Château de la Resle

Během cestování po Francii není možné si nevšimnout typických francouzských zámků a paláců. Château de la Resle je usedlost, která patří Johanu a Pieterovi a nabízí mnohem více, než jen kouzlo dávných časů. Dvojice si v bývalém sídle francouzského aristokrata zařídila luxusní hotel.

westwing-chateau-de-la-resle-1

Od doby, kdy se Johan a Pieter přestěhovali z holandského Heusdenu do Francie, již uběhlo jedenáct let. Důvodem stěhování byla Johanova práce: „V Holandsku jsem pracoval v gastronomickém sektoru. Tehdy jsem cítil, že dozrál čas, aby si moje firma otevřela pobočku ve Francii”. Když Johan s Pieterem navštívili poprvé château, okamžitě si toto místo zamilovali. To byl další impulz k tomu, aby se ve Francii usadili natrvalo.

westwing-chateau-de-la-resle-2
westwing-chateau-de-la-resle-3
westwing-chateau-de-la-resle-4

Palác de la Resle stojí na kopci, ze kterého je překrásný výhled do okolní krajiny. Lokalita Montigny la Resle leží v severním Burgundsku, poblíž Chablis. Lze tady obdivovat vinice, zelená pole, nádherné lesy a také opatství Fontenay – Cisterciácký klášter zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

westwing-chateau-de-la-resle-5

Do druhé světové války byla rezidence Château de la Resle v rukou šlechty. Vznik nejstaršího palácového křídla se datuje do XVII. století. V XIX. století palác částečně vyhořel a poté byl přestavěn. Johan a Pieter cítí k historickému stylu budovy náležitou úctu. „Rozhodli jsme se spojit klasické prvky s naší vlastní kolekcí soudobého umění a designu. Použili jsme barvy dánské firmy Farrow & Ball, která je v této branži opravdovým pojmem. Zdi jsme ponechali v tmavých barvách, které skvěle kontrastují s bílými stropy a dřevem. Výsledek? Styl, který se dá stěží zaškatulkovat”.

westwing-chateau-de-la-resle-collage-2
westwing-chateau-de-la-resle-collage

Johan s Pieterem jsou také hrdými majiteli značky Château de la Resle, která nabízí výrobky inspirované château. Dvojice v žádném případě nehodlá Francii opouštět. „Doufáme, že Château de la Resle bude inspirovat a přitahovat obdivovatele umění a designu i v příštích desetiletích”.

Foto: Château de la Resle

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline