Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Přehoz přes postel Rádce Westwing

Chcete obyčejné proměnit v nevšední? Pozvěte si do své postele nový přehoz! Dokáže vytvořit z ložnice krásné a velmi útulné místo a je báječnou a zároveň velmi funkční dekorací. Nábytek je důležitým detailem, ale jsou to právě bytové doplňky (tedy i postelový přehoz), kdo plní náš domov pohodovou atmosférou. Přehozy jsou zkrátka skvělým členem týmu “postel a spol”.

My ve Westwing si přejeme, abychom vás mohli inspirovat k nalezení dokonalého přehozu, protože domov tvoří spousta drobností - například krásné polštáře nebo úžasný přehoz (přes postel nebo pohovku). Naši odborníci každý den nacházejí mnoho trendy výroků a vy je můžete objevovat s nimi. Podívejte se na naši jedinečnou škálu produktů a získejte skvělý nábytek a bytové doplňky za ještě lepší ceny. V našem rádci nebo magazínu Westwing navíc najdete spoustu cenných rad a nekončící inspirace!

glamour přehoz přes postel

Přehoz přes postel: vždy upravená ložnice

Proto, aby byl váš dům opravdu krásný, je důležitá jedna věc: pořádek! Ten také zahrnuje pěkně ustlanou postel, protože ruku na srdce – nikdo se rád nevrací do postele připomínající podestýlku. Máte-li přehoz přes postel, nemusíte si dělat starosti, protože vaše lože bude vypadat v každém okamžiku upraveně. Přehoz navíc může mít opravdu krásné barvy a také si můžete vybrat právě ten, který se bude hodit přesně do vašeho interiéru:

  • Dívčí: pastelové odstíny, jako je růžová, světle modrá nebo mentolová jsou pro tento vzhled naprosto ideální
  • Glamour: hodí se barvy evokující luxus – zlatá, stříbrná, bohatě purpurová atd.
  • Venkovský: právě na postel na chalupě se přehoz hodí nejvíc, a to v klidných přírodních odstínech, tedy hnědé, béžové a smetanové
  • Boho: tady je povoleno mnoho barev a mnoho stylů – zn. všechny najednou

Jak vidíte, výběr je opravdu pestrý a umožňuje uspokojit potřeby opravdu každého stylu. Hledejte přehoz, který dokonale zapadne do vašeho domova.

přehoz přes postel ve venkovském stylu

Přehoz přes postel: správná velikost

Při nákupu postelového přehozu byste určitě měli věnovat patřičnou pozornost výběru jeho velikosti. Nezapomeňte, že nejde jen o postel, ale na lůžku budou i polštáře a peřiny, takže se poněkud zvětší – a nejlepší délka pro přehoz je až na zem. 140 x 200 cm, 160 x 200 cm nebo 180 x 200 cm – pro tyto obvyklé velikosti postelí jistě najdete krásný přehoz a vaše postel i ložnice s ním budou vypadat vždy perfektně uklizeně, čistě a vy z toho budete mít neuvěřitelně báječný pocit.

Přehoz přes postel: víc než jen deka

Přehoz přes postel existuje nejen v mnoha různých stylech a velikostech, ale může být také vyroben z mnoha materiálů. Záleží jen na vás, jaký zvolíte do své ložnice.

Přehoz se obvykle skládá z vlny, lnu nebo vliesu. Ale jsou tu i přehozy z bavlny a netkaných textilií, které lze použít jako deku, neboť jsou velmi příjemné na dotek. Takže přehoz nemusí být jen dekorativní prvek, ale může být i velmi praktický jako deka v chladné noci.

retro přehoz přes postel

Ať už používáte přehoz pouze pro jeho primární účel nebo se vám hodí i jako deka, je důležité, aby bylo se dal jednoduše udržovat. Vzhledem k tomu, že hezký přehoz je jen ten, který je hygienický a čistý. A právě na to je třeba myslet už při jeho výběru. Nezapomeňte přehoz každý den vyklepat, abyste jej zbavili roztočů, kteří se v ložnic rádi cítí jako doma.

Každodenní protřepávání přehozu je dobrý základ, ale stejně jako ložní prádlo, byste jej měli i pravidelně prát. Nezapomeňte, že jde mnohdy o opravdu velký kus materiálu, který v pračce ještě navíc nasákne vodou, a tak se mnohonásobně zvýší jeho váha a pračka si s ním mnohdy neporadí. Z tohoto důvodu je lepší prát některé silnější vlněné přehozy ručně. Nejlépe je namočte s trochou jemného pracího prostředku na několik hodin do vany a následně důkladně opláchněte a dejte uschnout.

Ozdobte si přehozem od Westwing svou ložnici!