Židle k jídelnímu stolu

Židle k jídelnímu stolu

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Židle k jídelnímu stolu Rádce Westwing

U jídelního stolu se nejen chutně hoduje, ale probíhá tam také zajímavá konverzace, které se občas může protáhnout až do noci. Aby se nestalo, že již po krátké době nebudete moct sedět, potřebujete pohodlné jídelní židle. Ale měly by být nejen pohodlné. Jídelní židle musí splňovat různé požadavky, které se kladou na funkční nábytek. Nejdůležitější je, aby měly vzhledem ke stolu správnou výšku

Westwing radí ve všech záležitostech týkajících se nábytku, bydlení a zařizování, aby se z každé domácnosti stal krásný domov. Jídelní židle jsou standardní výbavou každého bytu. Zatímco v kuchyni bývají u jídelního stolu poměrně jednoduché, jídelna si žádá k jídelnímu stolu rafinovanější modely, aby svým hostům vytvořili příjemné místo ke stolování.

Jídelní židle se musí svým charakterem dokonale hodit ke stolu. Ještě důležitější než design je komfort sezení. Každý host by měl mít u stolu dostatek prostoru, aby mohl pohodlně jíst příborem, aniž by musel držet ruce pevně u těla. Kromě toho by mělo být možné vstávat od stolu tak, aniž by se musela zvedat vedle sedící osoba. Plánujte tedy asi 60 cm pro každého hosta a všímejte si pozic nohou stolu, aby všichni měli dostatek prostoru pro nohy.

Všímejte si také výšky jídelních židlí v poměru k výšce stolu. Vzdálenost mezi sedadlem a hranou stolu by měla být asi 30 cm, abyste mohli pohodlně sedět. Když je židle příliš vysoká, musíte se nepříjemně sklánět, když je příliš nízká, mají vaše ruce při jídle nepraktickou polohu. Mají-li jídelní židle loketní opěrky, mělo by to samozřejmostí, že se vejdou pod stůl, abyste mohli židle zasunout.

Design jídelních židlí

Jídelní židle by měly, pokud jde o design, samozřejmě ladit se stolem. Například dřevěné nohy židle by měly barvě odpovídat dřev stolu. Potom je třeba vzít v úvahu styl. K modernímu skleněnému stolu se hodí moderní konzolové židle s kovovým rámem. Na druhé straně ke starožitnému dřevěnému stolu vypadají dobře široké otočné židle v kůži nebo kožence. Kdo má rustikální stůl ve venkovském stylu, by měl dát na dřevěné židle v bílé barvě s křížem na zádech a lýkem vyplétaným sedátkem.

V každém případě, při nákupu stojí za to si jídelní židle vyzkoušet a přesně změřit rozměry stolu a místnosti, abyste vybrali ty nejlepší židle.

Krásné styly pro stůl, židle a doplňky

Jídelna a kuchyně jsou místa, která spojují rodinu a přátele a kde s nimi trávíte příjemný společný čas. Jídelní stůl, židle a dokonce i design místnosti přispívají k příjemné atmosféře. Aby stůl a jídelna šly dobře dohromady, připravili jsme pro vás nějaké nápady:

  • Retro: Plastový jídelní stůl, židle v červené nebo růžové? Proč ne ‒ v retro stylu je možné všechno. Retro styl ze sedmdesátých let je šarmantní a má vždy futuristický nádech. Zkombinujte tyto barvy s trochou moderny a vytvořte vřelé a přátelské prostředí pro každodenní večeři.
  • Shabby Chic: A co krásný Shabby Chic styl? Jídelní stůl, židle a ostatní nábytek v místnosti nemusí optimálně vůbec patřit k sobě. Ale jedna věc je spojuje: stopy bohaté historií a malé události. Je to jejich věk, který dodává tento osobitý vzhled ‒ naštěstí si tento vzhled můžete nyní i koupit!
  • Glam: Potahy na čalouněných židlí, vysoká opěradla a odpovídajících ubrusy na jídelním stole ‒ najít židle pro okouzlující styl Glam není nijak zvlášť obtížné: vše je vytvarováno pohodlně a klasicky lze použít i kombinovat. Stůl prostřený krásným ubrusem, židle s potahy, to vše tvoří jídelnu ve stylu Glam. Nechte půvabné doplňky, ať dotvoří okouzlující vzhled jídelny!
  • Masivní dřevo: Pro všechny milovníky přírodního dřeva je tu jídelní stůl, židle a další kuchyňský nábytek z pravého masivního dřeva. Při každém doteku cítíte žilkování dřeva, stůl a židle pracují a utvářejí se v průběhu času. Nechte u sebe působit tento kousek přírody a užívejte si příjemné chvíle v kruhu svých blízkých.

Máte už chuť k jídlu? Pak se inspirujte v příručce Westwing a objevte pro sebe zcela nové kulinářské světy. Jídelní stůl, židle a doplňky vás budou provázet během dnes a s radostí vám představí, co jste si vykouzlily v kuchyni!