Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Piknikové koše Rádce Westwing

Útulné místo na zelené louce, sladká nebo slaná svačina a osvěžující nápoj...  Jak je to krásné, pokud máte piknikový koš, kam všechno poskládáte bez velké námahy. Piknikové koše často obsahují všechno od příborů po skleničky – tedy to, co potřebujete v létě na několik hodin v přírodě. Všechno je uloženo v přihrádkách nebo zajištěno popruhy nebo poutky, takže se to nemůže při dopravě pomíchat či rozbít.  

Řekne-li se piknikový koš, jako první vás napadnou krásné vzdušné ratanové koše, které jsou k dispozici v mnoha velikostech pro dvě osoby nebo pro celou rodinu. Uvnitř jsou vyloženy lehkými látkami, které tak trochu připomínají plážové koše na opalování. Koše jsou půvabné, romantické nebo prostě hezké: hlavně musí být pevné, aby přečkaly mnoho krásných výletů. V kampaních Westwing najdete vždy krásné modely od košů až po piknikové kufry. Při dalším výletu vám ručíme za to, že budete mít všechno při ruce a přitom krásně zabalené.

Co patří do piknikového koše?

Piknikový koš je úžasná věc, protože do něj zabalíte pohodlně vše, co potřebujete pro bohatý piknik. Dáte do něj talíře, skleničky, příbory, ubrousky a vývrtku – prostě všechno důležité a pravděpodobně ještě mnoho dalších věci.  Existují různé vzory a velikosti piknikových košů: Ať už budete jen dvě nebo čtyři osoby, vždy najdete vhodnou velikost koše!

Před nákupem takového koše jen popřemýšlejte, zda jej budete používat spíše jen pro sebe a svého partnera, anebo pro více lidí.  Podle toho si jej pak vyberte.

Tím, že je vybavení koše šikovně připevněno na víko anebo po stranách, zůstane v koši ještě dostatek místa pro různé dobroty nebo nápoje: jako jsou např. sýry, hroznové víno, láhev červeného vína nebo sušenky.

Když pak naleznete v koši vše potřebné, stane se piknik nádherným a nezapomenutelným zážitkem!

Nádobí v piknikovém koši

Nádobí a skleničky, které jsou v piknikovém koši, nemusí být nutně vyrobeny z plastu. Často jsou nádoby z keramiky a skleničky ze skla ‒ takže se romantické povahy nemusí obávat, že by byl krásný romantický piknik něčím narušen anebo dokonce pokažen.

Pikniková deka a piknikový koš ‒ ideální letní kombinace

A co ještě patří k piknikovému koši?  Samozřejmě správná deka! Pikniková deka je vhodná pro piknik v přírodě, protože její spodní část je opatřena speciální vrstvou, která zabraňuje navlhnutí jídla i vašeho pozadí.

Nejlepší je, když budou spolu ladit pikniková deka s piknikovým košem, a vy tak budete moci zažít opravdu stylový piknik. V mnoha koších je už deka součástí výbavy, takže si můžete být jisti, že bude vždy dobře ladit.

Vychutnejte si chlazené nápoje a chutné jídlo, které jste si uložili do krásného piknikového koše! A prožijte s přáteli či rodinou krásné chvíle na čerstvém vzduchu.

Obsah: Co nesmí chybět v piknikovém koši

Piknikový koš vlastní v dnešní době jen málokdo. Přitom jsou praktické doplňky pro teplé letní dny neuvěřitelně krásné a budí pocit nostalgie. Navoďte si piknikovým košem pocit svobody, léta a přírody. Neboť to co dělá piknik výjimečným, je kromě dobrého jídla přirozeně také volba místa.  Není nic krásnějšího než se usadit na své oblíbené místo pod kvetoucí třešně na piknikovou deku nebo se prostě jen tak procházet přírodou a hledat hezké místo v lese s probleskujícím sluncem někde na břehu potůčku, který je jako stvořený pro piknik s vašimi přáteli nebo rodinou.

Jen málokdy využíváme parky, lesy a louky před naším domem, abychom měli krásné společné zážitky a vzpomínky. Přitom udělat si piknik s pravým piknikovým košem je tak jednoduché. Jídlo a nápoje se musí v kuchyni pouze zabalit do koše a můžete vyrazit ven, abyste si užili večeři na čerstvém vzduchu.

Náš stručný seznam vám prozradí, co by nemělo chybět v žádném piknikovém koši:

  • Talíře: Z plastu nebo porcelánu, v krásné bílé barvě, anebo aby ladily s květinovou loukou s modrými a růžovými květy; talíře prostě do piknikových košů patří.

  • Skleničky: Docela obyčejné skleničky nebo stylové na víno nebo sekt nesmí v koši chybět v žádném případě.

  • Příbory: I když občas rádi jíme jen rukama, pro namazání chleba je ale nůž nutný.

  • Ubrousky: Neměli byste zapomenout vedle nádobí na vhodné ubrousky, které by přirozeně měly ladit s látkovým potahem uvnitř koše.

  • Koření: Opravdu dobrý piknikový koš je vybaven slánkou a pepřenkou, abyste mohli jídlu správně dochutit.

  • Vývrtky: Piknikové koše s vývrtkou jsou jako stvořené pro všechny milovníky vína.

Vydejte se jen tak do přírody a najděte si s piknikovým košem vhodné místo pro váš piknik!