Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Sedáky Rádce Westwing

Někdy se to prostě stane: dorazí hosté, podávají se nápoje a najednou není kam si sednout. Proto je velmi příjemné, pokud máte měkký sedák v rezervě, kterým rychle z nepohodlného kusu nábytku, vykouzlíte měkké místo na sezení. I bez omezení prostoru vznesete čerstvý vzduch do Vaší jídelny. Máte-li v úmyslu změnit barvy v místnosti nebo pořídit nové příslušenství, je to dobrá příležitost přemýšlet o novém sedáku. Odpovídající sedák dělá židli kompletní.

Jak důležité je krásný vzhled a pohodlí, ví Westwing přesně. Proto jsou sedáky vyrobené z různých materiálů opět v našich tematických výprodejích. Možná by tento barevný doplněk mohl přidat mimořádný vzhled zbývajícím částem obývacího pokoje? Možná, že to musí být letní nové sedáky pro zahradní nábytek? V magazínu Westwing na Vás čeká mnoho inspirace!

Sedáky: vzhled & zbarvení

Funkční, ale stylové: na lavicích, židlích a křeslech, obstarávají vizuální zvýraznění a také vysoký komfort. Takže bydlení je pak funkční a útulné. Vyberte si polštáře, které jsou barevně sladěny se zařízením své místnosti, přidávají do prostoru jasný obraz a vytvářejí útulný a domácký charakter.

V otázce vzhledu a barvy platí to stejné jako u běžného polštáře: Tento doplněk k dispozici ve všech možných tvarech a barvách, tak jste si jistí, že najdete ten správný polštář pro každý styl. Nicméně, můžete se vsadit, že se sedákem na židli nebo na lavici upoutáte pozornost, když použijete výraznější barvy.

Od židle k oblíbenému místu – díky sedáku

Od kuchyňské židle, přes zahradní židli a lavici, po exkluzivní designovou židli, mají všechny něco společného, jsou opravdu pohodlné a útulné. Kromě toho, můžete s tímto sedákem, také opticky vylepšit nábytek, na kterém se podepsal zub času. Tím okamžitě vytvoříte stylové sezení. Takže z jednoduchého křesla ve skutečnosti vytvoříte kus nábytku s potenciálem stát se oblíbeným křeslem. Při rozhodování o sedáku by neměl být zohledněn pouze vzhled.

Obecně je třeba, předem vzít v úvahu, při rozhodování o sedáku, zda bude používán pouze jako dekorace, nebo prostředek ke zlepšení kvality sezení. Je-li účelem, aby sedák na židli, v první řadě poskytoval komfort při sezení, je klasický sedák na židli nejlepší. Tento typ je obecně plošší, než ve srovnání s tradičním polštářem nebo sedákem a tak leží na židli nebo lavici bezpečně bez klouzání, zejména proto, že tyto polštáře mohou být k židli nebo lavici připevněny pásky nebo suchým zipem.

V případě, že sedák má za úkol pouze zkrášlit a zdobit židli, může být použit jakýkoli typ polštáře nebo sedáku. Rozhodující je v těchto případech pouze požadovaný vzhled, barva, tvar, velikost a materiál sedáku, takže buď splyne s prostorem, nebo naopak speciálně oživí.

Sedáky v zahradě

Zejména v zahradě jsou sedáky důležitým prvkem, protože zahradní nábytek není obvykle čalouněný, kde jsou již integrovány polštáře a polstrování. Má to prostý důvod, když na zahradě prší, pak čalouněný nábytek absorbuje vodu a tím se snižuje jeho kvalita i vzhled. Nábytek na zahradu je proto vyroben tak, že neustále máte možnost dokoupit polštáře navíc. Tyto podložky se pak mohou také rychle uklidit, když se blíží bouřka nebo letní déšť. Kromě toho je třeba dbát na to, aby polštáře měly lehce snímatelný povlak, a tak je budete moci lehce vyčistit. V opačném případě, sedák nebude vypadat dlouho pěkně.

Dobrou věcí je, pokud máte odnímatelný povlak na sedáku, že můžete vyměnit povlak a tím propůjčíte velmi rychle Vaší zahradě nový vzhled! V hnědé nebo černé, které předtím vytvářely elegantní design, můžou být nahrazeny jasně žlutou nebo ohnivě červenou, čímž dosáhnete letního vzhledu. Se správným sedákem, to znamená: pohodlně se usadit na zahradě a užít si krásného počasí.

Komfortní sezení i bez židle

Tyto výrobky jsou k dispozici v nejrůznějších tvarech, vzorech a barvách, ale ne každý sedák je vhodný pro židli. Zatímco sedák na židli, jak už název napovídá, slouží jako opora pro židle a zahradní židle, existuje také sedák, který je jako samostatný nábytek na sezení a s ním si přijdete také na své.

Útulnou atmosféru v místnosti vytvoříte s podlahovými polštáři, taburetem a sedacím pytlem. Mohou být barevně navzájem kombinovány a zároveň sloužit jako skladovací prostor pro věci, které chcete mít vždy po ruce, jako kniha, ve kterém čtete, nebo dálkové ovládání a košík na pletení.

U sedáků a podlahových polštářů budete muset zaplatit o něco vyšší cenu, než například konvenční sedáku na židli, ale když už jednou člověk uvidí, jak taburet nebo sedací pytel může být perfektně integrován do živé krajiny a je bez pochyby levnější než další pohovka. Tyto typy sedáků jsou k dispozici v různých vzorech a barvách, takže fantazii a tvořivosti se meze nekladou.

Bez ohledu na to, který typ sedáku a pro který design se na konci rozhodnete, Vaše požadavky na funkčnost a dekoraci splňují všechny. Další společnou výhodou je to, že jsou flexibilní, mohou být použity v každé místnosti a stejně rychle je i odstraníte a nahradíte, pokud máte pocit, že potřebujete v místnosti vytvořit nový design!

Styl vybavení: Sedáky a podlahové polštáře jako polyfonní příslušenství

Výběr sedáků je obrovský a je jedno, zda se jedná o sedák, podlahový polštář, taburet anebo sedací vak. Různými barvami a vzory na sedáku můžete svůj nábytek okořenit a vylepšit, aniž by se zásadně něco změnilo. Sedáky obstarají změnu a jsou často k dispozici za nízkou cenu, takže si můžete dopřát nový sedák častěji a tím vytvořit větší rozmanitost Vaší místnosti.

Najděte si ten správný kus, se správným vzorem k Vašemu stylu bydlení.

Sedák ve venkovském stylu: Život ve venkovském stylu se vyznačuje množstvím přírodních materiálů. Proto len, kůže a bavlna jsou velmi vhodným materiálem. Dokonce i tóny přírodních zemin v kombinaci s modrou, zelenou nebo červenou dokonale zapadají a společně s květinovými vzory pasují dokonale. O něco hravěji působí pletený vzor s našitými knoflíky ze dřeva na okrajích.

Sedáky v námořnickém stylu: modrá a bílá s drobnými akcenty s červené jsou typické barvy námořnického vzhledu. To by se mělo rovněž odrazit na vašem sedáku. Zvláště pruhy jsou ve vysoké poptávce, ale také motivy s kotvou jsou vždy vítány. Malé mušle umístěné na okrajích nebo lehké třásně poskytnou soudržný vzhled. Zejména u nábytku z teakového dřeva je námořní styl na sedáku zvláště úspěšný.

Sedáky v minimalistickém stylu: šedá, černá a bílá jsou optimální barvy pro sedáky ve více puristickém vzhledu. Nevybírejte si žádný nebo jen přímočarý vzor, který ozdobí polštář, v tlumených barvách v kombinaci s několika odpovídajícími doplňky.

Ať už v interiéru nebo pro venkovní použití – nabízejí širokou škálu designových a aplikačních možností. Najděte si ten pravý vzhled pro váš sedák tak, aby odpovídal zařízení, nebo ho vytvořte podle sedáku.