Skleničky na kořalku

Skleničky na kořalku

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Skleničky na kořalku Rádce Westwing

Vodka, tequilla nebo raději bylinkový likér? Bez stylových skleniček by ani jeden z těchto oblíbených nápojů nechutnal tak výjimečně, jak jsme zvyklí z baru.

My ve Westwing dobře víme, že nejde jen o krásný nábytek, ale velmi důležité jsou i doplňky, dekorace a třeba i nádobí. Jsou sice kousky, bez nichž se můžeme obejít, ale když je máme, je nám tak trochu lépe. Inspirujte se nápady našich odborníků na bytový design a styl.

jednoduché skleničky na kořalku

Kdy se hodí sklenička na kořalku?

Bude narozeninová party? Anebo oslava, která se slaví mezi tím? V tu chvíli je potřeba štamprle! Jak jinak si můžete vychutnat lahodnou kořalku? Pokud přichází tvrdý alkohol do hry, pak určitě budete potřebovat skleničky na kořalku.

Takže ať už jako digestiv po dobrém jídle pro zakončení skvělého večera, nebo jen pro přípitek. Kořalka ve správných skleničkách je prostě součástí v mnohých kulturách.

Existují různé sklenice na kořalku?

Tím, že se kořalky podávají pouze v malém množství, jsou skleničky poměrně malé – obvykle mají kapacitu dvou nebo čtyř centilitrů. Ale nejen podle velikosti a množství se skleničky liší, ale také v závislosti na tom, jaké lihoviny by v nich měly být a design.

stylové skleničky na kořalku

  • Grapa štamprle: sklenička, ze které by se měla pít místní grapa kořalka, je stejně jako sklenka na šampaňské, na jedné noze a dlouhou rukojetí vedenou až k šálku. Kalíšek je dole vypouklý, pak se zužuje a na konci, na hraně, jde mírně od sebe.
  • Sklenička na koňak: tato sklenka stojící na jedné noze a je poněkud baňatá. Koňak v této skleničce pak velmi dobře rozvine chutě!
  • Sklenka na Whisky:  Mnozí ji jistě známe z filmu a televizi, když stresovaní podnikatelé nebo gangsteři, svou whisky nechají spadnout ze stolu. Tyto štamprle jsou mnohem větší než tradiční štamprle, ale neplní se celé. Skleničky jsou velmi široké, ale nahoře se zužují, takže se chuť a aroma neodpařuje.

Vyberte si kvalitní skleničky na kořalku

Renomované značky, které vyrábějí populární skleničky, jsou mimo jiné WMF a Ritzenhoff. Ale nejen sklenice na vodu a sklenice na víno jsou součástí jejich repertoáru, ale právě také štamprle!

žluté skleničky na kořalku

Máte domácí bar? Pak byste měli mít nějaké štamprle doma! Samozřejmě, že zde není nutné, aby pro každou myslitelnou kořalku jste měli tu správnou sklenku na barovém pultu, ale nejčastější skla by měla být zastoupena! A nebojte se: sklenku nazývanou jako štamprle, nemusíte většinou kupovat jednotlivě – v balení bývá 6 skleničekNa zdraví!