Robbe & Berking a krásný příbor

„Druzí jsou levnější, my nejlepší!“ říkával pra-pradědeček Olivera Berkina, Nicolaus Christoph Robbe. Na mysli přitom měl výrobce stříbrných příborů Robbe & Berking, firmu, která se vyznačuje dokonalým zvládnutím řemesla, překrásnými projekty a nekompromisními zásadami.

westwing-robbeberking_kolaz_4

Skromné počátky Robbe & Berking

Nicolaus Christoph Robbe již od roku 1874 pracoval jako zlatník – především zpracovával návrhy šperkařů z okolí německého Flensburgu. Zadavatelé si vážili jak jeho schopností, tak skromnosti. Zanedlouho Nicolaus našel mladého talentovaného tovaryše, Roberta Berkinga. Rozvoj firmy pak ovlivnily také rodinné vazby: Robert se totiž zamiloval do Henrietty Robbe, dcery svého mistra, oženil se s ní a získal tak polovinu firmy. Mladému zlatnickému mistrovi se pak v krátké době podařilo rozvinout firmu, postavit továrnu, stvořit novou řadu příborů a dobýt nová odbytiště.

westwing-robbeberking_kolaz_3

Rozvoj ve znamení stříbra

Stylové výrobky značky Robbe & Berking si nejprve našly cestu na stoly německých a dánských šlechticů. Během jednoho století se ale firma lokálního významu stala největším evropským producentem stříbrných příborů známých po celém světě.

westwing-robbeberking_kolaz_2

Stříbrný příbor

Produkty Robbe & Berking jsou tak krásné, že si kvůli nim odpustíte mraženou pizzu a jídlo z polotovarů – není přece nic příjemnějšího než si ve společnosti dobrých přátel dopřát znamenitou večeři a sníst ji příborem pro zvláštní příležitosti. Pokud si chceme naplno užít luxusu, který nám takový příbor skýtá, musíme se pozastavit nad tím, jak o něj pečovat.

westwing-robbeberking_1

Podle odborníků bude stříbrný příbor vypadat lépe, když jej budete používat pravidelně a on tak získá vrstvu patiny. Chcete-li, aby stříbrné či postříbřené nádobí efektně odráželo světlo, snažte se je vyčistit hned po použití, neboť v důsledku kontaktu s vlhkostí, světlem, vzduchem, cigaretovým kouřem a dokonce s některými potravinami (rybami, vejci aj.) může povrch tmavnout a ztratit lesk. Postačí je důkladně umýt v teplé vodě s kapkou čisticího prostředku a následně vyleštit měkkou utěrkou. Naopak vyhnout bychom se měli houbičkám s ostrými vlákny, zubní pastě a dalším prostředkům nedoporučeným výrobcem.

Vyleštěné stříbrné lžičky, nože a vidličky pak uchováváme v suchu, zabalené do měkkého materiálu, v originálních krabicích či kufřících. O stříbro je třeba pečovat – jistě se vám za vaši péči odvděčí!

westwing-robbeberking_kolaz_5
Foto: Robbe & Berking

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline