Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
podzimní dekorace inspirace

Letní večery se pomalu krátí a ze skříní lovíme huňaté svetry, barevné šály a tlusté ponožky. Podzim pomalu přichází! O výzdobu ulic a parků se postará příroda, která zbarví stromy do překrásných barev. Dolaďte do podzimních barev i svou domácnost a pořiďte podzimní dekorace do obývacího pokoje, kuchyně, na balkon i před dům.  

Co je charakteristické pro podzimní dekorace 

Pro podzimní dekorace jsou typické teplé, zemité barvy, přírodní materiály, podzimní plody i květiny a doplňky, které vás zahřejí. Správnou výzdobou zajistíte, že vám bude doma příjemné teplo i v tom nejsychravějším počasí. 

Podzimní barvy a materiály 

Na podzim sáhněte po teplých, zemitých tónech, které najdete i v přírodě. Sázkou na jistotu jsou oranžová, červená, žlutá a tlumená zelená. Jako neutrální podtón zvolte béžovou, raději než zářivě bílou. 

Nejlepším materiálem na podzimní dekorace je dřevo a cokoliv, co najdete v přírodě. Od dýní, přes jablka až po různé květiny nebo klasy obilí. Můžete využít také keramické vázy a truhlíky nebo různé smaltované nádoby. Také textilie vybírejte v přírodních materiálech jako je vlna, bavlna nebo len

Podzimní květiny 

Ať už máte květiny na stole ve váze nebo jsou součástí podzimního věnce na dveřích, na podzim máte široký výběr. Některé z nich můžete vypěstovat i na zahradě. 

 • Chryzantéma 
 • Slunečnice  
 • Mochyně 
 • Sasanka 
 • Begonie  
 • Světlice  
 • Jiřina 
 • Astra 

Kromě samotných květin můžete sáhnout i po okrasných listech a trávách nebo obilných klasech. Trendy dekorací je pampová tráva, která se hodí pro celoroční výzdobu. 

Podzimní plody 

Stejně jako květiny, i podzimní plody využijete při dekorování domova. Jednoduché podzimní výzdoby na stůl dosáhnete naaranžovaným sezónním ovocem v proutěné míse. 

 • Dýně 
 • Šípek 
 • Jablka 
 • Hrozny 
 • Rakytník 
 • Ostružiny  
 • Brusinky  

11 nápadů na překrásné podzimní dekorace 

Připravili jsme pro vás inspiraci na podzimní dekorace. Přineste si barevné roční období do obývacího pokoje, kuchyně, dětského pokojíčku i na zahradu. 

1. Podzimní proměna obýváku, která vás nadchne

Nastal čas užít si pohodu! S těmito trendy kousky můžete snadno proměnit svůj domov. Pohodlné textilie a dekorace v teplých podzimních barvách vám umožní přivítat atmosféru podzimu přímo do vašeho domova.. 

Podzimní proměna obýváku, která vás nadchne

2. Podzimní dekorace do vázy 

Na podzim můžete do vázy na stůl nebo v předsíni dát jak čerstvé, tak sušené květiny. Uvažte jednoduchý svazek z větviček barevného listí a šípků nebo si nechte uvázat podzimní kytici od floristky. Skvěle bude vypadat také pampová tráva ve vysoké váze. 

3. Podzimní chodba

celý dům je připraven na podzim od obývacího pokoje až po ložnici. Často však zapomínáme na chodbu, ale její podzimní proměna nemusí být složitá. Můžete tam umístit koženou židli v jemných podzimních barvách, jako je nugát, karamel nebo skořice. Tato židle je nejen skvělým místem k odpočinku, ale také poskytuje úložný prostor a má atraktivní vzhled.

Na chodbu můžete umístit i otevřenou polici v kontrastní černé barvě, která poslouží jako místo na klíče a peněženku, a také jako místo pro sušené podzimní květiny, sametovou lampu nebo keramickou dekoraci. A na závěr můžete doplnit chodbu běhounem s klikatým vzorem a přidat do ní doplňky z přírodních materiálů, jako je dřevo.

4. Podzimní proměna ložnice

Čas pohodlí je nyní tady. Příjemné látky a teplé světlo lampy nás lákají k tomu, abychom se pohodlně zachumleli. Kombinace různých materiálů vytváří zvlášť útulnou atmosféru a přináší do naší ložnice novou sezónu.

5. Podzimní dekorace z dýní 

Kromě toho, že si z dýně uvaříte výbornou polévku, poslouží i jako dekorace. Postavte je jednoduše na schody před byt nebo na poličku v kuchyni. Můžete k nim také přidat podzimní listí a několik svíček.

 

Tip: Vytvořte z dýní luxusní dekoraci do glamour obýváku: Natřete je na bílou a zlatou barvu. 

5. Podzim a dekorace na stůl 

Stůl snadno ozdobíte mísou se sezónním ovocem. Chcete-li ale něco zajímavějšího, vytvořte podzimní girlandu doprostřed stolu. Jako základ můžete použít větvičky eukalyptu a barevné listí. Ty dozdobte květy slunečnic a chryzantém a až bude girlanda na stole, přidejte ještě drobné dekorativní dýně. 

TIP! 10 tipů a inspirací na podzimní dekorace na stůl

6. Podzimní dekorace na dveře 

Pověste na dveře podzimní věnec. Můžete ho koupit již hotový, celý sama vyrobit nebo jen dozdobit. Budete potřebovat slámový korpus, tavnou pistoli a různé ozdoby: barevné listí, větvičky šípků, podzimní květy, kaštany a barevné stužky. 

TIP! 12 nejlepších tipů: podzimní dekorace na dveře

7. Podzimní dekorace z listí 

Krásně zbarvené podzimní listí můžete využít i pro dekoraci svého domova. S pomocí listů, lepidla a prázdných zavařovacích sklenic získáte podzimní lucernu za pár korun. Celé větve dejte jednoduše do vázy nebo je stočte do věnce a pověste pomocí provázku na dveře.  

8. Podzimní dekorace na balkon nebo terasu 

Upravte své posezení na balkoně nebo terase tak, ať je můžete využívat i na podzim. Přidejte polštáře a teplé deky, večery již nebudou tak teplé. Příjemnou atmosféru naladíte pomocí svíček a luceren. Jako dekoraci můžete využít jednoduše dýně, kterým se v chladu bude dařit a trvalky ve smaltovaném nebo proutěném květináči. 

9. Sedací souprava v podzimním kabátku 

Doplňky na vaší sedačce snadno navodíte v obýváku podzimní atmosféru. Příjemná károvaná deka nebo pletený pléd volně přehozený přes sedačku vás zahřeje až bude chladno a doplní je podzimní povlaky na polštářky. 

10. Halloweenské dekorace 

Halloween se z anglofonních zemí v posledních letech vkradl i do našich domácností. Vyzdobte v říjnu svůj domov vyřezanými dýněmi, lucernami i strašidelnými, čistě halloweenskými dekoracemi, jako jsou pavučiny nebo netopýři. 

Podzimní dekorace na Westwingu 

Nakupujte krásné podzimní dekorace přímo na Westwing. Můžete vybírat z široké nabídky svíček, luceren, dek a plédů, dekorativních polštářků a dalších, nejen textilních, dekorací. 

DIY: Jak vyrobit podzimní dekoraci 

Mnoho podzimních dekorací si vytvoříte jednoduše s použitím věcí, které najdete doma a darů přírody. Z listí i šišek máte během pár minut krásné girlandy, dýně můžete nabarvit tak, aby se hodily do každého interiéru a jednoduchou dekoraci do mísy nebo vázy vytvoříte pomocí podzimních plodů a květin. 

Připravili jsme pro vás také návod na podzimní nápis ze zavařovacích sklenic, kterým ozdobíte například krbovou římsu nebo poličku. Sama se můžete rozhodnout, jestli zvolíte anglický nápis „FALL“ nebo raději český „PODZIM“. Podle toho budete potřebovat čtyři nebo šest sklenic. 

TIP! 10 nejlepších DIY nápadů: jak vyrobit podzimní věnec

Co budete potřebovat? 

 • 4 nebo 6 zavařovacích sklenic 
 • Barvy na sklo v podzimních odstínech 
 • 5 cm širokou jutovou stuhu 
 • Barevné listy a květiny 
 • Tavnou pistoli 
 • Přírodní lýko 
 • Černou fixu 
 • Nůžky 

Jak vyrobit podzimní nápis 

 1. Každou sklenici natřete některou z podzimních barev. Vhodnou volbou je červená, oranžová, lahvově zelená, žlutá nebo hnědá. Barvy můžete samozřejmě také opakovat. 
 1. Barvy nechte pořádně zaschnout. Potřebný čas by měl být napsaný v návodu. Když bude třeba, natřete druhou vrstvu. Mezitím si připravte zbytek dekorace. 
 1. Odstřihněte tolik kusů jutové stuhy, kolik máte zavařovaček. Odstřihnutý kousek by měl být dlouhý tak akorát aby byl po obvodu celé sklenice. 
 1. Na papír načrtněte nápis. Každé písmeno by mělo být asi čtyři centimetry vysoké – tak aby se vešlo na stuhu. 
 1. Písmena překreslete na stuhu a vybarvěte pomocí černé fixy. Stuha nesmí být příliš volně tkaná, nápis by pak nešlo přečíst. 
 1. Na zaschlé sklenice nalepte po obvodu stuhy a hrdlo převažte kouskem lýka s mašličkou.  
 1. Do každé ze sklenic dejte několik barevných listů nebo podzimních květů. Můžete je různě nakombinovat.  
 1. Sklenice poskládejte vedle sebe tak, aby vznikl nápis. Kolem nich můžete postavit ještě čajové svíčky nebo drobné dýně. 

Shrnutí 

Podzimní dekorace a jejich teplé barvy zahřejí váš domov. Využijte dary přírody, ale i příjemné deky a svíčky, zachumlejte se do oblíbeného pleteného svetru a užijte si odpoledne s horkým čajem a knížkou. Takové podzimní hygge ve skandinávském stylu. 

Aby domov na podzim také krásně voněl, do nedělního koláče přidejte podzimní koření: skořici, hřebíček, kardamom, muškátový oříšek nebo zázvor. Jestli se vám do pečení nechce, aroma dodá i difuzér nebo vonná svíčka. 

Zaregistrujte se zdarma na serveru Westwing a nenechte si ujít další várku inspirace, ani naše exkluzivní nabídky. Díky nim bude váš domov ještě krásnější. Nejen na podzim.