Vůně orientu – záclony v tureckém stylu

Vůně orientu – záclony v tureckém stylu

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Vůně orientu – záclony v tureckém stylu Rádce Westwing

Obdivujete bytové zařízení inspirované prvky orientu, např. bohatě zdobené látky utkané v Turecku? A toužíte potom je mít doma? V tomto případě není zapotřebí absolvovat let na asijský kontinent, abyste zakoupili originální orientální výrobky. Stačí navštívit stránky časopisu Westwing, který nabízí aktuální trendy v bydlení a nepřeberné množství bytových dekorací. Westwing je správnou volbou, jak si pomocí našich výrobků vkusně a elegantně zařídit váš domov.  Ve spolupráci s našimi špičkovými interiérovými designéry vám nabízíme velký výběr bytového textilu.

Záclony v tureckém stylu? Co to vlastně znamená?

Mluvíme-li o tureckých záclonách, nejde o levný kus textilu utkaný někde v turecké velkovýrobně textilu. Ano, záclony v tureckém stylu jsou vyráběny v Turecku, ale jedná se o speciální druh tkaniny, která je bohatě zdobena výšivkami a drobnými dekorativními doplňky. Turecké záclony – to znamená složitý výrobní proces. Záclony vyrobené podle tureckých vzorů jsou složeny nejméně ze dvou postranních látek, které jsou vyrobeny z těžké tkaniny s výrazným řasením. Svým tvarem vytvářejí dojem postranních závěsů, které jsou doplněný záclonami vzdušnějšího vzezření. Nejvhodnější variantou k tureckým závěsům jsou tudíž dlouhé záclony vyrobené z jemných průsvitných tkanin bílé nebo béžové barvy. Některé z těchto závěsů jsou ozdobeny dekorativními prvky, jako jsou různé korálky či krajky rozličných tvarů.

Závěsy z Turecka? Vyberte si tu pravou!

Turecké závěsy vytvoří jedinečný a impozantní prvek ve vašem obývacím pokoji. Závěsy vynikají svou originalitou, protože jsou vyráběny ze sametu a jsou zdobeny složitými ornamenty překrásných tvarů. Využijte je jako originální doplněk vašich oken.

  • Turecké závěsy jsou známé především jako dekorační látka. Použijte je tedy jako exkluzivní ozdobu svých oken.
  • Chcete-li upoutat pozornost, zvolte pro vaše okna originální bohatě zdobené záclony inspirované tureckým folklorem.
  • Stále máte pocit, že ozdoba vašeho okna není dokonalá? Zkuste tedy garnýž ozdobit exkluzivní látkou, která má tradiční turecké vzory.
  • Naši bytoví designéři doporučují kombinovat turecké závěsy s podobnými či světlejším odstíny.

Jestliže jste fascinováni bohatým zdobením tureckých záclon, neváhejte. Tyto závěsy působí v každém pokoji velice impozantním dojmem. Můžete si vybrat ze dvou různých forem jak tyto bytové textilie kombinovat. Mohou tvořit jednolitý závěs nebo být uvázány po stranách oken originálním úvazkem. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, váš domov získá punc jedinečnosti a originality.