Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Vánoční dekorace Rádce Westwing

Slavnostní, veselé: Vánoce jsou hned za rohem a náš byt už může být zabalen do sváteční nálady! Zejména barvy jako  červená, zelená, zlato a stříbro hrají o Vánocích prim, ať už pomocí zelených věnců, žlutých světel, červených svíček, tmavě zelené jedle nebo další vánoční ozdoby, Transformujte svůj domov na malou vánoční říši divů!

Zimní sezóna vyzývá k dopočinku v teple domova a Vánoce jsou důležitou událostí, kdy si zkrášlujeme domov. Ve Westwing je naší prioritou ten nejlepší nábytek a doplňky, protože váš domov by měl být nejen hezký, ale i příjemný. S exkluzivními úlovky našich odborníků chceme ve Westwing inspirovat v období Vánoc i mimo ně.

Vánoční dekorace: Věnec na dveře

Věnec je tradiční vánoční dekorace, která láká návštěvy o našich svátečně naladěných domovů. Když ho sami ozdobíte, vytvoříte si originální výzdobu podle vašeho vkusu.

Ideální komponenty na zdobení věnců jsou přírodní materiály jako šišky, šípky, zelené větve, které snadno posbíráte na zahradě nebo v lese. Jen vše po příchodu domů zkontrolujte, jestli jste si nedonesli i hmyz.

Vánoční dekorace: Adventní věnec

Dalším věncem, který neodmyslitelně patří k Vánocům, je adventní. Stejně jako u těch na dveře platí, že nejkrásnější jsou ty ručně vyrobené. Ozdobte je hvězdami, sušenými kousky jablek, pomeranče, skořicí a různými malými ozdobami. Základ nemusí být jen z tradiční větví borovice, můžete udělat i netradiční věnec z materiálů, který se vám líbí, například věnec z vlny.

Zároveň samotný korpus nemusí být jen bílý! Můžete ho obalit barevnou vlnou nebo jiným materiálem a pak ho jen ozdobit svíčkami – tyrkysovými, fialovými, žlutými…kdy vznikne opravdu výrazný doplněk pro váš stůl.

Vánoční dekorace na sváteční tabuli

Kromě adventního věnce je součástí tradic i svátečně ozdobený stůl. Přece jen se oslavy točí okolo něj. Neměli bychom zapomenout i na další stoly v bytě, a i na ty dát pár malých ozdob. Svíčky, sváteční příbory, ubrousky jsou základní doplňky, které o Vánocích patří na stůl. Svíčky přináší tu správnou atmosféru díky hřejivému světlu, které vydávají a navíc díky nim i vynikne vánoční stromek!

Vánoční dekorace v zahradě

Představte si, že se díváte z okna do zahrady, kde zasněženou zahradu ozařují veselá světýlka a za vámi krásně ozdobený obývací pokoj. Není to idylka?

Vánoční koule

Vánoční ozdoby nebo koule jsou kromě stromku symbolem Vánoc. Vyrábí se snad ve všech barvách a materiálech. Nejčastěji jsou to ozdoby skleněné a dřevěné. Dávejte ale pozor, pokud máte malé děti. Velmi elegantní jsou koule z čistého, bílého skla. Můžete je doplnit barevnými stuhami, aby stromek nebyl tak strohý.

Ozdoby na stromek

Strom se dá zdobit nejen skleněnými nebo dřevěnými koulemi:

Andělé, svíčky, hvězdy, punčochy na malé dárky a další najdete v naší vánoční kolekci. Ozdobte si svůj strom do dokonalé krásy, ale není dobré to s ozdobami zase přehánět. Ozdoby by měly barevně ladit s celou sezónní výzdobou.

Vánoční světla

Co by byly Vánoce bez světýlek? Můžete jimi ozdobit každou místnost! At´ už se rozhodnete pro světla, svíčky nebo oboje, je to určitě dominantní prvek vánoční výzdoby.

Adventní kalendář a dárky

I dárky a punčochy na ně můžete využít jako dekorace! Balicí papír volte v barvách jako zbytek výzdoby a dárky v něm zabalené umístěte  pod stromeček už před Štědrým dnem. Dalším skvělým doplňkem je adventní kalendář, který můžete pověsit na zeď nebo umístit na nábytek v místnosti se stromkem.

Realizujte své nápady o Vánocích a užijte si tento kouzelný čas s Westwing!