Vylaďte si bydlení podle svého horoskopu

Věříte, že hvězdné konstelace ovlivňují náš charakter a alespoň jednou za čas zkontrolujete, co vás daný den čeká? Pak se začtěte do našeho mini průvodce bydlení podle znamení a zjistěte, co se hodí právě k vám! Od minimalismu přes industriální styl až po glamour – všechno je ve hvězdách…

Beran (21. březen – 20. duben)

bydlení podle horoskopu beran

Silná vůle, vytrvalost a touha po nezávislosti vystihuje berany více než kterékoliv jiné znamení. Jako ohnivý živel miluje akčnost, často proto přestavuje nábytek, mění barvy a doplňky. Domov je pro ně místo, kde si dobíjí baterky, potrpí si proto na pohodlné sedací soupravy a nejnovější hi-tech vychytávky, které jim usnadňují život.

Během jarních nákupů by měli sáhnout po něčem živém a extravagantním. Co třeba červená pohovka nebo váza ve tvaru kaktusu?

Býk (21. duben – 21. květen)

bydlení podle horoskopu býk

Býci milují pohodlí! S výběrem nábytku si obvykle dávají načas a hledají jen opravdu komfortní a vybrané kousky. Mají velmi dobrý vkus a dovedou ocenit i krásu starožitného nábytku. Zrozenci v tomto znamení jsou obvykle velmi zruční a rádi zaměstnávají své ruce, doma si často vyhradí koutek jen pro sebe a své záliby. Spojuje je láska k přírodě, možná z tohoto důvodu tíhnou k zemitým barvám a odstínům hnědé, zelené a okrové.

Býci se budou dobře cítit v klasickém či industriálním interiéru, potěší je dekorace imitující kůži či kožešinu i zlaté doplňky.

Blíženci (22. květen – 21. červen)

bydlení podle znamení blíženci

Jako komunikativní a společenští tvorové žijí blíženci velmi aktivním životem a mohou se pochlubit širokým okruhem zájmů. Jako každé vzdušné znamení mají rádi lehkost, místnosti proto zařizují jednoduše a libují si v minimalismu. V interiéru si však neodpustí barvy, které evokují veselou náladu.

Pro jarní sezónu 2017 by se měli poohlédnout po velké pohovce, kam se vleze spousta přátel a kupa polštářů, nebo sadě originálních křesel, jejichž design dozajista rozproudí konverzaci.

Rak (22. červen – 22. červenec)

bydlení podle znamení rak

Možná trochu plaché, ale velmi vnímavé a empatické znamení. V životě si zakládá na rodině, domovu a tradicích, z račího interiéru proto sálá teplo a rodinná atmosféra, dobře se cítí v přírodních tónech, obklopeni nadýchanými polštáři a měkkými textiliemi.

Domov pro raky představuje oázu klidu a rovnováhy. S rodinou se rádi schází v kuchyni, kde by neměl chybět velký stůl, přírodní materiály a doplňky v rustikálním stylu.

Lev ( 23. červenec – 22. srpen)

bydlení podle znamení lev

Ačkoliv to bude zní jako klišé, oni takoví prostě jsou – králové každým coulem. Zrozenci v tomto znamení milují dobrodružství, pozornost a potrpí si na kvalitní materiály a originální doplňky. Velmi pečlivě a s rozmyslem proto vybírají každou věc, kterou si domů přinesou.

Lvi dávají svůj domov rádi na odiv, jejich chloubou většinou bývá koupelna a ložnice, kam skvěle zapadne zlaté zrcadlo, které bude odrážet jejich vlastní velikost. K povaze letního znamení se skvěle hodí glamour styl, typický blyštivými doplňky.

Panna (23. srpen – 22. září)

bydlení podle znamení horoskoupu panna

Zrozenci ve znamení panny jsou velmi praktičtí a organizovaní. Doma si nepotrpí na žádné lapače prachu, záclony ani zbytečné dečky, mají rádi vzdušný a uspořádaný interiér. Velmi dobře se proto cítí tam, kde převládá skandinávský styl, teplejší tóny a bílá barva.

Jejich domov je velmi harmonický a prakticky uspořádaný. Poličky rádi dekorují čerstvými květinami a fotografiemi, hodit se jim tak zaručeně bude elegantní regál.

Váhy (24. září – 23. říjen)

bydlení podle znamení váhy

Pokud má některé znamení opravdové nadání pro interiérový design, jsou to právě váhy. Rády se obklopují vším, co je krásné a vznešené. V domovech vah proto můžete najít skutečné skvosty v podobě starožitného nábytku či uměleckých děl.

Bydlení podle znamení vah by mělo být zalito světlem, v roce 2017 by si proto měli zrozenci tohoto vzdušného znamení počíhat na netradiční lampu, která dokonalý interiér skvěle doplní.

Štír (24. říjen – 22. listopad)

westwing bydlení podle znamení štír

Ačkoli přátelství s ním může být problém, v jejich společnosti je velmi těžké se nudit. Temperamentní a vášniví štíři mají rádi změny nejen v životě, ale i u sebe doma. Experimentování s designem a přestavování nábytku je jejich denním chlebem.

Jelikož jim nechybí odvaha ani sebevědomí, najdete u štírů doma odvážné kousky i neobvyklé kombinace. Skvěle se u nich doma budou vyjímat velké předměty, které okamžitě upoutají pozornost.

Střelec (23. listopad – 21. prosinec)

styl bydlení podle horoskopu střelec

Střelci se rodí jako výborní pozorovatelé. Nechybí jim odvaha, často vyráží vstříc dobrodružství a objevování nových míst. Interiér proto musí být jednoduchý a minimalistický, nezatížený zbytečnostmi.

Cestovatelské zkušenosti pak přenáší i do svého domova, nejednou u nich narazíte na exotické doplňky jako perské koberce, africké masky nebo alespoň originální fotografie.

Kozoroh (22. prosinec – 20. leden)

styl bydlení podle znamení zvěrokruhu kozoroh

Mlčenliví a občas melancholičtí kozorozi si zakládají na tradicích. Ve svém domově se potřebují cítit bezpečně, nezřídka proto sáhnou po masivním nábytku nebo nadčasových tvarech, extravagantní výstřelky u nich nečekejte.

Bydlení podle znamení kozoroha vás přesto uchvátí. Lidé narození na přelomu roku jsou totiž vynalézaví a velmi umně pracují s barvami a materiály. Své hosty rádi potěší třeba zlatými příbory.

Vodnář (21. leden – 20. únor)

bydlení podle horoskopu vodnář

Vodnáře v davu rozhodně nepřehlédnete. Často plavou proti proudu a mívají velmi originální nápady. Tendence uvažovat mimo vytyčené hranice poznáte i v jejich interiéru – nebojí se extravagance a jsou schopni zkombinovat nezkombinovatelné a přesto zazářit.

Vodnáři kolem sebe potřebují moře volného prostoru, ideální jsou pro ně vestavěné skříně a praktické úložné prostory. Zbožňují metalické prvky, designový nábytek a nekonvenční řešení. A nejlépe všechno dohromady – pokud jim doporučíte petrolejovou pohovku, budou vás milovat!

Ryby (21. únor – 20. březen)

bydlení podle horoskopu ryby

Vodní živel propůjčuje rybám citlivost a bujnou fantazii. Stejně jako v životě i v interiérovém designu se tito nenapravitelní snílci řídí svou intuicí. Jejich vkus je otevřený kráse i výstřednostem, vyvarovat by se však měli umělých hmot a křiklavých barev.

Své hnízdečko si ryby rády plní oblými tvary a měkkými tkaninami, dobře se budou cítit zabaleni do hřejivého plédu v neutrálních tónech.

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline