Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Odkapávač Rádce Westwing

Kdo by to neznal? Svátek, který se konal včera večer byl opojný a okouzlující, ale při vstupu do kuchyně ihned padne pohled na hory navršeného nádobí... Kdo to ale teď má umýt? Blaze tomu, kdo má myčku! Ruční mytí se jednou musí provést a tak nezbývá, než si povzdechnout, vyhrnout rukávy, otočit kohoutkem s teplou vodou a kápnout několik kapek saponátu do dřezu, které se rychle promění v pěnu.

Každý slaví rád a rád zve přátele. Komíny nádobí jsou pak nevyhnutelné. Aby se mytí špinavého nádobí nestalo noční můrou, máme pro vás v nabídce Magazínu Westwing praktické nezbytnosti do kuchyně. Se stylově navrženým odkapávačem bude mytí rutinním cvičením pro všechny kteří se obávají chaosu v kuchyni. Nechte se inspirovat našimi tématickými nabídkami do kuchyně a domácnosti a usnadněte si život s hezkými a funkčními pomocníky do kuchyně!

Odkapávače, kartáče na mytí & spol. – jak mýt rychle a jednoduše

Pro hladký průběh a časovou úsporu mytí jsou potřeba různé věci. Silná houba, kartáč, spolehlivý mycí přípravek a prostorný odkapávač. Dobrý, stabilní kartáč na mytí může ušetřit namáhavé kartáčování. Existují kartáče z plastu, nerezové oceli nebo ze dřeva a s vyměnitelnou hlavou. Aby se také při mytí nezapomnělo na životní prostředí, měli byste se v každém případě rozhodnout pro ekologicky odbouratelný model. Houby, drátěnky a mycí hadříky by měly být rovněž stabilní a měla by s nimi být dobrá manipulace.

Pro výběr mycího prostředku se doporučuje ekologicky šetrná varianta. Ruční mytí je v porovnání s mytím myčkou je podstatně energicky úspornější a nezatěžuje tolik vodu. V případě mycích přípravků by se také neměly dělat žádné kompromisy. U dobrých mycích přípravků obvykle méně znamená více, tedy, že také malé množství mycího prostředku dobré kvality může působit plnou silou. To šetří přílišné množství pěny a nezanechává na nádobí žádné zbytky. Při čištění od tuku hraje důležitou roli teplota vody: voda by měla být pro vaše ruce příjemná a neměla by být příliš studená. Poté můžete vše dát nechat uschnout na odkapávač.

Který odkapávač je vhodný?

Pokud toto vše budete respektovat, chybí vám už jen k sušení vašeho nádobí na vzduchu vhodný odkapávač. Lehké, vzdušné odkapávače jsou šetrnější k životnímu prostředí než sušička nádobí sbírající proud nebo příslušný program myčky. I ekologicky navržená myčka spotřebovává na chod energii. Položte odkapávač, který odpovídá vaší každodenní potřebě pro odkládání nádobí. Doporučuje se místo v blízkosti dřezu, abyste si usnadnili manipulaci. Podle prostornosti vaší kuchyně můžete umístit druhý odkapávač pro extra množství nádobí.

Odkapávač nemusí být drahý. Mezi nejčastější varianty odkapávačů patří dřevo, nerezová ocel a plast.

  • Dřevěné odkapávače: přírodní materiál, ekologický, šetrný k jemným porcelánovým kouskům a hezky vypadá. Dřevo se čistí samo, ale není tak hygienické jako neorganické materiály a může hnít.
  • Odkapávače z nerezové oceli: Materiál se snadno čistí, nerezový a odolný proti vlhkosti, má větší kapacitu než dřevěný odkapávač, protože má jemné provedení
  • Plastové odkapávače: elastický materiál, nerozbitný a odolný, snadno se čistí, všeobecně má více ploch, na nichž může ulpívat nečistota

Můžete se rozhodovat mezi stylovým a perfektně promyšleným designem nebo konvenčními modely, které splňují své služby stejným způsobem.