Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Přehoz s polštáři Rádce Westwing

Existuje bezpočet způsobů, jak si zlepšit kvalitu života. Stylové bydlení k těmto způsobům patří na sto procent. Zařiďte si svůj byt přesně podle vašich představ a neslevujte ze svých nároků. Úchvatný přehoz doplněný o originální polštáře dodá vaší pohovce či posteli útulnou atmosféru.

Westwing je první nákupní klub, ve kterém na vás čeká designový nábytek, stylové doplňky a originální dekorace se slevou až 70 %. Přesvědčte se sami nebo se inspirujte nápady našich šikovných odborníků přes bytový design.

Dekorační hit: Přehoz s polštáři

Usaďte se po dlouhém dni na svém útulném XXL gauči a konečně s chutí protáhněte unavené nohy. Přitom si užívejte své milované, nebesky modré a slunečně žluté vzorované přehozy s patchwork vzhledem. K odpočinku byste měli mít k dece také odpovídající a hodící se polštář. A přehoz přes postel s polštáři, skvěle! Po náročném dni v kanceláři se cítíte jako v ráji – a není to jen o komfortu, ale harmonie barev přehozu s polštářem rozjasní vaši náladu. Často lze kombinovat spojení barev elegantního ložního prádla a přehozu s polštáři. Pro vzorovaný přehoz s polštářem se doporučuje nějaká doprovodná barva, která zvedne tón vzoru. Univerzálně barevné přehozy však mají velmi luxusní dekorační charakter s moderním polštářem v petrolejové, zlaté nebo tmavošedé barvě. Přehoz s polštáři lze také kombinovat s jinými domácími elementy:

  •  kobercem
  •  záclonami
  • ložním prádlem

Pusťte do svého pokoje jaro s pastelově barevným polštářem v mentolové nebo broskvové s abstraktními tvary, s designy ptáků nebo batikované, spolu se 180 cm přehozem přes postel. Hravá romantika v obývacím pokoji nebo smysluplná barevnost v ložnici – přehoz s polštářky vystylizuje každou místnost.

Exkurze do historie přehozu

Není žádným tajemstvím, že se lidé vždy při hledání tvůrčích řešení setkávali s každodenními problémy. Ať už se jednalo jenom o to, dodatečně udržet v ložnici pod standardní peřinou teplo nebo uměleckou výzdobu obytného prostoru, bylo lidstvo vždy vynalézavé. Před prvním textilním zpracováním lnu a vlny seděli lidé na kůže a kožešinách. Nicméně, přehoz s polštáři byl výsadou vyšších tříd až do nástupu industrializace v 19. století, kdy textilní průmysl prošel v podstatě revolucí. Nyní byl dekorativní přehoz s polštáři dostupný pro zbytek populace, což mělo za následek velmi rychlý rozmach ve zpracovatelském průmyslu. Vlivy z Evropy, Ameriky a Asie byly zjištěny při zpracování nových modelů, jako jsou Patchwork přikrývky nebo oteplovací plédy. V Německu došlo po druhé světové válce k nedostatku bytového vybavení, a to byl důvod ke zrodu praktické stránky přehozu. S nebo bez polštáře, od této doby byl přehoz použit jako multifunkční každodenními pomocník v domácnosti i pro výzdobu a je stále nedílnou součástí různých světových stylů.