Růžová pohovka

Růžová pohovka

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Růžová pohovka Rádce Westwing

Někdy máme náladu na pořádnou kýčovitou romantiku. Ale to neznamená, že hned všechno chceme vidět skrze růžové brýle! Světle růžová nebo pink v našem domově je ztělesněním romantiky a elegantního šarmu. Hippie variace a sladké dívčí kousky ve vás probudí snílka a šikovnou designérku. Růžová pohovka přímo vyzývá k relaxaci.

Jako exkluzivní nákupní klub má Westwing slabost pro jemné barvy a přináší vám nápady pro harmonický interiér a Westwing Magazín zase užitečné tipy pro zařizování.  V nabídce, která se denně aktualizuje, najdete vhodný nábytek a doplňky až se 70% slevou na vybrané položky, to už jsou růžové vyhlídky pro vaši peněženku! Nechte se inspirovat a objevte kousky v romantickém dívčím stylu!

Romantický gauč: ztělesnění dívčích snů!

Jste připraveni na změnu? Pokud jste fanoušky hravých bytových doplňků ve formě háčkovaných deček, jemných ozdobných prvků nebo růžových výrazných kousků nábytku, interiéru jako z pohádky o Šípkové růžence, bude pro vás nostalgický, dívčí styl ten pravý. Je potřeba občas podpořit naši ženskou stránku, a to zejména v našich domovech. Růžová má mnoho odstínů, takže se dá se výborně kombinovat. Přinášíme vám přehled nejstylovějších kombinací.

  • Zkombinujte svou pohovku s dekorativními polštářky v odstínu pistáciové zelené a vychutnejte si toto hravé duo barev.
  • Tmavě nebo světle šedé křeslo bude vhodný partner k růžovému gauči, budou se v interiéru krásně doplňovat!
  • Žluté akcenty budou krásně kontrastovat růžové na pohovce, tyto dvě barvy vytvářejí vzrušující kombinaci!

Růžová pohovka by neměla chybět ani v pokoji vaší malé princezny. Na čajový dýchánek s oblíbenými panenkami, snění a další holčičí chvilky je jako dělaná.

Tradice a souvislosti růžové pohovky

Růžová je barva ženskosti,  u mužů je na oblečení nebo v domovech populární o něco méně. To tak ale nebylo vždy! Textilní společnosti tuto barvu uvedly na trh ve dvacátých letech minulého století jako barvu pro mladé chlapce. Přezdívalo se jí „malá červená“ a převzala od své tmavší sestry i asociaci s krví a válkou. Červená byla dříve také spíše mužská barva, proto růžová měla být barva chlapce.

Modrá byla zase vybrána jako barva pro dívky, protože byla brána jako méně výrazná. Dnes si těžko představíme že by 6-letý kluk do svého pokojíčku uvítal růžovou pohovku! Časy a vkus se mění, ale růžová je už brána jako barva, která podtrhne ženskost! Udělejte si radost a podpořte svou ženskou stránku u sebe doma s růžovým gaučem!

Proč zrovna růžový gauč?

„Zlato, ten gauč je růžový?“ Na tuto a podobné otázky vašeho protějšku máte jasný argument: „Ne, to je vlastně maskovaná modrá!“ Dnes už je růžová spíše pro dívky, má svou specifickou symboliku – je to barva křehkosti, něžnosti, citlivosti a náklonnosti. Růžová pohovka tak  přispívá k příjemné a klidné  atmosféře. Pokud nechcete, aby pohovka působila příliš žensky, můžete jí zkombinovat se správnými doplňky s pruhy, puntíky, nebo v odstínech šedé. Také přes ni můžete jednoduše dát přehoz, který ženskost růžové trochu oslabí.

Dopřejte svému obývacímu pokoji ženskou lehkost a vyberte si ten správný růžový gauč! Westwing vám přeje příjemnou relaxaci!