 

2. Moderní styl v předsíni 

Moderní styl se díky své jednoduchosti hodí do jakéhokoliv interiéru. Jeho předností je využití praktického nábytku, do kterého vše schováte. Předsíň tak působí vzdušně, čistě a uklizeně. 

Moderní předsíň by měla korespondovat s dnešní uspěchanou dobou a zjednodušit vám odchod z domova. Vybavte ji proto velkým botníkem, designovým věšákem na oblíbený kabát, velkým zrcadlem a úložnými prostory na doplňky, tašky i klíče. 

3. Rustikální předsíň nejen do venkovského domu 

Rustikální styl dodá vaší předsíni teplou a příjemnou atmosféru. Použijte materiály jako je masivní dřevo, kožešiny a teplé, zemité barvy. Venkovský styl může mít mnoho tváří: od francouzského venkova, přes Shabby Chic až po minimalistický skandinávský venkovský styl. 

Do venkovské předsíně vyberte zdobený bílý nebo dřevěný nábytek. Lavičku na obouvání doplňte příjemnými polštářky a jako finální tečku nezapomeňte na doplňky. Hodí se váza s květinami, lampička, hodiny na zdi i košíky na uložení drobností. 

4. Designová předsíň 

Udělejte dojem hned při vstupu do bytu a vybavte svou předsíň nejkrásnějšími designovými kousky. Pečlivě sestavte barevné schéma a vyberte maximálně dvě až tři barvy. Velmi působivé je monotónní barevné schéma, kdy kombinujete různé odstíny pouze jedné barvy. 

Vyberte jen pár kousků nábytku, o to víc si ale dejte záležet na jeho kvalitě a originalitě. Nábytek tak bude nejen funkční, poslouží zároveň jako designový prvek. Základem by měla být komoda, zajímavý věšák, lavička či taburet na obouvání a designová lampa. 

Skandinávský styl v předsíni 

Skandinávský styl je již mnoho let na vrcholu popularity a nepředpokládáme, že se něco změní. Interiér podle seveřanů je jednoduchý, funkční, světlý a útulný. Přesně tyto aspekty z něj dělají perfektní volbu pro předsíň. 

Předsíň ve skandinávském stylu vybavte multifunkčním, vzdušným nábytkem. Základem by mělo být dřevo a bílá barva, ty můžete doplnit dalším jemným tónem – hodí se světle šedá, starorůžová nebo jemná zelená barva. 

6 tipů: Jak na přívětivou předsíň 

 1. Na komodu či botník postavte vázu s čerstvými květinami. 
 1. Položte doprostřed koberec, především v úzké předsíni. 
 1. Vytvořte iluzi většího prostoru pomocí zrcadel na zdech. 
 1. Vyberte vhodnou barvu podle stylu i velikosti předsíně. 
 1. Pověste na zeď obraz nebo jinou nástěnnou dekoraci. 
 1. Zajistěte v předsíni dostatečné osvětlení. 

Předsíň udělá po vstupu do bytu první dojem, který není jednoduché změnit. Je jen na vás, jestli bude pozitivní či nikoliv. Nezanedbávejte předsíň jako místnost, kterou se pouze prochází a zařiďte ji moderně, funkčně a přívětivě. 

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít nikdy nekončící studnici inspirace, nápadů a exkluzivních nabídek pro ještě krásnější domov.