Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Police Rádce Westwing

Police máme v našich bytech prostě všude a nutno poznamenat, že umí vypadat velmi přitažlivě. Aby i vaše poličky působily harmonicky, dekorativně a elegantně plnily svůj účel, stojí za to věnovat jim trochu času a rozvahy.

Westwing miluje, když je každý domov inspirující a krásné místo. Proto v našich vybraných prodejních kampaních nabízíme úžasné stylové produkty a také rozdáváme tipy a rady, jak na stylový interiér.

Různé typy policových regálů

Police je možné zavěsit na zeď, mohou stát na podlaze u stěny nebo volně jako přepážky v místnosti – jsou tak různorodé jak svým vzhledem, tak i použitím, že se staly skutečně oblíbenými kousky, a to nejen jako praktický úložný prostor.

Police jako přepážky v místnosti

Právě policové regály jsou populární jak prostředek k rozdělení prostoru. Jsou k dispozici v různých velikostech a výškách, takže je pak k přepažení podle potřeby lze použít od velmi nízkých až do stropu místnosti. Dokonce, i když se rozhodnete pro model sahající až ke stropu, budou police, pokud nebudou zrovna z tmavého, těžkého masivního dřeva, působit často nenápadně a v prostoru ne příliš objemně.

Závěsné police

Závěsné poličky mají nepopíratelnou výhodu v tom, že lze využít i volný prostor pod nimi. Kromě toho mohou krásně a smysluplně zaplnit holé stěny, když je podlahová plocha již zastavěna.

Uzavřené nebo otevřené police?

Otevřená polička je skvělá, když chcete vystavit doplňky a dekorační předměty nebo nějak hezky ukázat knihy. Její nevýhodou je, že může snadno dojít k jejímu přeplnění, což působí neuklizeně celkový dojem z místnosti je pak tím pádem chaotický.

Naopak uzavřené skříňky s policemi působí uklizeným a čistým dojmem, protože se v nich všechny věci dají rychle skrýt. Nevýhodou uzavřeného nábytku je, že nevypadá tak přátelsky a není volně přístupný.

Policové systémy

Přemýšleli jste někdy o kombinování polic? Kombinování umožňuje spojit různé typy polic do systému, což znamená, že můžete mít otevřené police společně s uzavřenými.

To vytváří zajímavé kontrasty a můžete také hezké doplňky umístit viditelně v otevřených policích a za dvířky je pak schovaný nepořádek! Zvláště pro obývací pokoje jsou policové systémy ideální a díky jejich flexibilitě dokonce lepší než klasické obývací stěny.

Tvar a barva

Pokud jde o tvar a barvu, je nejlepším řešením, když se přizpůsobíte již danému interiéru. Existují poličky, které díky svému nenápadnému vzhledu a souladu s ostatním interiérem vytvoří perfektní symbiózu a dokonale tak souzní s pozadím.

Kdo nechce nechat police zaniknout, může použít jasné barvy a nápadné vzory. Tak upoutá polička sama o sobě! U barevných a vzorovaných modelů dávejte ale pozor, aby celkový dojem s doplňky a dekoračními předměty nepůsobil zneklidňujícím dojmem a nebyl chaotický.

Materiál polic

Velké rozdíly jsou nejen ve tvarech a barvách, ale existují i velké rozdíly v materiálech. Kov, dřevo, plasty, sklo – nebo také různé kombinace, například kov se dřevem nebo sklem. Výběr je prostě obrovský a každý z materiálů má své výhody i nevýhody ve vzhledu a použití.

  • Dřevěné poličky, které se používají v koupelně, by měly být natřeny speciální vodovzdorným lakem
  • U koupelnových polic musíte bezpodmínečně dbát na to, aby byly ošetřeny proti plísním a korozi
  • Plastové police se mohou pochlubit vysokou odolností vůči povětrnostním podmínkám všeho druhu a na jejich údržbu stačí jen vlhký hadřík
  • Chromové regály sice nerezaví, ale u levnějších výrobků jsou sváry polic velmi náchylné k oxidaci
  • Poličky ze dřeva mohou být použity v obývacím pokoji i neošetřené – dřevěné police jsou absolutní klasika: Tmavé dřevo vypadá elegantně a světlé dřevo zase vyzařuje určitou přirozenost a útulnost
  • Pokud se rozhodnete pro police se skleněným dnem, budete mít sice elegantní polici, na kterou však musíte být velmi opatrní, protože zhruba osm milimetrů silné bezpečnostní sklo je těžké a náchylné na jakékoliv poškrábání

Regály na knihy pro vaši vlastní malou knihovnu

Jistě – trendem jsou digitální knihy. Zároveň ale člověk musí uznat, že není v místnosti nic útulnějšího, než police do stropu napěchované nádhernými knihami! Vlastní malá knihovna? Skutečný sen! Když pak před tuto polici s knihami postavíte pohodlné a příjemné křeslo ve venkovském stylu, pohled je perfektní!

Police vhodné pro jakýkoliv styl

Police jsou nepostradatelnou součástí našeho zařízení. Nástěnné police, knihovny, předělové regály nebo poličky na koření ‒  police prostě potřebujeme, protože poskytují úložný prostor na všechny naše každodenní potřeby. Ale u regálů nejde jen o to nastavit správnou výšku, šířku a hloubku vzhledem k jejich určení, ale jde také o barvu a design, které lze vybrat ze širokého spektra tak, aby se hodily ke stávajícímu prostoru a stylu.

Platí to jak pro nástěnné police v koupelně, tak i pro regály do stropu plné knih a CD v obývacím pokoji. Na Westwing najdete úžasné přihrádky, které budou vyhovovat vašemu stylu bydlení a budou na centimetr přesně pasovat a ještě budou za příznivou cenu.

  • Venkovský styl: Milujete příjemný rustikální a venkovský styl? Pak si vyberte police ze dřeva! Z dubu, borovice nebo buku lze ve vaší domácnosti vytvořit krásné police, a necháte-li na hranách polic trochu kůry, bude vzhled ještě přirozenější. Máte již doma celkem tmavý dřevěný nábytek? Pak zvýrazněte dřevěné police bílou barvou a dodejte tím prostoru více světla.
  • Retro styl: Police v jasném retro vzhledu upoutá v každé místnosti. Obzvláště populární jsou police v červené, ale i v žluté, fialové nebo modré barvě působí designově velmi pěkně. V obývacím pokoji mohou být barevné police natřené tak, aby se hodily k sametové pohovce ve vínové, hořčičně žluté nebo olivově zelené!
  • Moderní styl: Ke kuchyni ve vysokém lesku se hodí dokonale stejné poličky. V jasné bílé, černé nebo šedé působí čistě a elegantně v moderním stylu. V kombinaci s moderními přístroji už nepotřebujete žádné další doplňky, abyste vylepšily dojem z kuchyně. Často postačí jen krásná kytice naaranžovaná do velké vázy na parapetu s vhodným závěseem.

Prohlédněte si širokou nabídku rpolicových systémů a polic ve všech velikostech a designech online na Westwing!