Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Vánoční výzdoba venkovní

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří procházky zasněženou ulicí a kochání pohádkovými výzdobami okolních domů. Chcete-li se připojit k této tradici a ozdobit svůj exteriér vánoční výzdobou, máte obrovské množství možností. Ozdobit můžete vchodové dveře, stromy na zahradě i plot. Nechte se inspirovat našimi tipy a vytvořte kouzelnou atmosféru Vánoc u vás v ulici.  

Proč je důležité myslet na venkovní vánoční výzdobu? 

Máte rádi období Vánoc a rádi si každý rok vyzdobíte domov nejrůznějšími dekoracemi? Pak se jistě vrhněte i do výzdoby exteriéru a okolí domu. Při pohledu z okna vás zalije příjemný pocit a umocníte celkovou atmosféru Vánoc.  

Vánoční výzdoba plná světýlek navíc splňuje také praktické hledisko, když prozařuje jinak tmavé zimní dny, ve kterých je již během odpoledne tma jako o půlnoci. Tento opomíjený benefit by vás možná nenapadl, ale jistě vás během zimy několikrát potěší.  

Vánoční výzdoba doma i venku rozzáří celou ulici a vytvoří nezapomenutelnou atmosféru. Pozorně si prohlédněte výraz v očích vašich dětí – jistě budou nadšené.  

Vánoční venkovní dekorace: co nesmí chybět?  

K vánoční výzdobě využijte typické přírodniny jako chvojí, dřevo, šišky, ale také nasušené pomeranče, perníčky nebo skořici a hřebíček. Využijte také baňky a dostatek světýlek, které rozjasní celé okolí. Co by vám dále nemělo při tvoření venkovní dekorace na Vánoce chybět? 

1. Vánoční dekorace před dveře  

Vstupní dveře do domu představují základní prvek, který by vánoční výzdobě neměl uniknout. Využít lze klasické závěsné věnce, ale také jiné dekorace na dveře. Fantazii se meze nekladou a váš domov vás při každém příchodu náležitě přivítá.  

TIP! 12 originálních tipů: Vánoční dekorace na dveře

2. Vánoční výzdoba před domem  

K ozdobeným vchodových dveřích krásně ladí také vyzdobené okolí domu. Skvěle vypadají vánočně laděné chodníky nebo posezení před domem.  

TIP! Jak zařídit vánoční výzdobu domu: tipy a inspirace

3. Vánoční zdobení na zahradě   

A jak vyzdobit zbytek zahrady? Vánoční atmosféru vytvoříte díky světélkům na stromech a keřích nebo zajímavě zdobeným plotem. Odvážnější povahy se také mohou vrhnout do výzdoby střechy a dalších experimentů. 

Co by vám tedy nemělo v tradiční vánoční výzdobě chybět? Zaměřte se na: 

 • Adventní věnec na dveře 
 • Světýlka a žárovky vhodné do exteriéru 
 • Chvojí, jmelí a další větvičky 
 • Přírodniny jako skořice, šišky, ořechy a podobně 
 • Skleněné nebo umělé baňky 
 • Dekorativní postavičky, sob nebo skřítci 
 • Vločky, hvězdy či vánoční komety  

12 skvělých nápadů a tipů na vánoční venkovní výzdobu (i s levnějším způsobem)  

Chcete se vrhnout do vánoční výzdoby venku a hledáte inspiraci na krásné venkovní dekorace? Vyberte si z našeho seznamu tipů ty nejlepší pro váš dům a jeho okolí.   

1. Vánoční pohádka v bílém provedení 

K zimě a Vánocům patří bílá barva. Sníh zajistit neumíme, ale to vám nebrání vytvořit ze svého domu bílou pohádku. Využijte bílé baňky, věnec na dveře, jemná světýlka a další prvky a slaďte váš dům do bílého provedení. Ozdobit takto můžete vchodové dveře a jejich okolí, ale také parapety oken nebo plot. 

2. Rozsviťte chodník 

Vede k vašemu domu krásný chodníček, který by si zasloužil vánoční kabát? Umistěte po jeho okrajích v pravidelných intervalech vysoké svíčky ve skleněných nádobách a rozsviťte si cestu domů.  

3. Chvojí jako skvělá volba 

Chvojí z jehličnanů lze využít mnoha způsoby. Můžete vytvořit velké venkovní vázy a ozdobit je baňkami nebo celé řetězy z chvojí, které vylepšíte pomocí mašliček a dalších ozdob. Poté lze tyto řetězy zavěsit okolo dveří, obmotat jimi zábradlí nebo vyzdobit štít domu.  

4. Falešné dárky 

Dárečky nemusíte hledat pouze pod vánočním stromečkem. Zrenovujte staré dřevěné krabice, připevněte k nim velkou mašli a vytvořte výzdobu pomocí falešných dárků. Každá návštěva bude jistě zvědavá, zda se v nich něco ukrývá.  

5. Dřevěný stromeček z větví 

Rustikální styl domu si zaslouží robustní výzdobu i na Vánoce. Posbírejte suché větve v lese o různých délkách a vytvořte z nich vánoční stromeček, který vám vydrží až do dalšího roku.  

6. Věnec na dveře z mašlí 

Jestliže se chcete vrhnout na výzdobu vchodových dveří, jistě nevynecháte klasický kulatý věnec. Originálním kouskem se může stát jeho mašličková verze v červené barvě, kterou si zvládnete vytvořit i sami doma. Stačí dostatek malých mašliček, korpus věnce a tavná pistole. 

TIP! 12 originálních tipů: Vánoční dekorace na dveře 

7. Ozdobné květináče 

Mírnější zimy zvládnou některé rostliny přežít i venku. Vy si tak s nimi můžete vyzdobit okolí domu. Ideální volbou se také stávají mrazuvzdorné květináče, které ještě více ochrání vaše rostliny. Mezi vhodné rostliny pak patří jehličnany, některé okrasné trávy, kapradiny, levandule nebo buxus.

 

8. Vánoční inspirace z Ameriky 

Oblíbili jste si Santu a jeho skřítky? Nebo se vám líbí vánoční sob a punčochy na dárky? Pak se nechte inspirovat americkou tradicí a vyzdobte svou zahradu a dům do červena. Přidat můžete různé figurky a spoustu světel.  

9. Ozdoby z jeřabin 

Oranžové až červené bobulky jeřabin vydrží i zimní měsíce. Vytvořit z nich lze věnec, ozdobné květiny nebo závěsné dekorace na dveře a okna. Jejich sytá barva navíc vynikne i na dálku a skvěle se kombinuje s bílými, zelenými nebo zlatými prvky. 

 

10. Lucerny pro zahradu 

Nejen malé svíčky a světýlka mohou rozzářit váš dům. Skvěle také vypadají velké lucerny z kovu, skla nebo dřeva. Umistěte jednu na každou stranu dveří nebo do venkovního posezení a přidejte trochu tepla do mrazivých zimních dnů.  

11. Symetrické zdobení domu 

Milujete symetrii a rádi byste svůj smysl pro perfekcionismu promítli také do venkovní výzdoby domu? Pak od každé dekorace pořiďte vždy dva kusy a dejte se do díla. U dveří mohou stát dvě vázy s chvojím a baňkami, na každé straně zábradlí mohou viset dřevěné vločky a stromy můžete obmotat vánočním řetězem v perfektních kruzích.  

12. Vánoční nápisy 

Dřevěné, světelné, kovové i kartonové. Možností a provedení se najde mnoho. O čem je řeč? No přece o krásných nápisech, které lze umístit například nad dveře nebo na branku od zahrady. Přivítejte příchozí nápisem ve vašem stylu.  

DIY návod: Jak si vyrobit vánoční venkovní dekoraci  

Potřebujete ušetřit nějaké ty finance na vánoční dárky a tak se chcete vrhnout do výroby vánoční dekorace sami? Nebo chcete do tvoření zapojit i děti? Pak zkuste vytvořit vánoční vázu z přírodnin.  

Váza ve vánočním stylu 

Budete potřebovat nejrůznější větvičky z lesa (malé, velké, listnaté, jehličnaté), šišky, bukvice, ochranné pomůcky, bílý sprej, vázu, mašli a malé baňky nebo jiné dekorace.  

Postup: 

 • Nejprve si rozprostřete na zem staré noviny a nasaďte ochranné pomůcky. 
 • Položte na noviny větvičky a další přírodniny, které chcete přebarvit a poté je dle návodu na spreji přestříkejte ze všech stran. Nechte zaschnout.  
 • Vázy umyjte, vyleštěte. Nyní se již můžete vrhnout do aranžování bílých větviček a šišek. Použít můžete také tavicí pistoli, pokud to bude potřeba.  
 • Poté větvičky ozdobte baňkami a mašli převažte přes hrdlo vázy.  
 • Jednoduchou dekoraci máte na světě. Umístit ji můžete před vchod do domu nebo třeba k poštovní schránce.  

Shrnutí 

Vytvořte nezapomenutelnou vánoční scénu na vaší zahradě a v okolí domu pomocí vánočních dekorací. Využít můžete nejrůznější ozdoby na dveřích, oknech, plotu, chodníku a tak podobně. Vše se snažte sladit do stejných barev a materiálů, abyste vytvořili jednotnou atmosféru. Nezapomeňte přidat spoustu světýlek, jinak vaše úsilí nebude téměř polovinu dne vůbec vidět.  

Registrujte se bezplatně na našem serveru Westwing a přečtěte si další články s vánoční tématikou. Také získáte přístup k nejnovějším nabídkám pro ještě krásnější domov.

Mohlo by se vám také líbit: