Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Venkovský styl dekorace Rádce Westwing

Ve venkovském stylu dělají největší radost dekorace. Květiny ve starém hliněném hrnci, váza s divokými větvemi nebo svíčky v dřevěné míse navodí perfektní venkovskou atmosféru a přímo vybízí k domácí pohodě. Dokud barvy neopouštějí barevné spektrum přírody a motivy dekorací jsou založeny na venkovské idyle, nezná tento styl kreativních hranic.

Objevujte právě teď venkovský styl na Westwing

Westwing je odborník, když dojde na výběr stylového vybavení a dekorací, zahradního nábytku nebo dokonalé venkovské skříně. Venkovský styl žije nejen přírodou, ale také myšlenkou na útulný domov, který po celodenní dřině poskytuje teplo, dobré jídlo a odpočinek. Kuchyňské potřeby, pevné čalounění, vysoce kvalitní nábytek a doplňky jsou podstatou tohoto stylu. Na našich stránkách najdete velmi pěkné vybavení ve venkovském stylu!

Venkovský styl: pro vlastní kousek přírody

Venkovský styl je jedním z nejpopulárnějších rezidenčních a dekorativních stylů, a to z dobrého důvodu – přináší totiž vlastní kus přírody do každého domova, dokonce i do toho uprostřed městské džungle. S lehkostí a bez starostí vyčaruje tento životní styl venkovské a zároveň elegantní prostředí.

Elegantní vila ve venkovské stylu

Máte tušení, co všechno by dobře vypadalo jako venkovská dekorace ve vaší domácnosti?  Nebojte se zavítat na bleší trh nebo do starožitnictví. Hodí se staré dokumenty, knihy, romantické fotorámečky, svícny nebo vázy s květinovými vzory.

Samozřejmě také záleží na barvě, kterou pro svůj domov zvolíte. Vybírejte ze světlých barev, jako je smetanová, bílá, šedá nebo z pastelových. Obecně by mělo jít o tlumené odstíny základních barev, jež pak mohou být doplněny o teplé zemité tóny či pískovou barvu.

Květinové dekorace pro dokonalý venkovský styl

Jen květinové vzory odráží ten správný romanticky hravý venkovský styl. Ideální jsou na vázách, sklenicích, porcelánu, nádobí nebo textilních výrobcích, jako jsou záclony či ozdobné polštáře.

Pohrajte si s květinovým motivem a navrhněte něco originálního pro svůj obývací pokoj, něco klidného, stálého, co ani v nejmenším nepřipomíná běžný chaos. Nechte se inspirovat fantasticky krásnými a květnatými nápady!

Venkovský styl: tapety a textilie

Na polštářích či přikrývkách nemusí být nutně květinový motiv, aby vypadaly stylově. Hodí se třeba pravidelný kosočtvercový vzor na dekách, záclonách a jiných bytových textiliích, který je vynikajícím protějškem k romantickým prvkům.

Venkovský styl: zahrada

Nejen v bytě se chceme cítit pohodově, ale stejně harmonický význam by měla mít i zahrada. Hodí se pro ni mosazné džbány, romantické zahradní židle nebo jiné hravé předměty, které jí propůjčí ten správný venkovský vzhled.

Jak vidíte, není to tak těžké, najít opravdu krásné kousky a stylově je nakombinovat s dalším nábytkem. Zkuste to a okamžitě se do venkovského stylu zamilujete!

Shabby chic & vintage – ideální partneři venkovského stylu

Všechny tři styly sází na originální vzhled, který se liší jen v detailech a právě z tohoto důvodu může jejich kombinace působit harmonicky. Důležité však je, doplňky vypůjčené z jiných stylů neházet do bytu jeden přes druhý, ale uvážlivě kombinovat a předem si určit, který ze stylů bude převládat.

Takže pokud máte nádherný venkovský nábytek v obývacím pokoji, pak jej můžete osvěžit výběrem drobností v shabby chic stylu. Například u barev je dobré se zaměřit na klid a celkovou harmonii, kterou zaručí zejména světlé tóny, jako je bílá, růžová, šedá nebo béžová.

Venkovský styl se může velmi jednoduše pomocí barev, brusného papíru a správné kreativní inspirace proměnit v nádherný shabby chic. Takže vznikne originální shabby chic-venkovský styl, který na první pohled zaujme každou návštěvu.

Venkovský styl je spíše opatrný, ale určitě se s ním nebudete nudit – vyzkoušejte a zažijte nádhernou venkovskou atmosféru svého domova!