Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Prádelní koš Rádce Westwing

Místo, abychom oblečení, které jsme večer svlékli, odložili na podlahu nebo v lepším případě na židli, vložíme do koše na prádlo a rázem celý interiér působí tak nějak harmoničtěji, útulněji - zkrátka uklizeně. A navíc nebudeme muset hledat různé kusy oblečení po bytě...

Westwing nemá námitky proti tomu, udělat uklízení a pořádek trochu romantičtějším. A navíc praktické věci, které dokáží i stylově vypadat, doslova milujeme. Inspirujte se nápady našich odborníků na bytový design a využijte slevy až 70 % na náš exkluzivní sortiment.

shabby chic koš na prádlo

Prádelní koš – praktický každodenní pomocník

Klasickým koš na prádlo je přenosný model s držadly na obou stranách. Je jedno jestli kulatý, hranatý nebo oválný – všechny druhy neplní dekorační účel, ale pouze slouží praktickému využití. Strčíme do něj prádlo, je jedno jestli čisté nebo špinavé a přenášíme ho z jednoho místa na druhé.

Tento koš na prádlo se také výborně hodí na třídění. Je možné postavit dva nebo tři vedle sebe a oblečení do nich ukládat podle teploty praní a barev. Poté už je možno prádlo vložit přímo do pračky.

plastový koš na prádlo

Stylové koše na prádlo

Kdo si přeje stylovou a dekorativní možnost, jak skladovat své prádlo do dalšího praní, může využít pevného proutěného, ratanového nebo dřevěného koše. Obvykle tyto koše mají také držadlo, které umožňuje přenášení a navíc víko, takže špinavé prádlo hned není na očích.

Kdo by chtěl koš na prádlo používat multifunkčně, má možnost se rozhodnout pro model, který může sloužit na sezení nebo jako taburet a nejen splňovat funkci jednoduchého uchovávání prádla. Takovýto prádelní koš by měl být stabilní, k čemuž je obzvláště vhodný dřevěný koš. S polštářkem se navíc tento druh koše na prádlo postará o vytvoření útulného prostředí a příjemné atmosféry v každé koupelně.

hnědý koš na prádlo

Prádelní koše, které nejsou koše

Pro praktické uchovávání špinavého prádla se přirozeně nehodí pouze jen neskladné koše, ale také jiné speciálně vyvinuté zásobníky. Tašky na praní, truhla na praní a další zásobníky se také starají o pořádek v koupelně nebo ložnici a nechají se stejně snadno přenášet jako prádelní koš. Tyto druhy prádelního koše, které vlastně nejsou žádným košem, mají bezpočet vzorů, různých materiálů. Od látky přes plast až po kov, a také jsou k dispozici ve všech barvách, takže možností uspořádání v místnosti a koše samotného se meze nekladou.

Také prádelní koš může potěšit

Když se pojem prádelní koš rozloží, zůstanou dvě slova: prádlo a koš. První slovo velmi dobře popisuje, co se do tohoto zásobníku hází: nošené prádlo, které je třeba vyprat. Pouze u druhého pojmu se chceme podívat lépe. Koš je v normálním případě z pružných dřevěných materiálů s držadlem nebo bez něj.

Existují také početné prádelní koše, které jsou vyrobeny ze spletených dřev. Ale je také řada rozmanitých prádelních košů, které jsou vyrobeny z jiných materiálů. Také prádelní koš ze dřeva má velmi často textilní podšívku uvnitř nebo na víku.

bílý prádelní koš

  • Kovový prádelní koš: Stříbrný, zářivý nebo chladný – takový dojem vyvolává prádelní koš z kovů jako nerezová ocel nebo hliník. Forma takovéhoto zásobníku na prádlo nemá s košem nic společného: varianta v nerezové oceli je většinou cylindrická nebo konická. Díky materiálu se koš snadno udržuje a navíc je lehký.
  • Koš na prádlo z plastu: Ještě lehčí než nerezová ocel a stejně tak snadno se čistí. Díky syntetické výrobě může být takovýto koš vyráběn v nejrůznějších formách, barvách a motivech.
  • Prádelní koš z (pleteného) dřeva: Předností této klasiky je fakt, že díky technice pletení nemusejí být přidělávány díry na vzduch. Prostřednictvím ok pletení se tlačí dostatek vzduchu dovnitř i ven. Jinak to vypadá u modelů, které využívají tvrdé (nepletené) dřevo. V tomto případě se často používá systém mřížky. Formy sahají od hranatých přes oválné až po kulaté.
  • Prádelní koš z látky/plsti: O něco exotičtější je varianta koše na prádlo z plsti. Plsť se dobře barví (velký výběr barev) a snadno se ošetřuje. Materiál je dost pevný, aby bezpečně uchoval vaše prádlo a ponechal ho prodyšné (nejsou zapotřebí žádné díry). Látka je navíc velmi lehká, takže ani přenášení není problém.

Při nákupu by se mělo dávat pozor na to, aby koš na prádlo byl prodyšný/měl díry. Aby se zamezilo nepříjemné vůni, měl by v každém případě být prodyšný.