Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Zrcadlo ve tvaru slunce Rádce Westwing

Zrcadla dnes neslouží pouze ke zkontrolování outfitu nebo účesu před tím, než vyrazíme z domu, ale také zdobí náš byt. Některé modely slouží jako obraz na stěně, vlastně už vůbec neplní svou původní funkci, ale stávají se čistě dekorací. To je přesně zrcadlo ve tvaru slunce, které svými paprsky rozzáří interiér.

Zrcadlo ve tvaru slunce je jedním z nejpopulárnějších kousků na Westwing a pravidelně se objevuje v akčních nabídkách. Výborně se s ním dekoruje a hodí se do každého interiéru! Můžete si ozdobit zeď jedním velkým výrazným zrcadlem s paprsky, nebo vytvořit galerii přes celou plochu z malých kousků a vytvořit tak hvězdnou oblohu ve vašem domově.  Ať už zvolíte jakoukoli variantu, tato zrcadla budou výraznou dekoraci!

Zrcadlo ve tvaru slunce: o co tu jde?

Zrcadlo ve tvaru slunce je velmi strhujícím, ale také specifickým doplňkem. Typický je pro něj výrazný design, stejně jako variabilita provedení. Co mají všechna zrcadla ve tvaru slunce společné? Je to kulatý střed, který je vyroben ze skutečného zrcadla. Jeho průměr se liší kus od kusu: od opravdu malého zrcátka, až po velké zrcadlové kolo. Kolem něj jsou pak rozmístěny paprsky, jež mohou mít různý tvar, tloušťku, délku i barvu. Většinou jsou vyrobeny z kovu, a to ve zlaté či stříbrné, ale často se objevují i jiné barevné varianty.  Některá zrcadla mají na sobě i řadu detailů, například připomínající svatozář nebo plápolající oheň.

Jak dekorovat zrcadla ve tvaru slunce

Jak nejlépe zakomponovat vaše nové slunečné zrcadlo mezi další zařízení vašeho interiéru, aby neztratil svůj styl? Tento prvek je výrazný sám o sobě, a tak není třeba na něj nijak zvlášť upozorňovat či jej stavět do popředí. Zrcadlové slunce tedy můžete ponechat na stěně samotné, ale hodí se k němu přidat stylovou poličku nebo ladící obraz. Zrcadlo bude působit výraznějším dojmem, pokud bude viset na stěně s tmavou tapetou. Zejména zlaté slunce na tmavě modrém nebo tmavě červeném podkladu úplně prozáří prostor. Pokud dáváte přednost světlejším barvám, harmonický obraz bude zrcadlo vytvářet i se světle šedou nebo béžovou barvou na stěně.

Ve výběru místnosti nejsou žádné hranice. Pokud zrcadlo umístíte do ložnice, vytvoříte si iluzi třpytivého nebe nad postelí a dodáte pokoji romantický a hravý vzhled. Díky eleganci a přirozenému šarmu se také perfektně hodí do obývacího pokoje, který doslova rozzáří a navodí v něm harmonickou domácí atmosféru, což ocení nejen vaše rodina, ale budou se tu cítit příjemně i vaši milí hosté. Zrcadlo ve tvaru slunce může zdobit i koupelnu, kde krom estetické funkce bude plnit i funkci praktickou. Slaďte s ním celou koupelnu a vytvořte si tak domácí luxusní lázně!