Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Rohožka Rádce Westwing

Existuje pouze málo věcí, které může zvědavá návštěva obdivovat v chodbě předtím, než se dveře otevřou a uvidí byt a jeho vybavení: štítek na dveřích, dveře samotné a rohožku! Rohožky proto nemají pouze praktické využití. Co by měl cítit vstupující před tím, než vstoupí do bytu? Měl by být uvolněný vtipem? Překvapený neobvyklými motivy? Nebo pouze a jednoduše srdečně přivítán?

Westwing přikládá malé rohožce přede dveřmi velký význam. Koneckonců jedná se o to první, co vstupujícího upoutá z vaší domácnosti. Proto je obzvláště pěkné, když rohožky budou ladit se zbývající částí zařízení, takže už venku lze tušit, co bude k vidění uvnitř. V našich obchodních kampaních vždy nabízíme velký výběr: takže lze nalézt, co se týká materiálu, barev a motivu určitě reprezentativní rohožka pro vlastní dveře!

Je jedno, jestli je léto, zima, jaro nebo podzim nebo jestli zrovna prší, sněží či svítí zářivé sluneční paprsky – nečistoty a špína mají zůstat přesně tam, kde mají být: venku! Aby to bylo možné zajistit, je rohožka u vstupu do bytu nezbytným doplňkem.

Aby rohožky splnily naše vysoké nároky, nestačí, že pouze zadrží špínu tam, kde má zůstat, ale měly by přitom také dobře vypadat!

Rohožka: design

Pocit, že přijdete domů a máte jistotu, že tam někdo na vás čeká, nikoho nenechává chladným – také když se v tomto případě jedná pouze o rohožku, to je milé přivítání. Především když rohožky příchozího přivítají hezkým vnějškem, vytvářejí tak vstup do bytu hned zábavněji. Šosácký a jednotvárný obraz nechaly tyto rohožky stát již dříve před dveřmi a stále častěji se ukazují v pěkných, hravých, romantických nebo vtipných variantách.

Kruhové, hranaté, ve formě hrocha, v červené, zelené, modré, žluté nebo růžové – rohožky září v různých formách a barvách, vzorech a dekorech. Těžko se rozhoduje pro správnou rohožku! S drzými výroky jsou některé rohožky nejen nenahraditelné, ale také osvěžujícím způsobem bystré.

Vstupní čisticí rohože mohou zůstat venku a to myslíme v tomto případě vážně! Protože obvyklá praxe je, že venku před dveřmi může ležet rohož, která má bránit hrubé špíně a byt posuneme o úroveň výše naším vstupem s dekorativními rohožkami, které jsou téměř škoda, aby sloužily pouze na zachycení špíny a nečistot z bot. Samotné rohožky pro použití mimo byt mohou být trochu jednodušší, takže se nikdo nebojí, řádně si před bytem očistit obuv.

Rohožka a její materiál – syntetická nebo kokosové vlákno?

Materiál rohožky by měl vyhovovat míře používání – tak existují rohožky ze sisalu, gumy, umělé hmoty, polyamidu nebo kokosu. Silná rohožka z kokosu je dostatečně robustní, aby z obuvi odstranila hrubou špínu i jemné částečky, také pokud přijdete domů s nečistou obuví. Pokud jste rohožku umístili před vstup spíše pro okrasu, stačí také stylový mix materiálů!

Rohožka: údržba

Hezké rohožky si nezaslouží, abyste po nich šlapaly, ale jednoduše jsou pro tento účel tady, a navíc existují prostředky a cesty, jak jim znovu propůjčit krásu! Rohožky, které jsou plné špíny, sotva mohou z našich bot sebrat další špínu. Podle toho musejí být i rohožky čas od času vyčištěny.

Ale jak se rohožky nejlépe vyčistí? To zcela závisí na jednotlivých druzích – u některých stačí, když se vyklepou a mohou znovu výborně pracovat. Jiné rohožky by měly být vysáty vysavačem a jiné potřebují vyprat, aby znovu mohly sloužit svému účelu!

Vlastní bezpečnost

Jistě je vždy skvělé, když u vstupu leží neobvyklá a veselá nebo stylová rohožka, nemělo by ale být opomíjeno hledisko bezpečnosti! Bezpečnost u rohožek? Ano, také zde je toto hledisko důležité, protože rohožka negarantuje bezpečnou stabilitu. Může se stát, že uklouznete. Aby se tomuto zamezilo, mělo by se dbát na to, aby rohože měly neklouzavou gumovou podložku.

Vykouzlete vaší návštěvě úsměv na tváři prostřednictvím originálních rohožek. I když nebude rohožka příliš hezká, nezapomeňte na ni stoupnout!