Maison et Objet — žhavé trendy na podzim 2016

Nastal čas návratu do školních lavic, je tedy čas pro nové podzimní trendy 2016! Červená, samet, ořech, mramor, sklo, organické materiály a řemeslo — projektanti mají z čeho vybírat. Speciálně pro vás jsme připravili žhavé relace z mezinárodního interiérového veletrhu „Maison et Objet”, který se konal minulý týden v Paříži.

Dekoracje na jesień 2016

Intenzivní červená

Jaké budou ve světě barev podzimní trendy 2016? Hlavně červená. Letos se barva lásky, vášně a ohně vrací ve velkém stylu. Rajčatově červená, sytě červená, intenzivní fuchsie… Z pestré palety odstínu si vybere každý. Nádherná barva dokonale oživí interiér a dodá mu energii.

kolory we wnętrzach

Hebkost sametu

Sametové látky způsobují, že interiéry vypadají útulněji, tepleji a smyslněji… Samet se také velmi dobře hodí do diskrétně elegantního britského stylu, např. do projektů Toma Dixona nebo francouzské designérky Dorothée Meilichzon. Jejich aranžmá charakterizuje klid a jemnost. Sametové doplňky se ideálně hodí k předmětům zhotoveným z mnohem chladnějších materiálů — mědi, mramoru a kůže.

Meble z marmuru
trendy wnętrzarskie

Ořechová elegance

Nové podzimní trendy 2016 nezanechávají žádné iluze: ořechové dřevo, jež se odlišuje svým zlatým odstínem a kapánek vintage’ovou estetikou, vyhrává v konkurenci s dubovým dřevem. Nastal čas pro nábytek z ořechu!

modne meble 2016

Skleněné doplňky

Průhledné, tónované nebo barevné — sklo si vždy najde své místo v moderních aranžmá. Zvlášť hezky vypadá na stole – kde efektně odráží světlo.

modne akcesoria 2016
modne lampy
trendy we wnętrzach

Organické materiály

Přírodní materiály je jedna věc, ale stylisti, kteří sledují podzimní trendy 2016, jdou ještě o krok dál. V interiérových aranžmá se objevují materiály, které kdysi nebyly hojně využívány, jako např. minerály, škeble, korály nebo perly. Velmi často jsou kombinovány se dřevem, kamenem nebo keramikou. Co říkáte na ten efekt – není nádherný?

targi maison et objet
relacja z targów maison et objet 2016

Řemeslo s trochou nedostatků

Řemeslníci se opět vracejí do hry a sklízí ovoce své tvrdé práce. Přírodní keramika opět láká a kožené a proutěné výrobky jsou opět velmi žádané. Je důležité, aby nebyl výsledný výrobek dokonalý. Jemné oděrky a praskliny jsou tím nejlepším důkazem toho, že výrobek nevznikal strojově.

targi maison et objet 2016 rok
modna ceramika

Terazzo v různém provedení

Destičky terrazzo zdobily podlahy od nepaměti, ale nyní se teracové motivy začínají objevovat na zdech a předmětech každodenního použití. Mramor, kvarcit a žula vypadají nesmírně zajímavě – je úplně jedno, zda v nových nebo klasických barvách.

trendy na jesień zimę 2016
gorące trendy wnętrzarskie

Kompozice z rostlin

Zelené větvičky, rostliny a květiny si přímo žádají, aby byly použity v efektních kompozicích. Hodí se do každého aranžmá – nezáleží na tom, zda je umístíte ve více či méně ozdobných vázách.

stylowe akcesoria na jesień zimę 2016

Mramorové variace

Mramor, velmi populární již v minulé sezóně, opět získává na atraktivitě. Podzimní trendy 2016 jsou plné mramorových doplňků v nových barvách. Velmi žádaný je mramor v zeleném nebo hnědém odstínu.

dodatki z marmuru

House of Games

Letos Vincent Grégoire z pařížské agentury Nelly Rodi věnoval většinu veletržní haly číslo 7 k prezentaci své kolekce „House of Games”. Tajuplný interiér, zařízený kolem motivu šachovnice, působí trochu teatrálním dojmem. Na čestných místech zde byly exponovány různé hry –  domino, lodě, karty. Excentrické? Hm, kostky jsou vrženy. Uvidíme, zda si podzimní deskové trendy 2016 podmaní srdce zákazníků.

wnętrza i inspiracje 2016

Foto: Benjamin Guilloneau

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline