Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Trendy dětský pokoj 2022

Tento prostor v domově bývá často opomíjen a nevyužíván. Skladují se zde nepotřebné věci a naprosto se přehlíží jeho potenciál. Dětský pokoj v podkroví umožňuje vymyslet netradiční řešení prostoru. Nábytek na míru či klasicky z obchodu, zajímavé police pod šikminou, skryté koutky, kde si děti mohou hrát. Poradíme, jak podkroví co nejlépe zařídit, aby to byl pokoj snů. Pro někoho může být tato místnost příliš veliká. Pokud tomu tak skutečně je, můžete podkroví zmenšit pomocí sádrokartonových zdí a rozdělit jej tak na dva prostory. Úložnou část a dětský pokoj.

Jak zařídit dětský pokoj v podkroví

Musíte se rozvrhnout celý koncept. To znamená promyslete, jaký styl nejvíce odpovídá vašemu vkusu i osobnosti vašeho potomka. A snažte se o kompromis. Musíte myslet na to, že se mohou objevit prvky, se kterými úplně nemusíte souhlasit. Ale pokud udělají radost dítěti, měli byste je zvážit. Chce houpací síť, závěsné křeslo nebo houpačku? Pokud to prostor dovolí, třeba v případě přiznaných trámů, dovolte mu to.

Poté si minimálně v hlavě prostor rozdělte na zóny. Myslete na to, že zatímco my dospělí máme celý zbytek domova rozdělen na ložnici, obývací pokoj apod. Děti to mají vše v rámci jednoho pokoje. Proto se jim při rozdělení v pokoji lépe orientuje.

7 inspirací pro podkrovní pokoj

Podívejte se na inspiraci Westwing, jak zařídit jednotlivé druhy pokojů.

Malý dětský pokoj v podkroví

Každý si nejspíš přestavuje, že podkrovní pokoj je rozlehlý. Avšak jsou i takové, kde není prostoru nazbyt. Mohou tam být velké šikminy, mnoho stojek a trámů či zkrátka špatné řešení podezdívky apod. Musíte pracovat s tím co máte.

Každopádně si to zaslouží velkou postel, klidně se zásuvkou. Aspoň získáte místo, kde uložíte všechny hry. Dejte ji na pěkné světlé místo. Pod okno patří stůl. Klidně i menší. Jen si dejte pozor na dopad světla na jeho desku. Je to důležité při psaní a kreslení. Praváci musí mít světlo zleva a leváci naopak. Jinak si budou rukou házet stín. V podkroví se často řeší police na míru. Šikmé stěny střechy mohou být atypické. Pokud tomu tak není, dobře pro vás. Umístěte tam dostatek boxů, košů a komod, které pojmou nejen hračky a knihy, ale i šaty. Využívejte multifukční nábytek a spoustu toho zavěšujte na zdi. Věci tak nezabírají místo na podlaze. Jak zařídit malý dětský pokoj, najdete v tom článku, kde se dozvíte spoustu inspirací pro vaše děti.

Moderní dětský pokoj v podkroví

Moderní dětský pokoj je promyšlen do posledního detailu. Nechybí klimatizace pro zvýšení komfortu v létě i v zimě. Je zde vidět souhra barev a stylů. Podkroví přímo volá po tom, se vyřádit. Zavěste pod střechu světelné řetězy, dekorace z origami nebo třeba praporky. Pokuste se vyzdvihnout to, že se jedná právě o podkroví. Postel pod šikminou snese baldachýn, stůl pod oknem širokou desku a v rohu dítěti vytvořte dokonalý válecí kut. Stačí když na zem položíte starší matraci, žíněnku či rozházíte deky.

Co se týká barev a materiálu. Zaměřte se na kvalitu, světlé odstíny, nábytek se zaoblenými hranami apod. Jedinečný prostor si zaslouží kvalitní vybavení. Skvěle budou vypadat i lampiony a dekorace, visící ze stropu dolů. Sílu bude mít také motiv, co se bude často opakovat.

Dětský podkrovní pokoj ve skandinávském stylu

Tento velmi oblíbený styl se do podkroví skvěle hodí. Pokud je krov viditelný, o to více se na něj zaměřte. Pokoj zahlťte přírodními vzory, materiálem i barvami. Severský styl je čistý, útulný a funkční. Nesmí chybět kožešiny, třeba v podobě rohožky u postele. Dřevo ve spojení s výmalbou v přírodních tónech krásně vynikne.

Zdi tedy klidně vytapetujte motivem vrcholků hor. Skvěle vypadá i les nebo divočina. Ideální pro severský styl. Nebo je také můžete ponechat čistě bílé. Co se týká dekorací, nesmí chybět dostatek dek a polštářů k odpočinku. Volte přírodní materiál jako je bavlna, len a pleteniny. Klidně zde můžete zařadit i vintage kusy nábytku. Máte zrenovovanou komodu po babičce? Použijte ji k úschově oblečení.

Podkrovní pokoj pro kluka

Nejspíš znáte oblíbené postavy, filmy a postavičky svého syna. Klučičí pokoj se od holčičího lecčems liší. Kluci žádají spoustu prostoru na hraní a cvičení. Dnes dříve, než jindy věčně posilují a trénují. Sport je jist důležitou součástí i vašeho potomka. K tréninku mu na strop pověste boxovací pytel, k odpočinku pak houpací síť. Mladší chlapečci budou nadšení, pokud pokoj stylizujete třeba do signální věže pro letadla nebo to bude uvnitř vypadat jako maják.

Využijte faktu, že jde o vrchní pokoj domova. Okno se tak stává skvělou vyhlídkou. Podkroví pro kluka si také žádá možnost přespání kamaráda. Postačí válecí kout v rohu pokoje.

Podkrovní pokoj pro holku

Tady se zase nabízí, vytvořit pokoj jako pro princeznu. Však ta je přeci zamknutá ve věži ne? Takže to chce spoustu květinových vzorů, růžové, zlaté a vzdušných prvků. Okno může být olemováno jemnou vzdušnou záclonou, zdi vymalovány pudrovou růžovou a podlaha ozvláštněna kusovým kobercem.

Využijte sloupů a trámů. Dokonalý prostor pro zavěšení všeho možného. Stačí háček. Prostor rozdělte na více zón. Klukům nezáleží na tom, zda má oblečení na jednom místě a knihy najde jen na policích vpravo. Holky to vyžadují. Připadá jim, že je pokoj více uklizený. A jak je známo, dívky jsou čistotné. Zvláště, jde-li o jejich soukromé místo.

Slečny jsou společenské. Nebude chybět pravidelné posezení s kamarádkami. Pokud to prostor dovolí, zakupte pohovku a stolek do pokoje. Vlastní obývací prostor. Menší holčičky zase ocení tyče na všechny jejich šaty a kostýmy. Pokud najdou i houpačku, budou šťastné.

Dětský pokoj v podkroví pro dva

Je zcela logické, že zrovna u tohoto typu pokoje můžete na patrové postele nejspíš zapomenout. Světlá výška místnosti často nedovoluje použití takto vysokého nábytku. Zvolte tedy klasickou postel pro každého. Pro vytvoření soukromí můžete pověsit závěsy, které se v případě potřeby zatáhnou.

Obě děti musí jít taky možnost pohodlného psaní úkolů. Máte však v místnosti jen jedno okno? Pořiďte delší stůl, který navíc opatříte stolními lampami. Dostatek úložných chytře řešených prostorů snad nemusíme zmiňovat. Polic a skříní není nikdy dost.

Soužití se sourozencem může být občas utrpení. Dejte možnost zalézt do soukromí. Kde jindy vytvořit úkryt než v podkroví?

Tmavý dětský pokoj v podkroví

Máte příliš malé okno, a tedy málo denního světla? Musíte jej doplnit světlem umělým. Tady spíše než stropní osvětlení, volte nástěnné. Víme, že k dobrému rozptylu světelného toku přispívá světlý nábytek, výmalba a zrcadla.

Nábytek se snažte vybírat s leskem ve světlém provedení. Zdi zkrášlete spíše nálepkami než divokou malbou. Bílé se bát nemusíte. Do podkroví se dává nejčastěji. Právě pro své kladné vlastnosti.

Světlý dětský pokoj v podkroví

Tady asi není potřeba nic moc řešit. Máte volné pole. Světlo nahrává barvám a odvážnějším motivům. Nebojte se tedy extravagance. Už jste přemýšleli nad pruhy na zdech? Ve světlém podkrovním pokoji se toho nebojte. A co zavěšený nábytek? Postel na lanech či aspoň vzbuzující dojem levitace?

Opět, zdůrazněte to, kde se pokoj nachází. Dětský pokoj můžete ozvláštnit vybudováním šatny.

Pozor si dejte snad jen v případě, že je pokoj až příliš světlý. Pak je vhodné doplnit stínicí prvky na okno.

Nábytek do dětského pokoje v podkroví

Vždy vybírejte podle vzhledu podkroví. Jde o místnost s velmi vysokou střechou a je tam tedy dost místa uprostřed, ale na bocích už tolik ne? Jde o pokoj s přiznaným krovem nebo malou místnůstku, kde se musí hodně přemýšlet o dispozici?

Osvětlení do dětského pokoje v podkroví

Stejně jako je tomu jinak, i zde se večer setmí a je potřeba rozsvítit. V podkroví musí být hlavní centrální světlo. Pokud nejde nic připevnit ke stropu, nebylo by to efektivní, pak volte nástěnné osvětlení mezi krokvemi.

Nesmíte opomenout stolní a stojací lampy. Efekty a dojem zanechají světelné řetězy omotané kolem sloupu nebo mezi něma visící. Děti si budou připadat jako na kempování. Jak vybrat světlo do dětského pokoje, najdete v tomto článku.

Dekorace do dětského pokoje

Pozednice ležící po celém obvodu lákají k rozmístění svíček. Jenže u dětí to není nejmoudřejší. Musíte myslet na jejich bezpečnost. Spíš tam rozestavte rámečky s fotkami, plyšáky nebo auta všech barev a velikostí.

Podkroví je známe svou přirozenou útulností. Dekorativní polštáře, deky a taburety to jistí.

Skvěle vypadají všechny dekorace, které visí. Podkroví si o to přímo říká.

5 pravidel pro pěkný podkrovní pokoj

  • Pokoj berte jako celek.
  • Pokud prostor dovolí, stůl umístěte pod okno.
  • Volte spíše jemné barvy a přírodní motivy a materiál.
  • Světlo zaručí pocit bezpečí dětí. Přece jen jsou kouty podkroví strašidelnější, pokud jsou zahaleny do tmy.
  • Respektujte přání dítěte.

Bezplatná registrace na serveru Westwing. Nenechte si ujít naše exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější!