Zavařovací sklenice

Zavařovací sklenice

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Zavařovací sklenice Rádce Westwing

Léto je u konce, ovoce sklizené a naše břicha plná jahod a meruněk. Letní plody si ale můžete vychutnat i v zimě, pokud je zavaříte. Jam vydrží v zavařovací sklenici mnoho měsíců. Ale zavařovací sklenice jsou mnohem víc! Moderní kuchyně je pro vás objevila, protože je nyní používá i na jídla, protože některá jídla, jako jsou polévky nebo vrstvené dezerty, se podávají v zavařovacích sklenicích.

Westwing pro vás objevuje vždy nejnovější trendy v oblasti domácnosti a životního stylu, abyste se doma cítili opravdu perfektně. Chuť léta a chutné jídlo ve sklenicích přispívají rozhodně k vaší pohodě! Zavařovací sklenice jsou k mání v různých velikostech, takže je zde prostor jak pro třešňové želé, tak pro dýňovou polévku. Ve sklenicích se šroubovacím uzávěrem nebo v klasickém provedení se skleněným víkem, gumovým těsněním a obloučkovým uzávěrem je možné uchovat chutné jídlo a pomazánky na chléb dlouhou dobu.

Zvláštní využití sklenic

Zavařovačky se často dají koupit za nízkou cenu. Nicméně měli byste se ujistit, že gumové těsnění mezi víčkem a sklem není křehké nebo zdeformované. Jinak není účinný, protože vzduch může pronikat k obsahu.

Nicméně zavařovačky nemusí í být používány jen pro skladování! Jsou také skvělou variantou, jak z nich podávat jídlo. Mezi některé možné způsoby využití patří například servírování…

… polévek: Nalijte polévku do sklenice a postavte sklenici na zvláštní talíř, aby se o ni nikdo nespálil. Zavřená sklenice drží dlouho teplo, a tak udržují teplo jinak rychle chladnoucích polévek a vytvoří potom u stolu při vybalování „zajímavý efekt “. Často vypadají zavařovačky fantasticky s čepicí z crème fraîche nebo několika bylinkami na polévce.

… dortů ve sklenici: V zavařovacích sklenicích můžete dokonce péct dezerty! Měli byste však věnovat pozornost tepelné odolnosti sklenic při nákupu. Sušenky na dně, na ně navršený krém a ovoce vypadají skvěle a chutnají všem. Další možností je ve sklenici upéct čokoládové soufflé. Ze soufflé s tekutým vnitřkem tedy nemůže unikat chutná náplň.

… salátů: Salát ve sklenici je už něco mimořádného! Zejména vrstvené saláty vypadají v zavařovačkách skvěle. Výhodou oproti servírování salátu ve velké míse je, že každý host dostane svou vlastní připravenou porci. Nicméně, měli byste salát nakrájet velmi nadrobno, aby při servírování ve sklenicích nevypadal trochu pomačkaně.

Zavařovací sklenice jsou proto velmi univerzální a nabízejí řadu možností kromě zavařování nebo skladování!

Sklenice na zavařování: léto ve skle

Zavařovací sklenice jsou prostě předurčeny k tomu, aby byly naplněny marmeládou a uchovány. Co může být krásnějšího, než když v zimě otevřete obloučkový uzávěr, víčko se zvedne a už můžete vdechovat vzácnou vůni vlastního džemu. Zakousnout se do chleba s marmeládou pak chutná stejně jako v létě a můžete s ní pak snáze překonat studené zimní měsíce.

Vaření džemu není vůbec obtížné a jablečné pyré si také můžete vyrobit rychle a snadno a nalít ho do sklenic se skleněnými víky a dobrým uzávěrem pro další skladování. Zavařovací sklenice s marmeládou jsou také vhodným dárkem za příznivou cenu. Když je ozdobíte malým kusem látky a stužkou, můžete se zavařovací sklenicí jako dárkem věnovat ve skle se sladkým obsahem i kus léta.