Paříž pro (ne)turisty - 5 míst, které musíte vidět!

Do Paříže se bezesporu zamilujete na první pohled. Chcete si však tohoto města užít tak jako místní? Představujeme vám 5 míst bez zástupů turistů, kde na vás dýchne pravá atmosféra Paříže!

Westwing-nieturystyczny-Paryz-tytulowe

Louvre, Elysejská pole, Eiffelova věž a Notre-Dame se staly symbolem francouzské metropole, které přitahují milióny turistů z celého světa. Pakliže chcete zažít opravdovou Paříž, doporučujeme vám sejít ze zaběhnutých turistických tras a navštívit méně známá, ale neméně půvabná místa.

Westwing-nieturystyczny-Paryz-5

1. Malá muzea

Louvre, Musée d’Orsay či Centre Pompidou jsou největší a nejdůležitější pařížská muzea, která rozhodně stojí za to navštívit. Ale kromě nich můžete v Paříži navštívit také celou řadu menších muzeí věnovaných různým oblastem kultury – od impresionistického umění až po pařížské kanály

Westwing zvolil Národní muzeum středověku, které sídlí v majestátním paláci Cluny. Muzeum se může pochlubit rozsáhlou sbírkou soch, obrazů, tapisérií, vitráží a iluminací. Svědkem historie je kromě zmíněných exponátů vezme také samotná budova paláce, v níž můžete obdivovat zdi římských lázní ze 3. století.

Adresa: Musée national du Moyen Âge – 6, place Paul Painlevé
Westwing-nieturystyczny-Paryz

2. Parc des Buttes-Chaumont

Park Buttes-Chaumont je opravdovou ozdobou Paříže, kterou naleznete v srdci 19. obvodu. Přestože jde o třetí největší pařížský park, turistů zde mnoho nepotkáte. Zato Pařížané tento park považují za neobyčejně klidné a romantické místo, čemuž rozhodně přispívá členitý terén a na vrcholku ostrova vystavěná Svatyně Sibyly. Z mostů vedoucích na ostrov můžete obdivovat park v celé jeho kráse. Teplé letní dny pak mnozí tráví u jezera, kde se kochají pohledem na labutě.

Adresa: Parc des Buttes-Chaumont, 1 Rue Botzaris
Westwing-nieturystyczny-Paryz-2

3. Cabaret Au Lapin Agile

O Montmartru je sice známo, že jej křižují davy turistů… ale kdo hledá najde! Navštivte „Čiperného králíka“ (kabaret Lapin Agile) a okuste na vlastní kůži život pařížské bohémy! V příjemné atmosféře si poslechnete kuplety za doprovodu kytary či akordeonu. Lampy s třásněmi, tlumené světlo a staré dřevěné stolky – vítejte v Paříži minulého století!

Adresa: Au Lapin Agile, 22 Rue des Saules, 75018
westwin-nieturystyczny-paryz-kanal

4. Piknik u kanálu Saint-Martin

Kanál Saint-Martin protékající 10. obvodem je symbolem moderní Paříže a oblíbeným místem Pařížanů. Za posledních 30 let se ale jeho okolí zásadně změnilo – přistěhovali se sem mladí lidé a spolu s nimi se po obou stranách kanálu objevily nové butiky, módní kavárny a galerie umění. Posledním výkřikem módy jsou pikniky u kanálu. Pokud vás zajímá, jak vypadá Paříž v podání místní omladiny, sbalte si víno a něco k snědku, pohodlně se usaďte na některé z laviček u kanálu a užívejte si pocit volnosti.

Westwing-nieturystyczny-Paryz-4

5. Bukinisté u Seiny

Těžko si lze představit Paříž bez prodavačů knížek u Seiny. Pulty s knížkami rozeseté ve stínu kaštanů jsou nezvyklou atrakcí pro návštěvníky Paříže, ale také skvělým místem pro výměnu názorů, novin i knih. Nesmíte tu proto chybět! Naleznete zde historické pohlednice, kalendáře i knihy o umění za překvapivě nízké ceny.

Adresa: nábřeží Seiny od Pont Marie do Quai du Louvre po pravé straně a po levé od Quai de la Tournelle do Quai Voltaire

Fotografie: Shutterstock, Fotolia

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline