Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Kulaté zrcadlo Rádce Westwing

Že zrcadlo je důležitým prvkem v životě člověka, víme už po staletí z řecké mytologie. Snad každý zná pověst o Narcisovi, který se zamiloval do svého obrazu v jezeře. Zrcadlo je tedy už od antiky symbol marnosti, ale také sebepoznávání a reflexe. Nejen zlá královna v pohádce o Sněhurce vlastnila zrcadlo kvůli těmto důvodům. Slunce nebo kruh jsou jeden z mála tvarů, ve kterých se dnes vyrábějí, ale jedny z nejoblíbenějších.

Objevte kulaté zrcadlo

Stejně jako bylo zrcadlo důležité pro princezny a jiné pohádkové postavy, je důležité i pro každého z nás, a to nemusíme být zrovna narcisové. A podstatná není jen jeho praktická stránka, kulaté zrcadlo je také velmi stylovým doplňkem do našeho interiéru. V mnoha případech může efektivně nahradit obraz, plakát nebo fotografii na zdi.

Kulaté zrcadlo – populární kousek

Když se řekne zrcadlo, většina z nás si představí velmi tradiční doplněk v hranatém rámu z různě opracovaného dřeva a dříve tomu také tak obvykle bylo. Dnes je ale všechno jinak, a tak se na trhu objevují zrcadla nejrůznějších tvarů, s rámy z kovu, plastu nebo bez rámů. Mezi oblíbené kousky patří kulatá zrcadla, ale věděli jste třeba, že opravdu trendy interiérovým doplňkem je zrcadlo ve tvaru slunce – ve zlatém nebo stříbrném provedení. Možností je ale mnohem víc: od malých zrcadel o průměru pár desítek centimetrů, až po velké nástěnné nebo samostatně stojící objekty, ze kterých se okamžitě stávají dekorativní dominanty vašeho bytu.

Při výběru si nejprve ujasněte, zda toužíte po velkém či malém zrcadle? Bude stát v prostoru nebo bude zavěšeno na zdi? Bez rámu nebo s rámem? A z čeho bude: dřevo, plast, kov? Bude ve světlých odstínech, černé nebo ve výrazných barvách? Už jste asi pochopili, že možností je opravdu mnoho a důležité je, aby nové zrcadlo ladilo se zbytkem vašeho interiéru.

Kulaté zrcadlo v dětském pokoji

Kulaté zrcadlo dodá našemu domovu nádech výjimečnosti. Je to zajímavý doplněk, který na sebe dokáže strhnout pozornost. Stejně jako se hodí do haly či obývacího pokoje, své místo si najde i dětských pokojích. A nemusí to být nutně jen kulaté zrcadlo, děti milují zrcátka ve tvaru slunce, měsíce nebo hvězd.

Tip: Do dětského pokoje volte takový materiál, který bude pro vaše nejmenší maximálně bezpečný – hodí se rámy z masivního dřeva nebo plastu, které nemají ostré hran.

Ať už si vyberete bílé nebo černé, velké či malé, kulaté zrcadlo zaručeně vnese do vašeho domova pozitivní energii!