Skandinávské pohovky

Skandinávské pohovky

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Skandinávské pohovky Rádce Westwing

Skandinávské pohovky se vyznačují typickým designem, jednoduchostí, originalitou a elegancí - a proto je všichni milujeme!

Ne nadarmo je skandinávský styl jedním z nejoblíbenějších stylů. Svými přírodními materiály a nadčasovým designem jsou totiž skandinávské pohovky, stoly a další nábytek nadčasovou klasikou v bytových trendech. Inspirujte se nápady ohledně skandinávského stylu od šikovných stylistů z Westwing.

Skandinávské pohovky: stálice v obývacím pokoji

Pokud pomyslíte na nádhernou krajinu v Dánsku, Norsku, Švédsku a Finsku, napadnou vás především zelené lesy, krásná jezera, strmé fjordy a idylické pobřežní oblasti. Jednoduchost, originalita a trvanlivost nejsou jen charakteristickými rysy severské mentality, ale také interiérů. Skandinávské pohovky jsou jen jedním z příkladů tohoto nádherného stylu.

Vzhledem k dlouhým a tuhým zimám je pro Skandinávce odedávna důležité, aby se doma cítili velmi příjemně, protože tam se odehrává ten pravý život. Ve druhé polovině 19. století se probouzí skandinávská řemesla a začíná se vyrábět krásný nábytek, který se rychle šíří po celém světě. Tehdy bylo důležité neplýtvat zdroji, což vedlo k výrobě jednoduchého a funkčního nábytku.

Nadčasová elegance a čistý design

Design nábytku, jako jsou skandinávské pohovky a křesla, se vyznačuje především čistými liniemi a použitím kvalitních přírodních materiálů. Díky tomuto designu, který neobsahuje žádné zbytečné detaily, sází právě skandinávské sedačky, ale i severský nábytek obecně, na vysokou kvalitu.

Najděte si nyní nádherné skandinávské pohovky do vašeho obývacího pokoje. Krásné bytové doplňky, jako jsou lampičky, světla a domácí textilie, zkompletují nádherný skandinávský styl, z něhož se určitě budete dlouho radovat!

Skandinávské pohovky: jednoduchost

Skandinávský styl se vyznačuje přirozeným šarmem a zdrženlivostí. Čisté linie zde udávají tón. To ale v žádném případě neznamená, že skandinávské sedačky jsou fádní! V tomto stylu se vyrábějí i pohovky z různých materiálů a odrážejí často různé styly. Skandinávská pohovka se skládá obvykle z rámu ze dřeva a čalounění z tkanin. Dřevěné nohy jsou přitom obecně vyrobeny ze světlého dřeva. Barvy tkanin pro sedačky ve skandinávském stylu jsou velmi rozmanité.  Čalounění lze zvolit v jemných odstínech šedé, béžové nebo jemně růžové a modré. Mnohé skandinávské pohovky odpovídají zpracováním a designem čalounění stylu Chesterfield. Na opěradlech jsou knoflíky, které jsou potaženy stejnou látkou. Tím vznikne vzor, který připomíná sedací soupravy Chesterfield.

Skandinávské sedačky lze velmi dobře kombinovat s dalšími bytovými prvky.  Zejména u pohovek s decentními tóny, jako je šedá, je můžete ozdobit dekoračními polštáři a přehozy. U skandinávské pohovky v šedé barvě působí polštáře jemné růžové, červené a modré velmi hezky. Ale i výraznější barvy, jako je zelená a žlutá, mohou působit zajímavě. Polštáře nesmí být ale příliš monotónní, nýbrž hodně výrazné. Kombinace bílé s jinými barvami, jako je například tmavě modrá nebo tmavě zelená, vypadají také velmi dobře. Také různé dečky mohou sedačku barevně zvýraznit. Zvláště populární jsou zde koberce s třásněmi modré a béžové – zkuste obě barvy najednou. Skandinávská pohovka kombinuje komfort při sezení s krásným vzhledem!