Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Boho-obyvaci-pokoj

Byt 2+kk je velmi oblíbený pro život ve městě. Pro mladý pár je velikost perfektní a při praktickém zařízení byt nabídne vše, co je potřeba. Připravili jsme pro vás tipy a inspiraci na vybavení malého bytu 2+kk tak, aby vám bylo pohodlně.   

Jak vypadá malý byt 2+kk a co označení znamená 

Malý byt 2+kk je jedna z nejtypičtějších velikostí bytů v nových domech. Pohodlně se v něm bydlí v jednom, v páru, ale i s malou rodinou. Velkou výhodou oproti 1+kk je možnost skutečného oddělení zón pro odpočinek, práci i zábavu. 

První číslo v označení bytu určuje počet obytných místností větších než 8 m2, které lze zařídit jako obývací pokoj, ložnici, dětský pokoj nebo třeba kancelář. Druhá část vyjadřuje počet kuchyní, případně zkratku značící kuchyňský kout. V bytě 2+kk tedy najdete:

 • 2 obytné místnosti
 • Kuchyňský kout
 • Koupelnu 
 • Předsíň 

Jaký je rozdíl mezi bytem 2+kk a 2+1

V případě 2+1 je v bytě o místnost více. Místo kuchyňského koutu přímo v obývacím pokoji je kuchyň samostatně. V některých případech je dokonce tak velká, že ji pomocí praktického nábytku můžete proměnit na obývací pokoj s kuchyňským koutem a z většího 2+1 vytvoříte 3+kk.

Jak zařídit malý byt 2+kk: Krok za krokem

 1. Rozhodněte se, co potřebujete

Přestože byt 2+kk již nabízí více místa než malá garsonka, stále je obvykle potřeba dělat kompromisy. Rozhodněte se proto, jaké funkce má byt plnit. Potřebujete pouze místo na spaní, odpočinek a vaření? Nebo vymýšlíte místo také na malou kancelář, místo na cvičení či dětský pokoj.  

 1. Rozvrhněte co kde bude

Zejména v případě, že do bytu potřebujete vměstnat třetí místnost je na čase rozmyslet si, jak jej uspořádáte. Kancelářský kout například můžete umístit do obývacího pokoje i ložnice – obě varianty ale mají své výhody i nevýhody. 

 1. Vyberte si styl a barvy

Nyní přichází na řadu nejzábavnější část – výběr barev a stylu. Do menšího prostoru se nejlépe hodí světlé barvy a jednoduché, vzdušné styly. Sázkou na jistotu je skandinávský styl nebo jednoduchý moderní interiér.

 1. Hledejte vhodný nábytek

Jakmile si rozmyslíte styl, vyberte vhodný nábytek. Do malého bytu se hodí subtilní, skladné a multifunkční kousky. Nezapomeňte také na dostatek úložného prostoru.

 1. Vytvořte jednotlivé zóny

V místnosti, která plní více účelů je vhodné jednotlivé zóny oddělit. K oddělení zón poslouží například koberce, různé barvy nebo vhodně umístěný nábytek. Inspiraci najdete dál v článku.

 1. Přidejte osobitost dekoracemi

Když máte byt zařízený, je čas na dekorace. Vzhledem k malému prostoru vsaďte spíš na menší množství jedinečných kousků. Nezapomeňte, že jako designové prvky mohou posloužit i praktické předměty: ručně vyráběné šálky, osvětlení nebo pléd na pohovce.

10 inspirací a nápadů na zařízení malého bytu 2+kk

Hledáte inspiraci na zařízení vašeho malého dvoupokojového bytu s kuchyňským koutem? Připravili jsme pro vás hned 10 krásných nápadů.

 1. Malá pracovna ve 2+kk

Pracujete občas z domova a nechcete si ničit záda u kuchyňského stolu? Vytvořte si doma malý pracovní koutek. Můžete ji umístit do obývacího pokoje i do ložnice – oboje má své výhody i nevýhody.

Pracovna v ložnici je praktická, jelikož vás od práce nic neruší – ani spolubydlící, ani lákavá televize nebo akutní potřeba jít vařit. Na druhou stranu může práce v ložnici narušit spánek. 

Pracovní koutek v obývacím pokoji snadno umístíte za vhodně postavenou knihovnu. Praktickou variantou je také vyklápěcí psací stůl, který rozložíte vždy jen v případě potřeby. Pokud potřebujete naprostý klid, můžete kancelář oddělit skleněnou přepážkou.

 1. Oddělte kuchyň od obýváku

Spojená kuchyň s obývákem je jedním z největších trendů bydlení současnosti. Jednoduše nechceme oddělovat kuchaře od zbytku rodiny nebo návštěvy. 

Prostor ale bude působit větší, když jej nenásilně rozdělíte na jednotlivé zóny. Stačí mezi kuchyňský kout a obývák postavit jídelní stůl nebo snídaňový bar. 

 1. Druhá ložnice v bytě 2+kk

Potřebujete v bytě 2+kk zařídit druhou ložnici a zároveň chcete zachovat obývací pokoj? Podle velikosti pokoje máte několik možností. Do většího pokoje se vejde i klasická postel, kterou můžete rafinovaně schovat za závěs. V menším pokoji poslouží praktická rozkládací sedačka.

Tip: Přečtěte si náš článek plný inspirace na byt 1+kk. Nápady pomohou i s tímto úkolem. 

 1. Definujte jednotlivé zóny

Pokud vás byt 2+kk plní více účelů, oddělte jednotlivé zóny. Nebojte, po rozdělení místnost nevypadá menší, naopak působí větší. Zóny můžete oddělit pomocí nábytku, různých barev, ale také vymezením místa kobercem.

 1. Osvěžte interiér pokojovými rostlinami

Pokojové rostliny se hodí do každého bytu, malé nevyjímaje. Malému bytu pokojovky dodají vzdušnost a svěžest. Aby rostliny nezabíraly vzácný prostor na zemi, postavte je na skříně nebo zavěste od stropu.

 1. Využijte skryté kouty

Využijte každý kout, který v malém bytě máte. Hůře dostupná místa využijte jako úložné prostory na věci, které nepotřebujete denně. Využijte fantazii a vytvořte například příjemný koutek na sezení na okenním parapetu.

 1. Využijte kouzlo světlých barev

Světlé barvy umí s prostorem zázraky – opticky jej zvětší. Do malého bytu se proto nejlépe hodí neutrální tóny jako je bílá, béžová a světle šedá, doplněné o světlé dřevo a pastelové barvy. 

 1. Odveďte pozornost 

Pořiďte do obývacího pokoje výrazné umělecké dílo, barevné křeslo nebo jedinečný kus nábytku. Takový prvek okamžitě přiláká pozornost a obývací pokoj bude působit větší. Nebo si přinejmenším nikdo nevšimne, jak je malý.

 1. Pusťte dovnitř světlo

Máte v malém bytě velká okna, ideálně na jih? V tom případě máte vyhráno. Pokud máte za okny dostatek soukromí, místo těžkých závěsů nechte do bytu proudit světlo. Jestli zastínění potřebujete, zvolte jen jemné záclony doplněné světlými závěsy po stranách oken. 

 1. Pořiďte multifunkční nábytek

Multifunkční nábytek pomůže ušetřit místo jako nic jiného. Stoly, sedačky i postele často skrývají úložný prostor. Praktická podnožka se může proměnit v extra místo na sezení i odkládací stolek. A na snídani či občasnou práci poslouží i vyklápěcí stolek. 

Jak vybrat dekorace a nábytek do bytu 2+kk (Westwing průvodce)

Dodejte malému bytu vzdušnost a vybírejte jednodušší, subtilní kousky nábytku. Vhodnou volbou je nábytek na nožičkách, který umocňuje otevřený prostor a převažovat by měla světlá barva.

Při výběru doplňků se řiďte heslem „Méně je více.“ Vybírejte proto spíše jedinečné kousky a na praktické dekorace – designové nádobí vystavené na kuchyňské poličce nebo lampa v obývacím pokoji. Chybu nikdy neuděláte s pokojovou rostlinou nebo uměleckým dílem na zdi.

Tipy na závěr

Nezáleží, jestli žijete v garsonce nebo malém 2+kk. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak maximalizovat prostor, který máte tak, aby se vám žilo pohodlně. Přečtěte si naše tipy na závěr.

 • Prodejte nebo darujte věci, které nepotřebujete a zbytečně překáží
 • Investujte do úložných systému a zorganizujte skříně a poličky
 • Vybírejte menší kusy nábytku, které nezaberou příliš prostoru
 • Využijte zrcadla a umístěte jedno do každé místnosti
 • Nakupujte multifunkční a skládací nábytek
 • Vymalujte zdi na světlou barvu

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy a inspirace od naší redakce. Pravidelně vám také přinášíme exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.