Polštářky

Polštářky

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Polštářky Rádce Westwing

Měkké, heboučké, dekorativní, praktické, barvené...to všechno můžou být polštářky. Možností. Jak je zapojit do interiéru, jsou neomezené a kreativitě se meze nekladou. Polštářek je multifunkční doplněk, který nejen slouží v mnoha směrech, ale dotváří i styl celé místnosti. Ať už v posteli, na pohovce nebo židli, lavici v šatně nebo na chodbě, kuchyňské židli nebo v útulném koutku v dětském pokoji, polštáře se hodí téměř všude!

Polštáře jsou na výběr v mnoha různých barvách a designech. Na Westwing je naleznete v našem každodenních akčních nabídkách, a to až se -70% slevou. Od stylového nábytku ohromující bytové doplňky, které bude vaše životní prostor útulnější. Naši odborníci pro vás každý den hledají nejnovější trendy z domova i zahraničí. Získat v našem časopise Westwing Magazínu představu o tom, ja můžete do domova vnést vaši osobnost s vlastními DIY projekty. Nechte se inspirovat k lepšímu domovu i životu!

Polštářky slouží jednak k dekorativním účelům, ale i k praktickým jako sedák na zem. Získáte díky nim vedle židlí, gauče a křesel místo na sezení navíc pro hosty nebo lenošení. Zároveň slouží jako podsedáky na tvrdý nábytek. Zároveň tvrdší polštářky slouží jako dekorace na ustlané posteli přes den, a podpěra pod záda večer. 

Postele Boxspring slouží jako skvělý základ pro spoustu menších i větších polštářků. Díky většinou neutrálnímu záhlaví těchto postelí vyniknou různě barevné polštářky.  

Polštářky: Účel určuje vlastnosti

Jsou měkké, hebké a pohodlné, to mají všechny společné. Liší se ale v závislosti tom, na co je primárně používáme. 

Prvním z faktorů je velikost. Standardní rozměr polštářů je 80×80 cm, aby měla hlava dostatečnou podpěru. Dekorativníní polštáře mohou mít rozměry o něco menší, například 40x40cm na křeslo nebo pohovku. Největší jsou pak podlahové nebo meditační polštáře a pufy. Povlaky se pak také vyrábí ve všech velikostech. Pokud je polštář bez povlaku, ujistěte se, že je omyvatelný. 

Důležitá je i výplň polštářů. Podlahové mají tvrdší a stabilnější výplň, která musí být mnohem odolnější než u dekorativních polštářků

Stejně tak je potřeba věnovat pozornost vnějšímu materiálů. Obzvláště pokud jsou polšře určeny na venkovní použití – musejí odolat slunci, vodě a dalším nepříznivým vlivům. 

Obecně platí: před nákupem promyslete, na co chcete polštáře použít, a podle toho pak vybírejte velikost, tvar i materiál 

Polštářky: jednoduchá změna designu

Bez ohledu na účely, kterým polštář slouží, můžete libovolně měnit jeho vzhled, podle nálady a vkusu. Nemusíte tak při každé sezó kupovat nové, stačí, když jim pořídíte nový obleček.

Jak si vytvořit z polštářů skutečně osobitý doplněk? Když si ho necháte potisknout vlastním designem! Fotografie z dovolené, partnera, domácího mazlíčka nebo nějaké osobní motto vám vytvoří opravdu jedinečný kousek ve vašem domově!

Polštářky: Vlastní design

Dalším způsobem je DIY, kdy si na polštář sami našijete krajku, výšivku, střapce nebo jiný prvek, díky kterému úplně proměníte design polštáře. Nebo si je můžete prostě sami ušít! Návodů na internetu najdete spoustu, a originální dílo pak bude obdivovat každá návštěva.