Pestré sklenice

Pestré sklenice

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Pestré sklenice Rádce Westwing

Každý den může být tak krásně! Pestré sklenice dodají každému stolu něco výjimečného – a je jedno, jestli jde o slavnostní příležitost nebo normální večeři. Přitom se udržují stejně snadno jako jejich nebarevné kolegyně. Podle svého vkusu se můžete rozhodnout pro intenzivně zbarvené, pestře vzorované sklenice, nebo pro ty s jemným pastelovým zabarvením. Pokud jde o formu, i tady máme na výběr barevné sklenice pro každý druh nápoje: od aperitivu a koktejlu po víno, vodu a whisky.

Ve Westwing najdete pestré sklenice mnoha stylů a tvarů: každý den zahajujeme atraktivní tematické kampaně se vkusným značkovým zbožím a až se 70% slevami. Sada 6 barevných sklenic je také skvělým dárkem pro milovaného přítele či přítelkyni, kteří si právě zařizují novou kuchyň. Podívejte se s námi na další krásné dárky pro všechny důležité akce, ale i osoby: dárky pro milovníky stylu, přátele, kteří milují značkové předměty, amatérské pekaře i kuchaře a mnoho dalších. Inspirujte se!

Pestré sklenice: historie a výroba

Zdá se to až neuvěřitelné, ale lidstvo vyrábí sklo již několik tisíc let. První sklenice nebyly samozřejmě tak jemně zpracované jako dnes. Nádoby na pití na sklářské techniky teprve čekaly. V římské říši pila aristokracie již z barevných, umělecky tvarovaných sklenic. V renesanci byly Benátky centrem sklářského umění, stejně jako později vzácného skla Murano. Pokud jde o ruční výrobu skla, i dnes Italové vyrábějí ušlechtilé barevné sklo v různých dekorech.

Ale jak se pestré sklenice vyrábí? Sklo se skládá z křemenného písku, potaše, sody a vápna, které se společně taví při vysokých teplotách. Smícháním roztavených oxidů železa a vzácných zemin se získá sklo ve všech barvách duhy: oxid kobaltu zbarví sklenice například modře, oxid chromu zeleně. Oxidy železa dávají sklenicím žlutou barvu a oxid niklu krásně fialové tóny. Tmavě červené rubínové barvy sklenic se dosahuje mořením kovových solí. Aplikují se na chladné sklo a potom se zahřívají. Když budeme takto vyrobené sklenice brousit, uvidíme, že barva je jenom na povrchu.

Pestré sklenice jako stylové doplňky

Umělecky zpracované barevné sklenice jsou skvělým doplňkem pro bytové dekorace v kuchyni nebo v jídelně. Pokud je ukládáme do příborníků se skleněnými dvířky ve stylu Vintage nebo ve venkovském stylu, budou pořád na stole, protože je vaši hosté budou vyžadovat. Pestré sklenice jako poutavé dekorace mohou být uloženy i v moderních vitrínách navržených přímo k těmto účelům. Barevné sklenice a poháry se jako působivé doplňky hodí i do obývacích pokojů. Ve volných policích tvoří sklenice – například z křišťálového nebo olovnatého skla ‒ spolu s karafou nádherný soubor. Náš magazín Westwing přináší mnoho způsobů, témat a praktických návodů, jak si metodou „udělej si sám“ a „jak na to“ snadno vyzdobíte svůj vlastní domov. Jednoduše se podívejte, jaké nápady na vás čekají!