Skleničky na kořalku

Skleničky na kořalku

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Skleničky na kořalku Rádce Westwing

Vodka, tequilla nebo raději bylinkovou kořalku? Rozhodně to nezní jako ideální kořalka - ale možná nějak ano. Bez ohledu na to - zda chcete mít útulný a perfektní konec večera, ve všech směrech, kořalka prostě k tomu patří! Tak nebo tak podobně končí (nebo startují) četné zvyky. Zda stavba domu, narození, manželství nebo promoce - rýmované rčení, blahopřání a lok tvrdého alkoholu dokončí důležité životní události. Kdo tedy drží tyto zvyklosti, záleží na příležitosti. Ale většinou to skončí u sklenky.

Ve Westwing nejde jen o krásný nábytek, ale také o nádobí, doplňky a dekorace. Tu potřebujeme při další rodinné oslavě, aby byla obzvláště krásná. Skleničky na kořalku jsou nezbytné pro mnoho zvyků a slavností a následují tak často také určitý styl. S odpovídajícím dekorem nebo v určité formě, potom předáváte jejich obsah. Objevte nejen štamprle, ale i další nádobí a spoustu skvělých nápadů pro své oslavy v magazínu Westwing a v tematických výprodejích na Westwing.

Kdy budete potřebovat štamprle?

Bude narozeninová party? Anebo oslava, která se slaví mezi tím? V tu chvíli je potřeba štamprle! Jak jinak si můžete vychutnat lahodnou kořalku? Pokud přichází tvrdý alkohol do hry, pak určitě budete potřebovat štamprle.

Takže ať už jako digestiv po dobrém jídle pro zakončení skvělého večera, nebo jen pro přípitek: Kořalka ve správných skleničkách je prostě součástí v mnohých kulturách.

Existují různé štamprle?

Tím, že se kořalky podávají pouze v malém množství, jsou skleničky poměrně malé – obvykle mají kapacitu dvou nebo čtyř centilitrů. Ale nejen podle velikosti a množství se skleničky liší, ale také v závislosti na tom, jaké lihoviny by v nich měly být a design.

Grapa štamprle: sklenička, ze které by se měla pít místní grapa kořalka, je stejně jako sklenka na šampaňské, na jedné noze a dlouhou rukojetí vedenou až k šálku. Kalíšek je dole vypouklý, pak se zužuje a na konci, na hraně, jde mírně od sebe.

Sklenička na koňak: tato sklenka stojící na jedné noze a je poněkud baňatá. Koňak v této skleničce pak velmi dobře rozvine chutě!

Sklenka na Whisky:  Mnozí ji jistě známe z filmu a televizi, když stresovaní podnikatelé nebo gangsteři, svou whisky nechají spadnout ze stolu. Tyto štamprle jsou mnohem větší než tradiční štamprle, ale neplní se celé. Skleničky jsou velmi široké, ale nahoře se zužují, takže se chuť a aroma neodpařuje.

Značky skleniček na kořalku

Renomované značky, které vyrábějí populární skleničky, jsou mimo jiné WMF a Ritzenhoff. Ale nejen sklenice na vodu a sklenice na víno jsou součástí jejich repertoáru, ale právě také štamprle!

Máte domácí bar? Pak byste měli mít nějaké štamprle doma! Samozřejmě, že zde není nutné, aby pro každou myslitelnou kořalku jste měli tu správnou sklenku na barovém pultu, ale nejčastější skla by měla být zastoupena! A nebojte se: sklenku nazývanou jako štamprle, nemusíte většinou kupovat jednotlivě – v balení bývá 6 skleniček! Na zdraví!