Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Venkovsky ošoupané Rádce Westwing

Venkovsky ošoupané - to je druh stylu? Odborníci na bydlení mají samozřejmě na mysli spojení dvou stylů: shabby chic (v překladu obnošený, ošuntělý, ošoupaný) a venkovského stylu. Dva nádherné styly, dva úžasné způsoby jak podtrhnout atmosféru vlastního domova - a spolu mají jedno nádherné dítě, venkovsky ošoupané dítě. Toto spojení bere to nejlepší z obou stylů a punc výjimečnosti získá z toho, že je vždy spojí s něčím novým.

My ve Westwing máme rádi všechny styly! Ať už se jedná o koloniální, Shabby chic, chalupářský nebo skandinávský - pro nás jsou všechny interiéry rovnocenné a prostě úžasné! Kombinace, novinky, pokusy o oživení, to vše je pro nás velmi důležité, a proto naši stylisté hledají vždy ty nejlepší domácí trendy, které učiní z každého bytu jedinečné místo - inspirujte se našimi originálními nápady!

Jak může venkovsky ošoupané vypadat?

shabby chic se vyznačuje touhou po dávno minulých dobách – nebo alespoň po věcech, které tak vypadají. Shabby sice v překladu znamená zchátralý nebo ošuntělý, ale ve skutečnosti jde o stylový nábytek či doplňky, které nebyly vyrobeny zrovna včera a jejich povrch nese tajemné stopy minulosti. Shabby Chic jsou romantické sladké detaily, jako jsou třeba dekorativní andělé, vintage mušle nebo antické vázy – v růžových, bílých nebo pastelových odstínech.

Tak tohle je shabby chic a venkovský styl funguje velmi podobně – alespoň pokud jde o barevnou paletu, ačkoli ta se rozšiřuje o světle modrou a tyrkysovou. Někdy se venkovský styl vyhraňuje od Shabby chic rustikálním nábytkem nebo výraznými barevnými akcenty v modré či červené. Podívejte se tedy na kombinaci zvanou venkovsky ošoupané a objevujte její hranice. Obvykle jde o bílý základ propojený s růžovou a několika detaily v sytějších barvách. Jak jste jistě pochopili, tyto styly si nejsou tak úplně cizí a když se spojí jejich protiklady vznikne jedinečný “venkovsky ošoupaný” styl: autentický, rustikální a hravě harmonický.

Venkovsky ošoupaný nábytek

I mezi nábytkem existuje mnoho elegantně obnošených a zároveň venkovských kousků. Za prvé, preference dřeva je společná pro oba styly a za druhé – to samé platí i o bílé barvě. Jen venkovsky ošoupaný styl se pohybuje někde mezi velmi stylovým a zároveň lehce odřeným nábytkem s uklidňující atmosférou. Tento styl se hodí na všechny druhy nábytku – skříně, postele, stoly!

Konkrétně se zaměřte třeba na prádelník, pochopitelně ve venkovsky ošoupaném stylu. Ano, hodí se, aby měl lehce odřené rohy a barvy na okrajích by mělo být spíš méně, ale opotřebení by nemělo být tak silné jako u Shabby Chic stylu. Co rustikální tvar a dekorace z venkovského stylu? Přesně ty dodají vašemu kusu nábytku vážnost, drobné dekorace jej skvěle obohatí a přitom nepůjde o nic přehnaného.

Perfektní doplňky ve venkovsky ošoupaném stylu

Správné doplňky a dekorace jsou přesně to, co dodává Shabby stylu eleganci a venkovskému stylu jedinečnost – pole dekorací je místo, kde spolu tyto styly vytváří jeden zcela nový. Počínaje květinovými a romantickými vzory na polštářích, přikrývkách, ubrusech – ale pozor, květiny by měly být typicky otrhané! Kouzlo nového stylu se vyznačuje důrazem na skutečné květiny, jsme přeci venku v přírodě! Takže kombinace Shabby chic a venkovského stylu je pravá Flower Power.

Nicméně, nejsou to jen polštáře, do této směsi stylů se perfektně hodí i jiné předměty, na kterých vyniknou ošoupané elegantní a romantické detaily – mohou to být sklenice, nádobí… “Ošoupaný venkovský” styl může rychle ovlivnit rozhodování při výběru vybavení vašeho interiéru, váš domov tak brzy bude působit elegantně a zároveň velmi živě.
S těmito triky budou ošoupané venkovské prvky žít vlastním životem.