Slunečník na balkon

Slunečník na balkon

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Slunečník na balkon Rádce Westwing

Čas léta! Po dlouhé studené zimě, je sotva něco lepšího, než cítit první teplé sluneční paprsky na kůži. Nejlépe na soukromém balkonu nebo na zahradě. Obzvláště v horkých letních měsících byste měli chránit svou pleť při opalování a trávit čas ve stínu. Ideální venkovní ochranou je odpovídající slunečník. Balkon nebo zahrádka - pro každé místo existuje odpovídající slunečník, který splňuje nejrůznější požadavky.

Zejména ve velkých městech je velmi těžké si splnit sen o zahradě. Mnohé byty toto řeší balkonem, což přináší malý kousek přírody ve vlastních čtyřech stěnách. My ve Westwing víme, jak důležitý je tento prostor k relaxaci a k nadechnutí se. Proto nabízíme odpovídající tematické a značkové výprodeje, vysoce kvalitních slunečníků na balkon. Nechte se inspirovat a najděte perfektní slunečný štít v různých barvách a tvarech.

Slunečník na balkon: dekorace a ochrana proti UV záření

Není pochyb, že slunečník poskytne také citlivým balkónovým rostlinám, v obzvlášť horkých dnech, stín a ochlazení. Proto mají kvalitní slunečníky, stejně jako opalovací krémy, nebo sluneční brýle, ochranu proti UV slunečním paprskům a na to byste měli při nákupu brát také zřetel. Samozřejmě, že balkonový slunečník a styl bytu by se měl dokonale doplňovat. Pro malý balkon se perfektně hodí malý kulatý, který může být přímo připojen k zábradlí balkonu, aby zabíral co nejméně místa. Klasický rozměr je asi průměr 150 cm.

Na velký balkon se nabízí obdélníkový tvar, nebo markýzy až 300 cm na délku, pod kterou můžete umístit jídelní stůl, nebo relaxační nábytek, aniž by Vás obtěžoval stojan ve středu. Slunečník se středním patrem je vhodný pro velké terasy nebo dětské hřiště. Pro velmi designově zaměřené lidi jsou k dispozici luxusní a extravagantní slunečníky na balkon, což je absolutně vyhovující pro milovníky slunce.

Slunečník na balkon: musíte si být vědomi

To, aby slunečník přežil na balkoně dlouhé, slunečné léto, je důležité, si při nákupu dát pozor na pár věcí: V návaznosti na velikosti a tvar se klade důraz především na stabilitu základny a spolehlivost stojanu. Vysoce kvalitní kusy mají těžký stojan z betonu nebo kovu, aby se zabránilo tomu, že dojde k pádu z balkonu při silném větru. Stabilní, pružné podlahy z hliníku nebo ze skleněných vláken, v nejlepším případě otočné a naklopitelné tak, že můžete změnit jeho polohu v závislosti na slunečním světle, a také při nízko položeném odpoledním slunci a tak mít dostatek stínu.

Konzolové slunečníky často mají zvláštní ohyb v kovovém podstavci, který ho dělá odolnějším vůči větru. Pokud je v podstavci impregnovaná bavlna nebo akryl drží bez problémů za bouřky. Dekorační slunečníky v hawajském či asijském stylu by samozřejmě neměly být vystaveny dešti nebo větru. V případě, že není slunečník používán na balkoně dlouhou dobu, musí se očistit a navíc impregnovat ochranným pláštěm. Kdyby se náhodou jednou stala nehoda a slunečník Vám praskl, stojí to za to, zejména u velmi kvalitních a drahých typů, zavolat krejčího, který sešije materiál tak neviditelně, jak je to jen možné. Nebo je schopen konstrukci potáhnout novou látkou.

Pěkný slunečník neobstarává, v horkých letních dnech, jen perfektní dovolenkový pocit, ale také garantuje dlouhé a příjemné večery s přáteli nebo se svíčkami, dobrou knihou a sklenici vína, neboť v horkých dnech pohltí teplo a uvolňuje ho po západu slunce.