Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Velké skleněné lucerny Rádce Westwing

Co nás vždycky v zimě potěší? Hřejivé světlo z lucerny, které šíří teplou záři a pohodovou atmosféru ve dnech, kdy slunce zapadá už brzy odpoledne. Skleněné lucerny se hodí i na letní párty, aby nám svíčky osvětlující zahradu nesfoukl vítr. Jsou účelné, ale také dekorativní. Dokáží zkrášlit prostor – ať už jsou filigránové nebo třeba z barevného skla. Svícny a lucerny vypadají skvěle i v interiéru, a to i když v nich právě nehoří svíčky. Jsou takovými hezkými dekorativními předměty vhodnými na stoly nebo police.

V našem nákupním klubu Westwing můžete vybírat z mnoha nejrůznějších svícnů a luceren. Vytvořte si nápadité a stylové dekorace do každé místnosti svého domova. První německý nákupní klub s nábytkem a bytovými doplňky vám každý den nabídne další dekorativní předměty, které vybudí vaši fantazii a pomůžou zútulnit váš byt nebo dům: Od stylových skleněných luceren, přes výrazně vzorovaný užitný textil, až po neobvyklé designové kousky. Objevte s námi, jak si vyzdobit domov i díky každodenním až 70% slevám, nebo zjistěte, jak si jednoduše vyrobit pomocí technik DIY další bytové doplňky.

Objevte nové skleněné lucerny s Westwing: Právě teď

Skleněné lucerny jsou v mnoha domácnostech populárními dekorativními předměty – ať už jsou široké a mají velký průměr, nebo třeba vysoké až 30 centimetrů. Dalším trendem jsou svícny a lucerny, které vypadají skutečně jako klasické lucerny. Ty dokonale zapadají do obývacího pokoje zařízeného ve středomořském nebo skandinávském stylu. Modely s kovovou konstrukcí vypadají moderně, sladíte-li je s nábytkem a bytovým textilem, ideálně do černé a bílé nebo modré a bílé. Pro ty z vás, kteří milujete omšelou eleganci (styl Shabby chic), jsou v nabídce lucerny a svítilny s patinou, jako například odlupující se barvou nebo rzí.

Velké skleněné lucerny na balkónu nebo terase vypadají skutečně zajímavě! Navíc, jsou-li vaše svíčky chráněny sklem, vítr je nesfoukne. Skleněné lucerny jsou také skvělým materiálem pro tvoření: můžete je naplnit pískem, sklíčky, kameny v nerůznějších barvách, a pokaždé tak s jejich pomocí vytvořit trochu jinou atmosféru. Nejrůznější dekorace můžete tedy vytvářet jednoduše a za pomoci stále stejných skleněných luceren. Vždy podle své nálady a svého vkusu.

DIY: Vytvořte si sami svíčky, které osvětlí vaše skleněné lucerny

Už jste vyzdobili své skleněné lucerny – ať už malé nebo velké – ale stále ještě nemáte ty správné svíčky, které byste v nich mohli zapálit? Žádný problém! Vyrobit si svíčky, to je opravdu snadné. Nebojte se, není nutné žádné drahé vybavení. Budete potřebovat:

  • vosk, například ze zbytků svíček
  • knot – k jeho pořízení stačí jedna návštěva obchodu pro kutily nebo zahradnických potřeb
  • starý hrnec
  • jogurtové kelímky – záleží na velikosti a typu vaší skleněné lucerny, můžete také použít například vysoký čtvercový obal tetra pak
  • malá dřevěná hůlka nebo špachtle

Nejdříve v hrnci na mírném ohni zahřívějte vosk. Pokud si nejste jisti intenzitou ohně, můžete vosk zahřívat klidně i ve vodní lázni. V každém případě, vosk by neměl hořet. Mezitím přivažte knot k dřevěné špachtli a nechte ho viset po celé délce kelímku. Nakonec nalijete do kelímku zahřátý vosk v kapalném stavu. Svíčka je hotová ve chvíli, kdy vosk ztuhne. Pak ji můžete z kelímku vyndat.

Experimentátoři můžou klidně zkusit vyrobit do svých skleněných lucerniček třeba vícebarevné svíčky. Vyžaduje to trochu víc trpělivosti, protože každá vrstva vosku musí nejprve ztuhnout, než na ni nalejete další. Další rady a tipy na vylepšení skleněných luceren nebo výrobu svíček najdete v časopise Westwing. Objevíte zde i návody na to, jak si svépomocí DIY vyzdobit svůj domov zajímavými svíčkami a dalšími dekoracemi. Pro inspiraci stačí jen nahlédnout.