Dánský recept na štěstí #hygge

Dánové pravidelně obsazují první příčky v žebříčcích nejšťastnějších národů světa. Jejich tajemství? Hygge! Dánský výraz, který by se dal volně přeložit jako útulnost či příjemnost, představuje skvělý způsob, jak být v každodenním životě šťastnější.

hygge

Styloví a pohodoví Dánové ovládli s #hygge celý Instagram. I my jsme se nechali pohltit vlídností a spontaneitou tohoto severského stylu a chtěli porozumět jeho filozofii. Suma sumárum, 5 kroků ke šťastnějšímu víkendu:

1. #hygge = domov

Udělejte to tento pátek jinak: hoďte obavy, že nenajdete volné místo ve vaší oblíbené hospůdce, za hlavu. Dánové zvou své přátele k sobě domů. Cení si totiž každé minuty, kterou mohou strávit společně s rodinou nebo přáteli. Žádný stres nebo snahu ohromit proto nečekejte. Hygge je okamžik, kdy popíjíte s kamarády a hřeje vás u srdce právě to, že s nimi můžete být a skvěle se bavit.

2. #hygge = příroda

Jít s rodiči na nedělní procházku pro vás vždycky byla noční můra? Dánové si takové okamžiky užívají. Možná je to právě klid a krása místní krajiny, která seveřany přepíná do pozitivní nálady. Naše rada: Nechejte mobil doma a vyrazte do přírody. Malý krok od sociálních médií, obrovský skok ke štěstí!

3. #hygge = pohoda

Zachumlejte se do peřin a radujte se z pocitu, že si můžete trošku přispat. Odložte povinnosti, zrušte domluvené rande a vyhraďte si chvilku jen pro sebe. Konečně si přečtete knížku, na kterou se vám už nějakou dobu práší, ponoříte se do vany plné bublinek nebo uvaříte opravdovou lahůdku.

4. #hygge = okamžik

Jen těžko si přivykáte na hektický životní styl? Zvolněte, radí Dánové. Užívejte si každou chvilku, kterou vám osud přivane do cesty, naplno a nikam nespěchejte. Během tohoto víkendu se může stát cokoliv, ale nic nemusí. To nezní špatně.

5. #hygge = sladká nevědomost

Rádi vzpomínáte na své bezstarostné dětství? Žádné obavy z ekonomické krize nebo sklíčenost nad zemětřesením na druhém konci světa. Někdy je prostě lepší nevědět. O víkendu proto omezte přísun špatných zpráv na minimum. Na všechny tyto informace bude čas zase v pondělí.

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline