Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Styl boho Rádce Westwing

Co se rozumí pod pojmem Boho Chic? Boho je zkratka pro Bohemian, což označuje kulturu intelektuálních umělců a volnomyšlenkářů, kteří se v 19. století postavili proti konvencím buržoazie. Původně se tak označovali čeští Romové, jejichž nevázaný způsob života pobuřoval zbožné občany. Umělecké slovo Bohème se vyvinulo ve vlastní jedinečný módní styl, který se vyznačoval všestrannou radostí ze života, eklektickým pragmatismem a nerespektováním tradičního způsobu života.

Westwing miluje uměleckou ležérnost stylu Boho Chic. V každé generaci se nově objevil a získal nové prvky z etnického stylu, z hippies, Orientu nebo rocku. Ale jedna věc je vždy stejná: bezprostřední uvolněnost! Ve stylu Boho Chic jde hlavně o to, jak si užívat života a pohrdat zavedenými klišé. Víme, jak se tento nekonvenční a velmi osobní styl vytvářel, a nabízíme proto v rámci našich nových kampaní mnoho extravagantního nábytku a doplňků v tomto stylu. postel ve stylu boho

Nábytek boho

Boho je styl, který ponechává dostatek prostoru pro doplňky. Existuje ale také nábytek boho. Ten zdobí spousta skvělých vzorů a aplikací. Takže každý kus se může stát velmi provokujícím a může bořit zavedené styly!

Jaký nábytek to je? Jsou to velké a pohodlné pohovky, které nemají v žádném případě přísné tvary, ostré rohy a hrany. Ztělesněním stylu jsou tedy tvary kulaté a velmi pestré látky.

Populární v tomto stylu jsou taburety, které jsou na jedné straně kusem nábytku, ale na druhé straně se také používají jako báječná dekorace. Taburet s jemnými barvami ladí téměř dokonale s ostatními částmi interiéru ve stylu boho. Nejen hosté mohou pohodlně sedět na takové stoličce. Dejte barevný taburet vedle pohovky a potěšte se malým odkládacím stolkem pro váš tablet.

Stylu boho a jeho barvy

Jaké barvy se hodí k nábytku v tomto stylu? Barva tohoto stylu hraje důležitou roli. Základní odstíny tohoto stylu jsou většinou teplé tóny a základní barvy: černá, hnědá, béžová, olivová a khaki.

polštáře ve stylu boho

Tyto jemné tóny pak lze snadno kombinovat s živými a zářivými barvami, jako je např. stříbro, zlato, hořčicová žlutá, červenohnědá a fialová, takže barva vaší sestavy bude vždy působit neklidně a zajímavě. I zde však platí: méně je někdy více! Měli byste kombinovat maximálně tři nebo čtyři různé barvy – raději jednoduše a účinně než příliš divoce.

Doplňky ve stylu boho chic

Ať už se jedná o věci z blešího trhu nebo z bazaru či o moderní předměty: mnohdy se zdá, že se tyto věci k sobě vůbec nehodí, ale v rámci stylu Boho využijete jednotlivé doplňky a dekorační předměty perfektně. A právě tato zdánlivá nevhodnost jednotlivých doplňků je ideální pro styl Boho Chic ‒ protože teprve to dělá tento styl velmi zajímavým: nedokonalost dělá styl dokonalým!

Dekorativní tipy: malé svícny ze skla na čajové svíčky s jemným stříbrným ornamentem napodobujícím orientální styl mohou výborně ozdobit kulaté stříbrné podnosy nebo jiné světlé doplňky. Styl sází na světlé odstíny, které rád kombinuje se zlatem nebo stříbrem.

Díky kombinaci zářivých barev, jako jsou stříbrné a zlaté tóny, je pak styl Boho elegantní a hýří zajímavými barvami!

jídelní stůl ve stylu boho

Materiály

Jaké materiály jsou typické pro styl boho chic? Misky a truhly upletené z proutí, židle a pohovky z provazů a jiné přírodní materiály, jako je dřevo, samet a kůže.

Všechny tyto přírodní materiály tvoří tento styl. Ve všech možných kombinací tvoří tyto přírodní materiály dokonalou symbiózu a vnášejí přírodní atmosféru do vašeho domova, v níž pak můžete cítit velmi dobře. Obstarejte si také rozličné předměty z různých kultur, a tím si vytvoříte styl Boho u vás doma! Velbloudi, sloni, ptáci a mnoho dalších zvířat se všemi jejich významy a účinky pak může také u vás nalézt pravý domov. Přitom platí jen jedno omezení: váš osobní vkus.

Nábytek Boho a doplňky vyrobené z bavlny, dřeva nebo kovu lze také báječně kombinovat s barevným sklem ve všech variantách. Osvětlete řadu předmětů svíčkami.

Polštáře s volánky nebo háčkované polštářky se také postarají o příjemnou dívčí atmosféru, třásně vytvoří v místnosti rustikální dojem a barevné flitry dodají konečný lesk stylu Boho.

Kombinace vzorů

Vzory a motivy jsou velmi důležitými prvky pro navrhování individuálního nábytku a doplňků ve stylu boho chic. Nejenom materiály, ale také tyto vzory by se měly mezi sebou kombinovat a působit harmonicky.

Povlaky polštářů z batiku, záclony s květinovými vzory, přikrývky a koberce se zvířecími potisky nebo ve stylu patchwork: styl Boho Chic vám přitom neklade žádná omezení: etnické vzory můžete libovolně mezi sebou kombinovat a vytvořit tak exotickou atmosféru a připomenout si éru Hippies. Nechte se přenést do vzdálených kultur a barevných světů. S nábytkem ve stylu boho – ať už doma nebo na zahradě – budou vaše všední dny veselejší a pestřejší. Bohemian nábytek, doplňky ve stylu Boho a krásné textilie vám zpříjemní vaše dny. Podívejte se nyní online na nábytek & doplňky ve stylu Boho na Westwing!