Zelená revoluce

Už jste přišli na chuť zelené? Tento ještě donedávna výjimečný trend si za svůj životní styl volí čím dál více osob. Podívejte se, co můžeme udělat pro to, abychom žili zdravě a v souladu s přírodou.

Westwing-zielona-rewolucja-warzywa

Stánek na trhu se zeleninou je znovu trendy! Organická strava dnes hraje prim.

Westwing-zielona-rewolucja-smoothie

1. Zdraví s sebou

Jednou z nejzářivějších hvězd bio-revoluce je bezpochyby zelené smoothie, které si každý může připravit podle vlastní chuti. Můžete jím nahradit snídani i oběd, bez problému je s sebou vezmete na procházku, na cestu či do práce.

Představujeme vám základní recept na zelené smoothie, který si můžete podle libosti upravit.

Ingredience:

  • 150 g špenátu
  • 2 banány
  • 150 ml pomerančového džusu
  • 1 lžíce sezamového či mandlového másla

Všechny ingredience rozmixujte a výsledek zřeďte vodou na požadovanou konzistenci. K základu můžete přidat také zázvor, jablka, hrušky, chia semínka či avokádo. Přejeme vám dobrou chuť!

Westwing-zielona-rewolucja-czipsy

2. Zelené trendy

Zeleninové chipsy

Mrkev. řepu či jinou zeleninu nakrájejte na plátky. Smíchejte je s olivovým olejem a bylinkami a pečte je 40-50 minut při teplotě 140°. Připravíte si tak chutné, a navíc zdravé chipsy, jimiž zaženete chuť na něco na zub.

Vývar
Může to znít neuvěřitelně, ale starý dobrý vývar dobývá Ameriku – zvláště pak ten, který se prodává v kelímku „s sebou“! Dobře připravený vývar umí člověka posílit a postavit na nohy lépe než káva!

Açaí na tigela
Açaí na tigela – miska s kaší z plodů palmy açaí, směsi ovoce a mléka (nejlépe z kešu oříšků), posypané müsli či granolou, chia semínky a ořechy – si získalo srdce milovníků zdravých snídaní jak New Yorku, tak v Los Angeles.

Westwing-zielona-rewolucja-acai

Kávu, cukr a pšeničnou mouku mnozí doporučují vyřadit z jídelníčku a nahradit je superpotravinami.

Westwing-zielona-rewolucja-awokado

3. Zelené a oblíbené

Pecka avokáda
Určitě ji nevyhazujte do koše! Pecka avokáda totiž obsahuje látky, které posilují imunitní systém, slouží jako ochrana před volnými radikály, působí protizánětlivě a jako prevence chorob trávicího traktu. Pecku můžete nastrouhat na stuhadle a získaný prášek přidávat do koktailů, salátů či müsli.

Kokosový olej
Pro své hydratační účinky najde využití i mimo kuchyň – namažte si jím tvář, krk i ústa a užívejte si krásné pokožky.

Kadeřávek
Kadeřávek je v kurzu, a to nejen v kuchyni, jak nás o tom v klipu k písni 7/11 přesvědčila Beyoncé, když si oblékla tričko s názvem této zeleniny. Podlehněte této módě i vy a váš organismus vám poděkuje!

Westwing-zielona-rewolucja-superfoods
Westwing-zielona-rewolucja-ciastka

4. Zelená revoluce na Instagramu

Také známé osobnosti ze světa blogů a Instagramu propagují zdravý životní styl. Stránky věnované organické stravě a cvičením jsou čím dál navštěvovanější a zajímavější. Pokud vaší postavě ještě něco chybí k ideálu, můžete navštívit stránky Kayli Itsines – tato mladá Australanka je Jane Fondovou dneška. Dozvíte se, jak cvičit tak, aby na sebe kýžené výsledky nenechaly dlouho čekat. Po tréningu se můžete odměnit bezlepkovými sušenkami Karlie, také jejich autorka, americká modelka Karlie Kloss se netají svojí náklonností ke zdravému životnímu stylu. Nezbývá než se učit od nejlepších!

Westwing-zielona-rewolucja-smoothies

5. Zelená na každém kroku

Zelená revoluce zachvátila celý svět. Speciální obchody s organickými potravinami stejně jako restaurace se zdravým menu již naleznete i ve svém okolí. Nezapomeňte – jste tím, co jíte!

Fotogalerie: Shutterstock, Westwing Home & Living

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline