Patrová postel

Patrová postel

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Patrová postel Rádce Westwing

Je patrová postel v první řadě pro úsporu místa, nebo zejména útulné místo na spaní s okouzlujícím šarmem? Krása patrové postole je ale to, že jde o chytrý kus nábytku, ale není to kus se vzhledem praktického multifunkčního nábytku. Naopak, v horní části palandy je dostatek místa ke spánku, který se stává zábavou, zároveň zprostředkuje bezpečnost a má také obrovský prostor pro mazlení. Samozřejmě, že vysoké postele jsou zvláště oblíbené u dětí. Ale dospělí mohou také zvážit, zda pro ně palanda nemusí být přesně to pravé!

Westwing miluje řešení, které přinášejí také legraci a mají styl. Představa spaní v nebeské výši se nám líbí. S patrovou postelí může být pokoj rozdělen na klidnou část, kde můžete odpočívat a aktivní oblast, v níž člověk žije, bydlí a pracuje. V našich tematických výprodejích nabízíme nejen vysoké postele, ale i celou řadu dalších, které pomáhají vytvořit relaxační atmosféru nebo dobijí životní energii.

Patrová postel – hodí se vždy

Kdo slyší slovo patrová postel, tak v první řadě myslí na nábytek pro dětské pokoje, kde se velmi často používá tento typ postele. Výhody nabízené palandou, ale znají dobře také dospělí, takže stále častěji se objevují ve více ložnicích.

Je třeba konstatovat, že u stále více lidí, kteří žijí osamoceně a mají stále méně volného místa a hledají úsporná řešení pro obytnou plochu, umožňují patrové postele komfortní bydlení v malém prostoru. Taková to postel dokonale zapadá do tohoto konceptu, protože otevírá druhou životní úroveň uvnitř bytu. Zejména v jednopokojovém bytě, oddělíte tímto způsobem prostor pro obytnou část a prostor na spaní.

Patrová postel v dětském pokoji – klasika

Pro děti existují různé modely vysoké postele. Vedle klasické patrové postele, která poskytuje v horní části prostor na spaní a ve spodní části místo na pracovní stůl nebo koutek na hraní, jsou i palandy započítány do kategorie patrových postelí. U modelů pro děti by to mělo být především o stabilitě a bezpečnosti, protože děti často používají tento typ postele pro dovádění a hraní, k čemuž jsou ještě přidány žebříky.

Patrová postel pro dospělé – komfortní spánek ve vysokých nadmořských výškách

Představte si, že máte malý prostor pro postel, ale byt má vysoký strop, pak se nabízí nákup nebo výstavba patrové postele, protože to vyžaduje prakticky žádné místo na zemi a využívá se optimálně vzdušný prostor. Ten, kdo se rozhodnou pro nákup palandy, ten čelí volbě.

V závislosti na požadavcích prostoru to může být buď hotová postel, která jen potřebuje být sestavena, koupíte a postavíte sami, nebo si najmete odborníky na zaměření postele.

I když jsou sériově vyráběné postele k dispozici v různých velikostech, mají vestavěné nebo na zakázku vyrobené palandy tu výhodu, že mohou být dokonale přizpůsobeny podmínkám prostoru a tímto způsobem může vzniknout skutečně unikátní kousek.

Kdo hledá návod a inspiraci, nalezne jej dostatečně na internetu, k dispozici jsou velmi podrobné instrukce a videa, tak si za pomoci ručního nářadí a pár přátel tuto postel sestavíte sami.

Stejně jako u modelů pro děti, může být prostor pod postelí v ideálním případě použit jako obytný prostor. Člověk má možnost k vytvoření úložného prostoru, nebo může s trochou kreativity a závěsů, které se snadno namontují kolem, vytvořit prostornou šatnu, pod naším spacím prostorem.

Patrová postel – stabilita má rozhodující význam

Stejně jako u dětských postelí, má i u dospělých, nejvyšší prioritu bezpečnost a stabilita a je jedno jestli si tuto postel postavíte sami, zavoláte odborníka, nebo si ji koupíte v obchodě. Robustní a stabilní materiály, jako je dřevo a kov jsou nejvhodnější. V případě, že postel se montuje přímo na jednu nebo více stěn, tak nemá takový nárok na počet nohou, pak byste měli při výběru nosníků, držáků a hmoždinek věnovat pozornost kvalitě a správným velikostem a nosnosti.

Nechceme přeci se v noci probudit pádem na zem. Ze stejného důvodu byste měli zvážit další bezpečnostní aspekty, jako jsou zábradlí, uzavíratelné nebo neuzavíratelné otvory, parapety apod.

V případě, že máte, při stavbě nebo konstrukci, bezpečnost a stabilitu na paměti, vytvoříte tak funkční, unikátní a osobní oázu pod stropem pokoje a dostanete stejnou kapacitu pro praktické a kreativní nápady na podlaze!

Patrová postel v místnosti

Rozhlédněte se po místnosti. Má vysoké stropy a je součástí staré budovy. Myslíte si při vstupu, že je tento pokoj optimálně využitý. Váš pohled putuje do snu o dvojlůžku. Proč putuje vzhůru? Vpravo, na zdi, stojí ve výšce 200 cm patrová postel, jak úžasný příjemný efekt.

Dětství oživují Vaše vzpomínky, když se na to podíváte. Na druhou stranu, tato postel vypadá jako vše možné, jen ne dětsky. Naopak. Je moderní a dokonale se přizpůsobí místnosti. Není to obyčejná patrová postel, ale velká dřevěná konstrukce, která se vznáší jako krychle ve vesmíru. Na vnější straně krychle je připojena knihovna. Krychle je jinak, ze zbývajících dvou stran, otevřena. Uvnitř je pohovka s TV koutkem, který je však připravený na straně knihovny. Fantasticky útulné. Záclonou můžete zavřít „malou místnost v místnosti“, takže můžete nerušeně relaxovat.

Ale pojďme k posteli. Na tu můžete vyšplhat po stříbrném žebříku. Postel je na kostce. Stříbrné zábradlí chrání spáče před padem z postele, nebo spíše před utrpením z pádu z výšky. Tato „kostka“ je dostatečně velká, takže budete mít k dispozici i prostor na pár polic. V patrové posteli máte pro sebe království pro relaxaci a odpočinek. Z vrcholu se nyní podíváme na pokoji. Měkký koberec na parketovou podlahu, na které máte dosud zřízenou malou pracovní plochu, Vám padl do oka. Spací a pracovní prostor je jasně oddělen, jak jen to může být v místnosti možné.

Velké okno daruje denní světlo do Vašeho pracoviště. Zelené pokojové rostliny zdobí místnost a dají jí svěží atmosféru. Líbí se Vám myšlenka vysoké postele, která je inscenovaná zcela odlišně? Pak to udělejte s touto myšlenkou útulnější. Přejeme vám hodně zábavy při vytváření tohoto vzrušující pocitu. Nádherně útulné a zároveň šetřící místo. Budete jí prostě milovat!

Patrová postel v pokoji pro hosty

Vysoké postele jsou populární nejen u dětí, ale i pro malý pokoj pro hosty je taková to postel optimálním řešením. Takto mohou být vytvořeny dvě místa na spaní, aniž by bylo nutné zabrat velký prostor. Bez psacího stolu, jako v dětském pokoji, působí patrová postel v bílé barvě nebo z borového dřeva, velkým dojmem. Postele s pohodlnými matracemi a za nízkou cenu – pak je patrová postel ideální v pokoji pro hosty. Vypadá elegantně a šik!