Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Boho styl ložnice

Romantický a uvolněný boho styl se perfektně hodí do ložnice. Je plný překvapení, velmi osobitý a útulný. Tento boho styl ložnice vytvořít prostor, který se stane vaším útočištěm a ideálním místem pro odpočinek.  

Co znamená boho styl 

Boho můžeme brát jako moderní verzi hippie stylu. Samotné slovo „boho“ je odvozené od francouzského „bohème“, původně označující neorganizovanou skupinu umělců bojujících proti buržoaznímu nastavení světa. 

Přesně to se odráží i v boho stylu interiéru: volnost, neorganizovanost, uvolněnost a umění. Boho nemá pevná pravidla a část jeho kouzla tkví právě v nahodilosti a nesourodosti. Můžete kombinovat zdánlivě nekombinovatelné.  

 1. Přírodní materiály. Dřevo, ratan, len, juta, vlna… A cokoliv z nich vyrobené! 
 2. Barvy a vzory. Nebojte se kombinovat a nehledejte v kombinacích pravidla. 
 3. Suvenýry z cest. Bohémové jsou lidé stěhovaví. V interiéru se skvěle vyjímají detaily z dalekých kultur. 
 4. Vintage. Hledejte zajímavý nábytek i doplňky z druhé poloviny minulého století. 
 5. Umění. Knihy, hudební nástroje, vinylové desky i obrazy doladí bohémský interiér. 
 6. DIY. Ručně vyrobené dekorace, nezáleží na tom, jestli vámi nebo někým jiným.  
 7. Pokojové rostliny. Pokojovky dodají do prostoru přírodní prvek a život.

Jak zařídit boho styl ložnice 

Jak vytvořit dokonalou boho ložnici? Držte se tipů v minulém odstavci a zároveň se nenechte svázat žádnými pravidly. Do ložnice nezakomponujete tolik dekorací, jako třeba do obývacího pokoje, vyhrát si ale můžete především s barvami a textiliemi. 

Boho ložnici můžete vymalovat jakoukoliv barvou. Je dobré držet se barev vhodných do ložnice a jestli se snažíte o moderní boho vzhled, nejlepší variantou jsou světlé přírodní tóny: bílá, krémová a béžová. 

Jestli nejste fanoušky bílých zdí, jedna může být výraznější. Vyberte příjemnou, zemitou barvu jako je hnědá, okrová nebo tmavě zelená. Variantou je i moderní tapeta s tropickým motivem nebo geometrickým vzorem. 

Jaký nábytek vybrat do boho ložnice 

Postel je bez debat středobodem ložnice. Jakou vybrat do boho stylu? Tou nejlepší variantou je dřevo nebo ratan. Skvěle vypadá nízká postel blízko u země nebo na kónických nožičkách. 

Můžete sáhnout i po DIY variantě: paletová postel doplněná kvalitní, vysokou matrací. V ložnici s vysokými stropy vynikne postel s baldachýnem, na který pověsíte lněný závěs i pokojové rostliny. 

Šatní skříň, komoda a noční stolek k sobě vůbec nemusí ladit, právě naopak. Některé kousky můžete sehnat ve vetešnictví a na bleším trhu. Nevadí dokonce sem tam nějaká vada. Věci můžete opakovaně obnovit a najít pro ně nové využití. 

Doplňky do boho ložnice 

Kde je nejvíce prostoru na doplňky? No přede v posteli! Postel by měla vypadat neupraveně, ale tím správným způsobem. Jak toho dosáhnout? Nekonečné vrstvy textilií a stlaní bez přílišného perfekcionismu. 

Lněné povlečení je příjemné v létě i v zimě a přirozeně pomačkané. Doplňte ho dekou, přehozem i několika polštářky, které přidají na útulnost. Boho postel by měla přímo zvát k pár minutám odpoledního odpočinku. 

Bez koberce se v boho ložnici neobejdete. Vypadají skvěle na masivní dřevěné podlaze i vrstvené jeden přes druhý. Hodí se geometrické vzory i klasické perské nebo marocké koberce. Před postel můžete položit falešnou kůži. 

I v malé ložnici najdete dostatek místa na zdech. Pověste na ně obrazy, fotografie i další umělecká díla. Na stěně můžete vytvořit celou galerii pomocí menších obrazů nebo vybrat jeden větší obraz do ložnice. Oblíbené jsou také lapače snů nebo vlastnoručně vytvořené macramé dekorace. 

Pokojové rostliny v ložnici pročistí vzduch a zelená barva má navíc uklidňující účinky. Boho ložnice se bez nich neobejde. Rozestavte je všude, kde to jde, a doplňte je stylovými květináči. Skvěle vypadají, když jsou zavěšené ze stropu nebo na tyči u závěsů, 

Do boho ložnice se hodí spíše závěsné než stropní svítidlo. Nejlépe vypadají bambusová a ratanová stínidla. Stejný styl se hodí i na lampičky u postele. Kromě klasicky na nočním stolku můžete sáhnout po vysoké lampě nebo světlu přímo na zdi, kterým odlehčíte prostor. 

DIY dekorace v boho stylu ložnice: Jak vyrobit držák na květináč 

Macramé je kreativní technika, při které vázáním provázků vytváříme různé textilie. Může to být cokoliv od dekorace na zeď, přes módní doplňky až po závěsný držák na květináč, který si snadno sami vytvoříte.

Co budete potřebovat:

 • Dřevěný kroužek 
 • Přírodní příze 
 • Květináč 
 • Nůžky 

Ustřihněte čtyři totožné kousky příze. Měly by být několikrát delší, než je výška květináče. 

Příze přeložte napůl, protáhněte kroužkem a zajistěte očkem. Získáte osm pramenů, ze kterých budete držák vázat. 

 1. Rozdělte provázky na čtyři sekce po dvou. 

 2. Na každé dvojici udělejte uzlík.

  Měl by být od očka vzdálený tolik, abyste vzniklým očkem bez problému protáhli květináč. 
 3. Vezměte pravý pramen z každé dvojice a udělejte uzlík se zbylým pramenem z dvojice vpravo.

  Dva krajní provázky svažte dohromady, tím začnete tvořit kulatou síť. 
 4. Proces několikrát na střídačku opakujte.

  Dva krajní provázky svažte dohromady, tím začnete tvořit kulatou síť. 
 5. Nakonec všechny provázky stáhněte velkým uzlem pod poslední sadou. 

 6. Zastřihněte konce do stejné délky, vložte květináč a máte hotovo. 

Tipy pro krásnou boho ložnici 

Boho ložnice nemá pravidla, a proto se hodí kamkoliv! Jak ale tento styl pojmout v atypickém nebo moderním prostoru? 

Boho ložnice v podkroví 

Podkrovní ložnice má jednu neodmyslitelnou výhodu: vždy bude útulná! I proto se do ní perfektně hodí boho styl. Postel umístěte pod zkosenou zeď a doplňte závěsem nebo baldachýnem, pro jedinečný odpočinkový koutek. 

Volte nižší nábytek: postel bez nožiček a čela, taburety místo křesel a nízké komody. Jestli máte nedostatek prostoru, nezapomeňte, že jednotlivé kousky mohou mít více využití. Když postavíte nízkou komodu vedle postele, stane se z ní rázem noční stolek. 

Moderní boho styl ložnice 

Máte celý interiér včetně moderní ložnice, ale zalíbil se vám boho styl? Stačí pár doplňků a získáte uvolněnou a útulnou atmosféru. Není třeba hned měnit veškerý nábytek, jednoduché linie moderního stylu jsou naštěstí snadno kombinovatelné. 

Dobrým začátkem jsou textilie na postel a zajímavý koberec, který naprosto promění nádech pokoje. Pořiďte také několik pokojových rostlin a na zdi pověste obrazy a DIY dekorace z přírodních materiálů. 

Inspirace: Boho ložnice v paneláku 

Při zařizování ložnice v panelovém domě se bezesporu musíte potýkat s řadou překážek. Malý prostor a nezajímavá architektura patří mezi ty hlavní. I do paneláku se ale boho styl dá zakomponovat. 

Zdi vymalujte bílou barvou, která pomůže opticky zvětšit malou místnost. Chybí vám velká okna, která by do ložnice propustila denní světlo? Pořiďte si dvě nebo tři vrstvy průsvitných záclon, které nezajímavé okno zakryjí, ale nebudou bránit drahocennému světlu. O zbytek se postará správný nábytek a doplňky. 

5 zásad pro správný výběr ložnice ve stylu boho:

 1. Nebojte se kombinovat barvy a vzory. 
 2. K dekoraci využijte doplňky z celého světa.
 3. Volte přírodní materiály: dřevo, ratan, len, juta a další. 
 4. Nábytek i doplňky mohou být vintage, ručně vyrobené nebo upcyklované.  
 5. Buďte ležérní. Nedělejte si příliš hlavu s pravidly, dokonale upravenou postelí nebo perfektně sladěným nábytkem. 

Pomohla vám dnešní inspirace, jak zařídit ložnici ve stylu boho? Využijte bezplatnou registraci na Westwing a nenechte si ujít další články a naše exkluzivní nabídky. 

Mohlo by vás také zajímat: