Styl aristokracie: princ William a Kate Middleton

Aristokratický luxus, rozmach a styl – všechny tyto pojmy si spojujeme s minulostí a pohádkami, ve kterých byl král s královnou, kteří žili šťastně a dlouho. Ale jak vlastně žijí dnešní monarchové? Seznamte se se stylem prince Williama a vévodkyně Kate Middleton.

westwing-styl-arystokracji-7

Současná princezna

Být princeznou v dnešní době není jen privilegium – je to také obrovská zodpovědnost. Kate Middleton se s tím vypořádala skvěle: dívka z lidu si získala přízeň nejen občanů Velké Británie, ale i většiny lidí na celém světě. Její manžel, princ William, byl na své společenské povinností připravován po celý život. Pro Kate byla její nová životní role obrovskou výzvou. Dnes se Kate těší úctou královny Alžběty II, spřátelila se s Camillou, manželkou prince Charlese, a její místo je dnes již nerozlučně spjato s královskou rodinou z Windsoru. Právem jí náleží titul vévodkyně z Cambridge.

westwing-styl-arystokracji-8

Můj manžel se stal mým učitelem

  • – říká Kate
westwing-styl-arystokracji-1

Styl aristokracie: návštěvy, slavnosti…a soukromí

Život prince a vévodkyně je nekonečná práce: oficiální návštěvy a slavnosti, účast na charitativních akcích, zahraniční a veřejná vystoupení. Princ William pracuje navíc jako pilot záchranného vrtulníku a Kate vychovává jejich dvě děti: prince George a princeznu Charlottu. Spojení oficiálního a soukromého života není vůbec snadné, ale oba se snaží plnit své povinnosti s úsměvem. Kate a William propagují rodinné hodnoty, zdravý životní styl, sportují a mají dokonce svou vlastní značku přírodních produktů.

westwing-styl-arystokracji-4

William a Kate od samého začátku zdůrazňovali, že chtějí žít stejně jako obyčejní lidé a nechtějí se schovávat za plotem své rezidence. Navzdory svému otevřenému postoji, se jejich styl stal v poslední době terčem kritiky. Podle veřejného mínění královský pár utrácí příliš mnoho peněz a… zanedbává své povinnosti. Loni se Kate a William zúčastnili pouze 198 slavností a v roce 2016 se vévodkyně Kate neobjevila na oslavách u příležitosti dne sv. Patrika, což značně pobouřilo některé britské občany.

westwing-styl-arystokracji-5

Interiér ve stylu Kate

Princ William a vévodkyně z Cambridge vlastní několik rezidencí a luxusní apartmán v Londýně. Nedávno se však přestěhovali do venkovského sídla Anmer Hall na východním pobřeží Anglie, který jim věnovala královna Alžběta. Kate Middleton se aktivně podílela na vybavování interiéru tohoto sídla. Výsledkem jsou místnosti zařízené s citem v klasicky elegantním světlém stylu. Kate Middleton se rozhodla pro antický nábytek: orientální lampy, zdobený koberec a k tomu všemu ještě několik „kousků“ známých značek jako: Vaughan Designs a Sanderson. Tímto prokázala, že má nesmírně vytříbený vkus a dokáže, s moderním nadšením, aranžovat skutečně aristokratické interiéry, což dokonale zapadá do představy o novodobých monarších.

westwing-styl-arystokracji-3

Snímky: East News

Monika Alberovska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline