Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Police Rádce Westwing

Police máme v našich obydlích prostě všude a se svými mnoha úložnými plochami vypadají také velmi přitažlivě. Ale mohou být i nebezpečné: když budeme stavět regál vedle regálu, kombinovat hodně různé police nebo je chaoticky zaplníme, pak se z našeho bydlení snů může rychle stát noční můra. Aby police působily spořádaně, dekorativně a harmonicky plnily svůj účel, stojí za to věnovat jim trochu času a rozvahy.

Westwing by byl rád, kdyby každý domov byl inspirující a krásný. Proto v našich vybraných prodejních kampaních nabízíme mnoho různých polic, ale dáváme vám také tipy a rady, jak si vybrat nejkrásnější úložný nábytek a správně ho rozmístit. Jak udělat ze staré police krásný designový kousek? Kdy je vhodný policový systém? Jak použít policové stěny na rozdělení prostoru? Víme mnohem víc! S několika starými lékárenskými skleničkami, proutěnými košíky a trochou doplňků v industriálním Chic stylu může být okouzlující dokonce i sklepní police!

Různé typy policových regálů

Police je možné zavěsit na zeď, mohou stát na podlaze u stěny nebo volně jako přepážky v místnosti – police jsou tak různorodé jak svým vzhledem, tak i použitím, že se staly skutečně oblíbenými kousky, a to nejen jako praktický úložný prostor.

Police jako přepážky v místnosti

Právě police jsou populární jak prostředek k rozdělení prostoru. Jsou k dispozici v různých velikostech a výškách, takže je pak k přepažení podle potřeby lze použít od velmi nízkých až do stropu místnosti. Dokonce, i když se rozhodnete pro model sahající až ke stropu, budou police, pokud nebudou zrovna z tmavého, těžkého masivního dřeva, působit často nenápadně a v prostoru ne příliš objemně.

Závěsné police

Závěsné police mají nepopíratelnou výhodu, že lze využít i volný prostor pod nimi. Kromě toho mohou závěsné police krásně a smysluplně zaplnit holé stěny, když je podlahová plocha již zastavěna.   Vrtačkou a několika šrouby pak police na stěnu snadno přišroubujete.

Uzavřené nebo otevřené police?

Otevřené police jsou skvělé, když chcete vystavit doplňky a dekorační předměty nebo nějak hezky ukázat knihy.

I přes dekorace nebo drobné interiérové předměty vypadají tyto police moc pěkně. Nevýhodou otevřených police je, že je můžeme rychle přeplnit, takže vypadají neuklizeně a celkový dojem z místnosti je tím pádem chaotický.

Naopak uzavřené police působí díky dvířkům uklizeným a čistým dojmem, protože všechny věci denní potřeby se dají rychle skrýt.

Nevýhodou uzavřených polic je, že uzavřený nábytek nevypadá tak přátelsky a není volně přístupný.

Policové systémy

Samozřejmě, že nemusíte mít jen otevřené nebo uzavřené police.

Přemýšleli jste někdy o kombinování polic? Kombinování umožňuje spojit různé typy polic do policového systému. To znamená, že můžete sestavit otevřené police s uzavřenými, které mají na čelní straně buď dvířka, nebo dokonce přihrádky.

To vytváří zajímavé kontrasty a můžete také hezké doplňky umístit viditelně v otevřených policích a za dvířky je pak schovaný nepořádek! Zvláště pro obývací pokoje jsou policové systémy ideální a díky jejich flexibilitě dokonce lepší než klasické obývací stěny.

Tvar a barva

Pokud jde o tvar a barvu, je nejlepším řešením, když se přizpůsobíte již danému interiéru a hlavně pak uplatníte vlastní vkus. Existují police, které díky svému nenápadnému vzhledu a souladu s ostatním interiérem vytvoří perfektní symbiózu a dokonale tak souzní s pozadím.

Kdo nechce nechat police až příliš zaniknout, může použít jasné barvy a nápadné vzorů.

Tak upoutá už police sama o sobě! U barevných a vzorovaných modelů dávejte ale pozor, aby celkový dojem s doplňky a dekoračními předměty nepůsobil zneklidňujícím dojmem a nebyl chaotický.

Materiál polic

Velké rozdíly jsou nejen ve tvarech a barvách, ale existují i velké rozdíly v materiálech – kov, dřevo, plasty, sklo – nebo také různé kombinace, například kov bývá v kombinaci se dřevem nebo sklem, výběr je prostě obrovský.

Jaký materiál si nakonec vyberete, to bude záležet na použití police. Každý z materiálů má své výhody i nevýhody ve vzhledu a použití.

Dřevěné police, které se používají v koupelně, by měly být natřeny speciální vodovzdorným lakem na lodi – i když schne velmi pomalu, je vysoce odolný proti vodě.

U koupelnových polic musíte bezpodmínečně dbát na to, aby byly ošetřeny proti plísním a korozi.

Plastové police se můžou pochlubit nejvyšší odolností vůči povětrnostním podmínkám všeho druhu a na jejich údržbu stačí jen vlhký hadřík. Chromové regály sice nerezaví, ale u levnějších výrobků jsou svary polic velmi náchylné k oxidaci.

Police ze dřeva mohou být použity v obývacím pokoji i neošetřené – dřevěné police jsou absolutní klasika:

Tmavé dřevo vypadá elegantně a světlé dřevo zase vyzařuje určitou přirozenost a útulnost.

Pokud se rozhodnete pro police se skleněným dnem, budete mít sice velmi elegantní polici, ale měli byste být přesto opatrní, protože zhruba osm milimetrů silné bezpečnostní sklo je velmi těžké a velmi náchylné na jakékoliv poškrábání.

Regály na knihy pro vaši vlastní malou knihovnu

Jistě – trendem jsou digitální knihy, ale zároveň člověk musí uznat, že není v místnosti nic útulnějšího než police do stropu napěchované nádhernými knihami!

Vlastní malá knihovna? Skutečný sen! Když pak před tuto polici s knihami postavíte pohodlné a příjemné křeslo ve venkovském stylu, pak je pohled perfektní!

Objevte nábytek a bytové doplňky na Westwing

Police vhodné pro jakýkoliv styl

Police jsou nepostradatelnou součástí našeho zařízení. Nástěnné police, knihovny, předělové police nebo poličky na koření ‒  police prostě potřebujeme, protože poskytují úložný prostor na všechny naše každodenní potřeby. Ale u regálů nejde jen o to nastavit správnou výšku, šířku a hloubku vzhledem k jejich určení, ale jde také o barvu a design, které lze vybrat ze širokého spektra tak, aby se hodily ke stávajícímu prostoru a stylu.

Platí to jak pro nástěnné police v koupelně, tak i pro regály do stropu plné knih a CD v obývacím pokoji. Ve Westwing najdete úžasné police, které budou vyhovovat vašemu stylu bydlení a budou na centimetr přesně pasovat a ještě budou za příznivou cenu.

  • Venkovský styl: Milujete příjemný rustikální a venkovský styl? Pak si vyberte police ze dřeva! Z dubu, borovice nebo buku lze ve vaší domácnosti vytvořit krásné police, a necháte-li na hranách polic trochu kůry, bude vzhled ještě přirozenější. Máte již doma celkem tmavý dřevěný nábytek? Pak zvýrazněte dřevěné police bílou barvou a dodejte tím prostoru více světla.
  • Retro styl: Police v jasném retro vzhledu upoutá v každé místnosti. Obzvláště populární jsou police v červené, ale i v žluté, fialové nebo modré barvě působí designově velmi pěkně. V obývacím pokoji mohou být barevné police natřené tak, aby se hodily k sametové pohovce ve vínové, hořčičně žluté nebo olivově zelené!
  • Moderní styl: Ke kuchyni ve vysokém lesku se hodí dokonale stejné police. V jasné bílé, černé nebo šedé působí čistě a elegantně v moderním stylu. V kombinaci s moderními přístroji už nepotřebujete žádné další doplňky, abyste vylepšily dojem z kuchyně. Často postačí jen krásná kytice naaranžovaná do velké vázy na parapetu s vhodným závěseem.

Prohlédněte si širokou nabídku rpolicových systémů a polic ve všech velikostech a designech online na Westwing!

Nadcházející kampaně