Malý balkon

Malý balkon

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Malý balkon Rádce Westwing

Jaro už je za dveřmi, a i když jsou teplejší měsíce teprve před námi, i tak rádi trávíme čas venku na balkónu, terase nebo zahradě. Balkón je všestranným prostorem pro pořádání nejrůznějších party nebo třeba jen grilování mimo kuchyň. Stačí přinést stůl z jídelny nebo praktický zahradní nábytek a vytvořit si z balkonu odpočinkovou zónu. Použijete-li správné triky a doplňky, můžete i z malého balkónu vytvořit stylový a dobře využitelný prostor.

Prohlédněte si každý den naše tematické slevy a zjistěte, jak si můžete svůj malý balkón upravit tak, aby byl i přes svou velikost praktický a krásný zároveň. Westwing je první exkluzivní nákupní klub s nábytkem v Německu a vy můžete jako speciální člen tohoto klubu získat spousty výhod. Inspirujte se rozhovory v našem časopisu Westwing s tipy, jak na to nebo jak zkrášlit (nejen) svůj balkón svépomocí DIY. Objevte díky našim radám svou tvůrčí stránku a vychutnejte si každý den až 70% slevy.

Malý balkon: Optimální využití

I když k bytu patří jen menší terasa nebo malý balkon, je důležité plně využít každý centimetr prostoru. Můžete například do rohu balkonu umístit rohovou sedačku, na kterou si sedne víc lidí, než na jedinou židli. A ušetříte tak místo. A k rohové sedačce se bude skvěle hodit stolek. Ideální je rozkládací stolek, který se dá připevnit k zábradlí balkónu. Budete-li potřebovat víc místa, stolek jednoduše složíte.

S takovým nábytkem bude váš balkon naprosto optimálně vybavený. Na malý balkon se skvěle hodí i skládací židle, obzvlášť pro ty z vás, kteří máte rádi prostor a nábytek na balkonu je pro vás důležitý jen v případě návštěv, nebo když pořádáte večírek. Díky skládacímu nábytku tak bude i na malém balkónu vždycky dostatek místa.

Abyste využili celý prostor malého balkonu opravdu účelně, doporučujeme, abyste věnovali pozornost i jeho vertikálnímu členění. Nástěnné police plné rostlin a dekorativních prvků vše zútulní.

Na malý balkón lze také snadno zavěsit například houpací síť. Stačí upevnit dva malé háčky na protilehlých stěnách balkonu, na které houpací síť jednoduše pověsíte. A pak už stačí si jen užívat, jak vás díky houpání v síti opouští napětí, a klidně celé hodiny relaxovat. Příjemně odpočívat můžete ale i na pohovce s dekoračními polštáři a měkkou přikrývkou.

Chcete mít na balkónu rostliny, ale bojíte se, že zaberou příliš mnoho místa? I pro takové případy existuje řešení. Doporučujeme buď využít truhlíky na rostliny, které bezpečně přiděláte k zábradlí, nebo upevnit několik závěsných květináčů ke stropu. Díky barevným květinám se i z malého balkónu stane vaše vlastní rajská zahrada.

Malý balkon může mít styl

Nejlepším řešením je využít stávající nábytek a doplnit ho stylovým příslušenstvím a dekoracemi. Na rohovou sedačku, lavici nebo lehátku položit několik krásných dekoračních polštářů. Vedle lavičky nebo pod stolek můžete také umístit venkovní koberec. Vyberte si z různých vzorů a tkanin, a vytvořte si tak vlastní stylový koutek.

Máte-li na svém balkonu místo na stolek, můžete ho zkrášlit i pěkným a účelným prostíráním, například s květinovými vzory. Přidejte ještě velkou lucernu nebo stylovou svíčku s vůní citronelly a budete moct svůj čas trávit bez obav z nepříjemného hmyzu. A díky světelnému řetězu zavěšenému na zábradlí si dozajista užijete i večerní romantickou atmosféru.

Pokud vám na balkonu zbylo ještě trošku volného místa, můžete si koupit malou fontánku. Díky drobným vlnkám a zvuku tekoucí vody se i z vašeho malého balkonu stane oáza klidu. Celý prostor můžete také zkrášlit svépomocí, a to například tak, že ve velkém květináči vytvoříte vlastní maličký rybník.