Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Tapety Rádce Westwing

Co je kromě zařízení rozhodující pro atmosférou místnosti? V mnoha případech je pocit z místnosti nebo bytu významně ovlivněn celkovým uspořádáním místnosti. Kromě koberců, záclon a závěsů, stejně jako podlahy, je to i otázka vhodné úpravy stěn.

Vytvořte si stěny nově s WestwingNow! Neboť u nás najdete široký výběr tapet v různých barvách a vzorech za sníženou cenu. Vliesové, papírové, vinylové nebo fototapety ‒ v našich každodenních tematických prodejních kampaních se rychle zorientujete a můžete tak s krásnými tapetami s úchvatným designem dát vašemu pokoji nový vzhled.

retro tapety

S tapetami budou mít vaše stěny styl

Čerstvá barva, bordury či dekorační tapeta. Máte takřka neomezené možnosti jak si upravit stěny. Proto je obtížné se rozhodnout, neboť zejména u tapet je škála vzorů, barev, motivů a materiálů skoro nekonečná. A právě proto také často tapety používáme, aby byl náš domov prostě nádherný!

Pokud jste si vybrali tapetu, můžete rychle a snadno dát místnosti úplně jiný ráz a atmosféru. Z velkého výběru tapet v hobby obchodech nebo v e-shopech získáte novou inspiraci pro váš interiér. K mnoha vzorům tapet jsou koneckonců vždy k dispozici odpovídající bytové doplňky, které nově vytapetované místnosti dodají konečný lesk. S vliesovou tapetou nebo reliéfní můžete nejen změnit vzhled stěn, ale bydlení a dobrý pocit se budou měnit také podle toho, jak budete měnit tapety.

Dekorativní & praktická tapeta

Poté, co byla tato forma úpravy stěn v posledních letech trochu opomíjena, těší se dnes opět tapeta přinejmenším stejné oblibě jako dříve. Vizuálně zvýrazní mnoho domů a bytů, přičemž je úplně jedno, jestli je tak vybavena celá místnost, nebo zda je kvůli efektu vytapetována pouze jedna stěna. Od barokních vzorů, přes reliéfní, kostkované až po moderní nebo retro-květinové vzory – vždy budete mít zaručeno, že najdete tu správnou tapetu podle vašeho vkusu.

vintage tapety

Vliesové tapety – jednoduché tapetování a design

Které tapety jsou vhodné pro mě a může je nalepit i laik? To je otázka, kterou si kladou kutilové a amatérští dekoratéři, než se rozhodnou poprvé tapetovat. Dobře uděláte, když se rozhodnete pro vliesovou tapetu, protože s ní je tapetování snazší než kdykoliv dříve. Zejména proto, že se lepí celé tapety a ne jednotlivé pruhy.

Vliesové tapety spojují jednoduchou manipulaci a elegantní a univerzální design. Zejména tapety Rasch a dalších významných výrobců, nabízejí obrovské množství různých vzorů a materiálů, společné ale mají to, že se dají snadno vyčistit a zároveň jsou vždycky optickým lákadlem v místnosti.

Kromě vizuálního efektu, mají vliesové tapety také hmatový efekt, protože jejich povrch má často zvláštní strukturu. Textil, vinyl, kov nebo papír – povrchy tapet a tapetových vzorů jsou jak hmatovým, tak vizuálním zážitkem.

tapety v námořnickém stylu

Reliéfní tapeta – klasika ve všech barvách

Proto přicházejí jednoduché a klasické reliéfní tapety. Obvykle jsou jednoduché bílé a tvoří základ pro barevný nátěr na zeď. Tapety z hrubých vláken se však také hodně vyvinuly, takže i u tohoto typu tapet je nyní k dispozici široký výběr. Vedle pravých reliéfních tapet jsou na trhu i online také designy, které pouze vypadají jako klasické reliéfní tapety.

Ve skutečnosti jsou to však vliesové reliéfní tapety, které se chovají jako vliesové tapety. Jsou od pravých reliéfních tapet k nerozeznání. Také další vývoj v kategorii těchto tapet usnadňuje práci kutilům. Protože jsou nyní k dispozici již nejenom v bílé barvě, ale je možné je koupit přímo v požadované barvě. Takže se neprovádí již barevný nátěr, avšak účinek je stejný.

Při lepení a práci s reliéfními tapetami nezapomeňte, že v těchto případech se, na rozdíl od vliesových tapet, nenatírá stěna, ale jednotlivě tapetové pásy.

černé tapety

Atraktivní fototapeta

Pokud budete tapetovat jen jednu stěnu v pokoji, můžete použít kromě tradičních tapet také stylovou fototapetu. Návrhy těchto tapet jsou stejně rozmanité jako designy vliesových tapet. Na fototapetách jsou velmi populární krajiny, panorama nebo letecké pohledy měst a přírodní motivy, jako jsou rostliny nebo stromy. Zvláště v pokojích dospívajících dětí je tento druh tapet velmi oblíbený. Protože fototapeta je cool a jde s dobou a se správným motivem. Například panoramatem New Yorku nebo pláží snů – můžete snít o vzdálených místech nebo zavzpomínat na minulé cesty.

Existují ale i jiné motivy, které místnosti propůjčí zvláštní atmosféru. Jako například tapety s rostlinným motivem vám vytvoří malou zimní zahradu a do levandulových polí na konci chodby můžete skoro jakoby vstoupit. Pro jaký fotografický motiv se rozhodnete, to je otázka vkusu. Trochu to také závisí na tom, v jaké místnosti bude tapeta použita. Silný optický zážitek v místnosti a pěkný dekorativní prvek to ale bude v každém případě.

Veselé dětské tapety

Dětský pokoj je místnost, kde láskyplné dekorace a design hrají velmi důležitou roli, protože se tam musí jejich malí obyvatelé cítit dobře. Představivosti se právě v této místnosti nekladou žádné meze, a barvy, vzory a tapety s postavami, zvířaty nebo barevnými hračkami se tu uplatní jako nikde jinde.

tapety do dětského pokoje

Obvykle mají obyvatelé dětského pokoje při výběru tapet již také své slovo, takže vybírají tapetu, která odpovídá jejich zájmům a vkusu –  ať už jsou to lodě, automobily, víly, koně, psi nebo dinosauři – stejně jako u fantazie dětí, tak ani u designu dětských tapet se vůbec neomezujte.

Elegantní bordury

Kdo chce si chce zdi vizuálně zvýraznit, ale nechce tapety na celou stěnu a už vůbec ne do celé místnosti, může stěny zkrášlit bordurou. Stejně jako tapety existují i bordury v mnoha provedeních, v širokém výběru pro celou řadu místností, v různých materiálech a v různých šířkách. Lepí se stejně jednoduše jako tapety a jejich efekt v interiéru, který jimi chcete ozdobit, nelze podceňovat. To proto, že jsou elegantně hravé, působivé až výstřední a místnost nádherně zvýrazní.

Pro jaký druh tapet se nakonec rozhodnete a kolik stěn jimi vyzdobíte, je úplně jedno: prostorový efekt je obrovský, protože kromě vizuálního efektu pozitivně ovlivní i akustiku a teplotu v místnosti, bez tapety působí prostor chladně a hlučně. Není divu, že výzdoba stěn zažívá velký comeback v podobě tapet.

Prohlédněte si tapety, nábytek a bytové doplňky online na Westwing!