Pohovka

Pohovka

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Pohovka Rádce Westwing

Kdyby pohovky uměly vyprávět příběhy, staly by se z nich velmi úspěšní spisovatelé nebo scenáristé. Život rodiny se odehrává právě okolo gauče: ten byl zřejmě svědkem prvního manželského polibku, první snídaně, prvních dnů v životě dítěte a vůbec všech důležitých okamžiků rodiny. Musel přežít záchvaty vzteku kočky, která na něj vytasila drápy, vylité víno a kávu a spoustu dalšího, a přesto dobře vypadat a sloužit. Žádná domácnost se bez něj neobejde!

Proto pro vás Westwing hledá jen takové sedací soupravy, které tohle všechno zvládnou. Najdete je ve všech stylech: retro á la 60. léta, Ludvík se sametem nebo třeba pohovka Chesterfield, variant je opravdu spousta! V našich aktuálních kampaních vám představujeme tohoto ideálního kandidáta na příjemné posezení i občasné přespání!

Objevte pohovky na Westwing

Poohlížíte se po novém gauči? Můžete vybírat z dvojmístných, trojmístných, rohových, rozkládacích a dalších pro váš obývací pokoj nebo pokoj pro hosty.

Velmi elegantně a dominantně bude vypadat masivní rohová sedačka, která pak ponechává jen málo prostoru v místnosti. Malý dvoumístný gauč ve velké místnosti nebude tak výrazný, ale zase nezabírá tolik místa. Dobře promyslete dispozici místnosti, kam chcete pohovku umístit!

Rohová sedačka se hodí obzvláště pro velké prostory a početné rodiny. Rodinný život se odehrává zejména okolo ní. Rozkládací se zase hodí do podkrovního bytu, kde je boj o místo. Nahradí snadno pokoj pro hosty a zároveň bude designovým doplňkem přes den, kdy ji zase složíte zpátky.

Gauč s rámem postele

Rozkládací pohovka je sama o sobě funkční a užitečný kus nábytku, ale pokud víte, že gauč využijete na spaní často, existují ještě ty se zabudovaným rámem postele. Jsou pohodlné na spaní, snadno je složíte a rozložíte, a ukrývají i celkem velký úložný prostor, kam schováte vždy ráno lůžkoviny.

Látky pro pohodlné sezení i spaní

Po tom, co člověk zjistí požadovanou velikost sedačky, začne většinou přemýšlet o materiálu. Kůže? Umělá kůže? Tkanina? Mikrovlákno? Možností je opravdu spousta, liší se nejen vzhledem, ale i vlastnostmi materiálu.

Kožená sedačka: klasika, která vypadá elegantně a dobře se na ní sedí. Vyžaduje ale hodně péče, aby vypadala a sloužila dlouho dobře. Hodí se téměř do každého bytu.

Z tkaniny a mikrovlákna: můžou být vyrobeny z jak z přírodní, tak syntetické látky. Oboje mají své výhody. Zde máte na na rozdíl od kůže výběr z rozmanitých vzorů a barev.

Péče o pohovku

Gauč je centrem obývacího pokoje a dostává celkem zabrat. Jídlo, večírky, káva s kamarádkami – vše, se na něm podepisuje. Čištění pak volte podle druhu skvrny a podle materiálu textilu na pohovce. Jednou za čas by se měla důkladně vyčistit každá. Existují různé tipy podle materiálu:

Tkanina:  Většina potahů z látky se čistí, podobně jako koberce, speciální pěnou. Ta je k ním dostatečně šetrná.

Kůže: Pokud na koženou pohovku něco vylijete, měli byste ji okamžitě otřít měkkým vlhkým hadříkem, abyste ji neodřeli. Tip: Pokud chcete odmastit horní část opěradel, použijte ocet.

Polstrování

U čalounění nábytku existují různé metody, a to buď volné nebo pevné polstrování. Dnes se dává přednost volnějším, měkčím materiálům. Ty zajišťují velkou přizpůsobivost.

Pokud jste se pro něj také rozhodli, oceníte jeho příjemný pocit. Pevný polstr je zase těsně připevněn k pohovce a dobře drží tvar. Dobře se na ní pracuje, když potřebujete sedět vzpřímeně.

Co takhle rohová sedačka?

Na rohovou sedací soupravu se vejde velká rodina, a všichni na sebe vidí a můžou si povídat. Hodí se také, když máte často návštěvy a oslavy. Zároveň poskytuje dostatek místa na čtení nebo sledování TV, kdy si můžete pohodlně natáhnout i nohy. Některé modely mají prostor na nohy i vysunovací. Prodloužený prostor na nohy se dá využít i jako občasné jednolůžko.

Ideální výška sedáku

Výška, ve které budeme sedět, je také důležitá. Pro většinu lidí je ideální 43 až 45 cm. Čím je nižší, tím je obtížnější vstávání. Zejména by se měli nízké výšce vyhnout tedy starší lidi. Pokud chcete, aby si vaši hosti při povídání viděli do očí, pořiďte si křesla a židle s odpovídající výškou. I esteticky to bude vypadat v místnosti mnohem líp.

Ta správná barva

Při výběru barvy sedačky se můžete odrazit od dvou faktorů: buď barva sedačky bude dominovat místnosti a přizpůsobíte jí ostatní zařízení, nebo si zvolíte barevnou paletu pro daný pokoj a veškeré vybavení včetně gauče pořídíte v jejím rámci.

Doplňky

Pohovky se snadno dekorují. Nabízí ze spousta možností v různých barvách a materiálech, které můžete klidně často měnit podle nálady nebo ročního období. Polštářky a deky na gauč jsou nejjednodušší způsob, jak rychle a snadno změnit dekor celé místnosti. Není to ale jen dekorace! Slouží především k pohodlné relaxaci . Stačí ještě něco dobrého na dosah ruky a můžete trávit příjemné volné chvíle. Pokud máte ještě volný prostor okolo gauče, můžete ho skloubit s ladícím pufem nebo stoličkou, které můžou sloužit i jako úložné prostory navíc.

Pohovka Chesterfield a měkká dečka – ideální duo na odpočinek.

Sametová pohovka

Sametová sedačka je výrazný luxusní doplněk vašeho domova. Hodí se především k vintage a retro stylu. Většinou má dřevěnou spodní konstrukci a je určena pro dvě osoby. Nehodí se pro ni běžné barvy jako bílá, šedá nebo béžová. Vynikne pouze ve výrazných barvách:

  • Olivově zelená
  • Hořčicová
  • Rubínově červená
  • Akvamarínově zelená

S těmito barvami získá váš pokoj ten správný retro nádech! Díky lesklému sametu budou krásně zářit.

Pohodlně se usaďte a užívejte si luxusní odpočinek!

Nadcházející kampaně