Hledat

Obloukové lampy

Seřadit
22 Výrobků
Seřadit

Obloukové lampy: výjimečný design a příjemné světlo do vašeho domova

Zejména do prostornějších obývacích pokojů se jako přídavný zdroj osvětlení přímo dokonale hodí obloukové stojací lampy. Poskytují dostatek světla a vypadají skutečně atraktivně a zajímavě. V interiéru každé místnosti proto zákonitě patří k nejvýraznějším designovým prvkům, které obdivuje každá návštěva.

A zamilujete si je i vy. Ve chvílích, kdy vám je příjemnější tlumenější světlo ozařující jen určitý kousek prostoru vašeho obývacího pokoje, jako například při sledování televize, povídání si u skleničky dobrého pití s přáteli nebo klidně i u domácího cvičení jógy, světlo obloukové lampy oceníte především. Vedle své pohovky postavte třeba obloukovou lampu s podstavou z kartáčovaného kovu a stínidlem z bavlny, nebo celokovový model ve zlaté barvě.

Nádherně a dominantně u stojací lampy oblouk působí ve světlejších a takzvaně čistších interiérech. Tedy v prostorech, kde je dostatek místa a vévodí mu nekomplikované vzory a tvary okolního nábytku. Konec konců, stojací lampa oblouková je designovým trendem určeným do moderně zařízených bytů a domů.

Obloukové lampy v mnoha stylech


Westwing je váš první partner, pokud jde o 8 velkých bytových stylů: boho, excentrický, girly, glamour, klasický, scandi, vesnický nebo puristický. Máme také několik tipů a triků pro styly vintage nebo shabby chic. Těšte se na denně nové tématické nabídky s jedinečným sortimentem výrobků od našich expertů na styl a Delie Fischer. V Magazínu Westwing naleznete pěkné nápady na vybavení a svět stylů. Návštěvy doma a tipy na dekorace se vždy řídí podle nejnovějších trendů. Aktuální novinky vás informují o stylových trendech. Objevte kromě toho zajímavá interview s experty na styl, designéry, umělci, kteří vám nabídnou hezké inspirace. Navíc vám ještě k tomu nabízíme mnoho podnětů a témat How – To a DIY, pomocí kterých si budete moci zařídit a vyzdobit vlastní domov. Tak bude bydlení zážitkem!

Oblouková lampa dodá výrazné světlo

Ohýbací lampa patří do rodiny stojacích lamp, které se v zásadě díky své velikosti starají o dostatek pozornosti; ale obloukové lampy je předčí co se týká délky. Vyčnívající oblouková lampa nám dává světlo a působí jako samostatně stojící designový objekt, který nesmí chybět v žádném bytě. Každý den znovu přitahuje pohledy a okouzlí nás i naše hosty svou elegancí a impozantní velikostí. Pokud tyto lampy a světla ještě trůní na elegantním a stylovém mramorovém podstavci, jako Arco od Achille Castiglioniho, je vzhled perfektní! V žádném případě se netlačí do popředí, ale ani nezůstává v pozadí. Mramorový podstavec není na ohýbacím světle pouze z kvůli designu. Ohýbací světlo má určitou hmotnost a podstavec ho musí udržet. Navíc se tato lampa ohýbá a mramorový podstavec musí udržet i tuto formu. Těžký podstavec je tedy základem pro ohýbací světlo.

Žárovka pro obloukovou lampu


V předchozím odstavci jsme se již krátce dotkli tématu žárovek pro obloukové lampy. Nyní ještě podrobněji! Lampa stojí a padá se žárovkou! Pokud se zvolí špatná barva světla, může se stát, že vznikne zcela jiná atmosféra, než jakou jsme si přáli a kterou jsme očekávali. LED-světla existují v řadě různých barev světel a LED světla mají dlouhou životnost! Zatímco spořivé žárovky mají dobu životnosti až 10.000 hodin, LED světla mohou zaujmout 50.000 – 100.000 hodinami svícení.

U LED-žárovek také není žádné zpoždění při zapnutí. Kdo by to neznal: při zapnutí spořivé žárovky musí uplynout určitý čas, než světlo svítí naplno. LED-žárovky září od první sekundy maximální silou! Důležitý klad: LED-žárovky neobsahují rtuť, takže žárovka nemusí do speciální odpadu - jako je tomu u spořivé žárovky. Kromě toho nevzniká nebezpečí, že když ohýbací lampa spadne a žárovka se rozbije, nevylije se žádná jedovatá látka.

Nákup LED žárovek pro obloukovou lampu tedy stojí za zvážení.

Oblouková lampa jako hlavní osvětlení

Máte zkosené stropy v obývacím pokoji nebo v ložnici? Nebo eventuálně nemáte vůbec žádné připojení na stropě pro stropní osvětlení? To zavání problémem; ačkoliv s pomocí ohýbací lampy se tento předpokládaný problém přímo vyřeší a je tak pasé. S velkým a vysokým ohnutím působí ohýbací lampa se stínítkem lampy vyčnívajícím nad stolem jako závěsná lampa. Sama si na podlaze nárokuje pouze málo místa, takže ohýbací lampa může ideálně nahradit stropní nebo visící lampy.

Kam se hodí obloukové lampy

Jako světlo nad jídelním stolem, volně plovoucí nad obývacím pokojem nebo v ložnici – ohýbací lampa se nechá použít v mnoha oblastech bytu a nikde nepřekáží. Díky funkci stmívání, kterou mají uvnitř mnohé ohýbací lampy, dodávají vždy přesné množství světla, které potřebujeme v příslušné situaci. Obloukové lampy mohou být tedy staženy na mírné osvětlení, buď jako lampa na čtení nebo jednoduše jako náladové světlo pro příjemnou atmosféru! Ale přesvědčte se sami o této nádherné a výrazné lampě!

Od toho, aby jedna z našich designových obloukových lamp stála ve vašem obývacím pokoji, vás už dělí jen několik málo kliknutí.

Oblouková lampa v obývacím pokoji


Obývací pokoj se zalije nádherným světlem. Ne příliš světlým, které by mohlo vyblednout, ale také ne příliš tmavým. Zkrátka příjemným a přesně správným. Nějak romantické, myslíte si a díváte se na lampu, která je zdrojem tohoto příjemného světla. Visí totiž nad gaučem. Nenárokuje si ale žádné místo, protože stojan stojí v rohu. Tato stylová lampa si zabírá pouze prostor ve vzduchu nad gaučem. Stínítko ohýbací lampy je béžové a perfektně se hodí ke koberci a polštářům, které leží na černé kožené pohovce, na kterou si sami rádi leháte. Závěsy v obývacím pokoji jsou zvoleny ve světlých tónech, takže pokoj celkově působí přátelsky a přívětivě.

Pokud si umíte tento vzhled představit, potom si vezměte obloukovou lampu domů, a vytvořte si svůj osobní look, kde se budete cítit dobře. Přejeme vám u toho mnoho zábavy. Nechte se inspirovat!