Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Přehoz Rádce Westwing

Proč vyzařuje postel, jejíž hebké povlečení je potaženo pěkným přehozem, tolik šarmu a pohodlí? Je to představa, která nám vypráví o měkkosti a teplíčku, jaké budeme mít, až se stáhne a my si vlezeme do peřin? Nebo je to rituál: Se stažením přehozu je den pryč a s ním i všechny související myšlenky. Nepřipravuje se pouze postel, ale také noc a člověk se těší na klidný, nerušený spánek – až do příštího dne, kdy se opět postel zakryje přehozem.

Westwing ví, jak některé věci mají velký vliv na to, abychom se cítili dobře. Pro někoho to může být jasmínový čaj z pravého anglického porcelánového hrníčku nebo měkoučký přehoz v různých barvách, vzorech a materiálech. V našich tématických kampaních k ložnici vám nabízíme nejhezčí přehozy na trhu!

boho přehoz

Proč jsou přehozy tak důležité?

Postel v mnohých ložnicích zabírá většinu místa a přitahuje pohledy. Proto by přes den měla vypadat perfektně. Nejlépe potažená přehozem. Vedle dekorativního a stylového efektu pro postel a ložnici nabízí přehoz navíc tu přednost, že postel, když se ve dne nepoužívá, je chráněna před špínou a prachem. Přehozy tak stejnou měrou patří mezi praktické i dekorativní bytové textilie a jsou k dostání v rozmanitých barvách a designech. Volba je otázkou vkusu a nábytku v ložnici, stejně jako zbývajících dekorací. Jedno ale zůstává. S přehozem se každá postel stává elegantním a stylovým poutačem.

Přehoz ovlivňuje interiér a celou atmosféru prostoru, není tedy divu, že se nepoužívá pouze v ložnici jako přehoz přes postel, ale již dlouhou dobu má přístup i do obývacího pokoje. Přehozy – ať už přes postel nebo stylový pléd na lenošku, dodají každé oblasti bytu akcenty, které svědčí o stylu a vkusu majitele. Právě na postelích boxspring jsou plédy jako přehozy velmi oblíbené, protože podtrhují módní švih postele.

fleecový přehoz

Vlněná deka, pléd nebo přehoz na postel vyvolávají v domácnosti příjemnou atmosféru a svou měkkostí zvou k přitulení a relaxování. Při výběru správného materiálu se může využít nejen uvnitř bytu, ale také venku – například na balkoně, terase nebo na zahradě – kde vytvoří elegantní a funkční zlatý hřeb.

Design přehozů

Je jedno, jaký má přehoz design, vychází se vždy z doteku klasického stylu a elegance, také pokud se například jedná o pestrou a moderní patchworkovou deku. Patchwork vyniká láskyplnou ruční prací a veselým životním stylem, a proto má své vlastní kouzlo. Důležité je pouze, aby přehoz souhlasil se stylem ostatních dekorací nebo také může být cíleně zdůrazněným zlatým hřebem, který hned každému padne do oka a postel, křeslo nebo pohovka, na které přehoz leží, tento způsob posunou do popředí.

přehoz ve venkovském stylu

Zvolená barva a vzhled přehozu je přitom výlučně věcí vkusu a pro každý požadavek a každé zařízení lze najít odpovídající design. Vedle univerzálních barev přehozu a neutrálních tónů jako bílá, hnědá, šedá nebo béžová nebo působivých barev jako červená, modrá, fialová nebo oranžová, existují také přehozy ve všech možných vzorech. Od klasicky moderních až po pestře excentrické. Díky tomuto výběru se může postel nebo pohovka rozzářit přehozem z romantického venkovského stylu až po nostalgický vintage vzhled. Pokud se nakonec barevně sladí s přehozem i koberec, bude harmonie v ložnici perfektní!

Praktické využití přehozu

K čemu je dobré přehoz přetáhnout přes postel? Tuto otázku si mnozí kladou například tehdy, když ráno spěchají a ještě mají uklízet postel. Vnucuje se myšlenka, že tento krok by se vlastně mohl ušetřit, přinejmenším ložnici nikdo nevidí. Vedle optického účelu má přehoz na posteli ale také praktický užitek, protože chrání kus nábytku a ložní prádlo před zašpiněním a prachem. Myšlenka je to docela jednoduchá. Protože když je něco zakryté, nemůže se to zašpinit. Ideálně ale přehoz neudržuje pouze v čistotě ložní prádlo. Pokud máte například děti nebo domácí zvířata jako psa nebo kočku, kteří v ložnici rádi skáčou na postel, slouží přehoz také jako ochrana postele a ložního prádla. Večer pak můžete nerušeně a bezstarostně vklouznout do polštářů.

glamour přehoz

Přehoz tak není pouze stylový bytový doplněk pro ložnici a obývací prostory, ale také praktický a současně každodenní šik pomocník, při jehož výběru a použití se fantazii meze téměř nekladou!

DIY: přehoz

Pokud jste rádi kreativní a rádi se spolupodílíte na vašem zařízení, potom si ušijte přehoz sami! Tak si můžete užít zábavu nejen při šití, ale také při vyrábění deky zcela podle vašich přání a představ. Dříve, než začnete se šitím, měli byste si také ujasnit, jaký druh přehozu chcete. Jestli jednoduchý nebo byste raději chtěli velkou tulící deku. V případě přehozu byste měli zvolit dostatečně velký rozměr, aby přehoz pokryl celou postel. Pro tulivou deku můžete vybírat velikost podle vašich preferencí. Barvy a druh materiálu můžete zvolit zcela podle vkusu. Po výběru materiálu a odpovídajícího plnění přehozu můžete začít se šitím a obratem máte ušitý přehoz!

S Westwing a přehozem udělejte z vaší postele absolutního lapače pohledů!