Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Proutěný nábytek Rádce Westwing

Proutěný nábytek doprovází lidstvo už od dob starých Egypťanů, kteří ho vyráběli z rákosí rostoucího u řeky Nil. Do dnešní doby tento druh nábytku neztratil na svém kouzlu, právě naopak. Zůstává stále originálním doplňkem našeho domova.

Stručná historie proutěného nábytku

Proutěný nábytek je vyráběn již odedávna. První zmínky najdeme u starých Keltů. Ve velké oblibě byl ve starém Římě, kdy ho lidé splétali z vrbového proutí. Ve středověku byl poprvé na výrobu nábytku použit ratan. Velice populárním se stal v 19. století, v tzv. viktoriánském období. Další módní vlna přišla v 70. letech 20. století, kdy byly na trh uvedeny proutěná křesla a papasany – ratanová kulatá křesla.

Proutěný nábytek nikdy nevyjde z módy

I když jeho historie sahá daleko do minulosti, proutěný nábytek neztratil nic na své popularitě. Právě naopak! Patří mezi oblíbené kusy interiérového zařízení. Život v souladu s přírodou skýtá v sobě mnoho radosti a pocitu uvolnění. To je také důvod proč je proutěný nábytek tak oblíbený na chalupách a v zimních zahradách. Neboť právě tam si můžeme dopřát dostatek klidu a uvolnění od starostí všedních dnů. Nezáleží na tom, zda je nábytek vyroben ve středomořském designu či venkovském stylu.  Mezi nejoblíbenější proutěný nábytek patří:

  • Proutěné židle: papasan, proutěné nebo houpací křeslo – to jsou stálice výrobků z ratanu nebo vrby. Poskytují totiž dostatek pohodlí a pocitu uvolněnosti.
  • Proutěná křesla: nejvíce žádaná jsou proutěná křesla, které umístěná v jídelním koutu nebo obývacím pokoji dodávají místnostem útulnou atmosféru.¨
  • Stoly z ratanu: nádherným a originálním kusem nábytku je ratanový stůl se skleněnou deskou.
  • Proutěné sofa: málokterý nábytek nabádá k odpočinku jako ratanová pohovka s měkkými polštáři.  tolik k odpočinku jako ratanu pohovkou. Ať už si vyberete dvoumístné sofa nebo proutěné zahradní lavici, rozhodně neuděláte chybu.

Proutěný a ratanový nábytek jsou dokonalým doplňkem každé místnosti, neboť svým vzhledem evokují příjemné posezení.

Zahrada

Proutěný nábytek je ideální volbou zahradního nábytku. To platí nejen pro zahrady, ale také i pro vybavení teras a balkónů, kde rádi trávíme náš volný čas.   Pokud si vyberete jako doplněk na zahradu proutěný nábytek, je ideálním materiálem polyratan tzv. umělý ratan. Tato syntetická náhrada ratanu úžasně odolává přírodním podmínkám a vydrží za každého počasí.

Interiér i exteriér

Jelikož je proutěný nábytek stále populární nabízíme široký výběr ratanového a proutěného nábytku a nábytkových doplňků. A to nejen jako příjemného společníka na zahradu, ale i ideálního doplňku do zimních zahrad.

Protože jde o přírodní materiál vytváří spolu s pokojovými rostlinami útulnou a příjemnou atmosféru.

Prohlédněte si nabídku proutěného nábytku na Westwing a nechte se inspirovat našimi nápady k vytvoření úžasné atmosféry.